1%
  • 0/10

آیفون ۱۶ شاید با یک کلید اضافه عرضه شود

حذف کلیدها را باور کنیم یا اضافه کردن آن‌ها را؟

آیفون ۱۶ شاید با یک کلید اضافه عرضه شود ۰ ۰۷ مهر ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
آيفون ۱۶ کلید شاتر

اپل ظاهرا قرار است برای آیفون ۱۶ یک کلید اختصاصی با نام رمز «پروژه‌ی اطلس» در نظر بگیرد که متأسفانه فعلا نمی‌دانیم اصلا چه کاربردی دارد.

تقریبا یکی دو سال پیش بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل می‌خواهد سری آیفون ۱۵ را بدون کلید فیزیکی راهی بازار کند. این اتفاق رخ نداد که هیچ، اپل حتی یک کلید دیگر جایگزین کلید سایلنت آیفون‌های مدل پرو اضافه کرد که کار آن، انجام یک سری کارهای مختلف از جمله همین سایلنت کردن گوشی است.

انتظار می‌رفت این اتفاق در سری آیفون ۱۶ رخ دهد و برای اولین بار آیفون بدون کلید را شاهد باشیم اما ظاهرا اپل تصمیم دارد آیفون ۱۶ را با کلید جدید راهی بازار کند. این کلید «کپچر» نام دارد که به نظر می‌رسد مربوط به عکاسی باشد و به کاربران اجازه بدهد دسترسی سریعی به دوربین‌ها داشته باشند. هرچند این فقط یک حدس است و مشخص نیست اصلا کلید یادشده چه کاربردی دارد.

طبق ادعای منبع خبر، ظاهرا این کلید جدید قرار است روی فریم سمت راست و پایین‌تر از کلید پاور آیفون ۱۶ تعبیه شود؛ درست جایی که کلید شاتر گوشی‌های قدیمی قرار داشتند. گفته می‌شود این کلید در نقش کلید هوم آیفون SE ظاهر خواهد شد و نقش کلید فیزیکی را ایفا خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود این دکمه به سنسور فشار هم مجهز خواهد شد تا با فشارهای مختلف،‌ کارهای مختلفی انجام دهد. برخلاف کلید اکشن که فقط در دو مدل پرو و پرو مکس در دسترس قرار دارد، ظاهرا این کلید جدید برای هر چهار مدل در نظر گرفته شده است.

البته اینطور که به نظر می‌رسد، ظاهرا اپل یک نسخه آیفون بدون کلید یادشده هم طراحی کرده تا اگر شرایط مطابق نقشه پیش نرفت بتواند از آن به عنوان نسخه‌ی پشتیبان استفاده کند. علاوه بر این‌ها، آیفون ۱۶ قرار است روی پنل پشتی خود، دو دوربین با چینش عمودی داشته باشد که آن را شبیه به آیفون ۱۲ می‌کند. همچنین گفته می‌شود دو مدل پرو و پرو مکس نمایشگر ۶٫۳ و ۶٫۹ اینچی خواهند داشت که ۰٫۲ میلی‌متر بزرگ‌تر از قبل خواهد بود.

با این حال این خبر بر اساس مدل‌های پیش‌تولید منتشر شده و از آن جایی که هنوز طراحی سری آیفون ۱۶ نهایی نشده، امکان دارد در نهایت خبری از کلید یادشده در آن‌ها نباشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments