1%
  • 0/10

محبوبیت آیفون ۱۵ روز به روز بیشتر می‌شود؛ ۷۱٪ سفارش بیشتر در مقایسه با قبل!

سامسونگ چگونه می‌خواهد این تاخت و تاز را متوقف کند؟

محبوبیت آیفون ۱۵ روز به روز بیشتر می‌شود؛ ۷۱٪ سفارش بیشتر در مقایسه با قبل! ۰ ۰۷ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون ۱۵ محبوبیت

اینطور که از آمار و ارقام پیداست، اپل با سری آیفون ۱۵ دوران خوشی را سپری می‌کند چرا که محبوبیت این گوشی‌ها در مقایسه با قبل مثال‌زدنی است.

سری آیفون ۱۵ در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین سری از آیفون‌های تاریخ است چرا که تا اینجای کار به شدت مورد استقبال گرم کاربران قرار گرفته و اپل هم روز به روز آمار سفارشات خود به تأمین‌کنندگان را افزایش می‌دهد تا بتواند به تقاضا رسیدگی کند.

طبق اطلاعات منتشر شده، اپل حدودا ۷۰ میلیون پنل تا پایان ماه اکتبر برای سری آیفون ۱۵ سفارش داده بود که یعنی ۱۶٪ نمایشگر بیشتر در مقایسه با آیفون ۱۴ در سال گذشته و حتی بیشتر از نمایشگر آیفون ۱۳ با اختلاف فاحش ۲۱٪ و این در حالی است که هم آیفون ۱۳ و هم ۱۴ از جمله جذاب‌ترین گوشی‌های اپل محسوب می‌شدند.

تولید انبوه آیفون‌ها از ماه ژوئن امسال آغاز شد و از آن زمان تاکنون ۶۴٪ از گوشی‌های تولیدشده آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس بودند. فقط در ماه اکتبر، این دو مدل ۷۱٪ از میزان تولید را به خود اختصاص دادند که اصلا آمار کمی محسوب نمی‌شود.

به لطف این دو گوشی، قیمت فروش متوسط گوشی‌های اپل هم در مقایسه با قبل رشدی ۵ درصدی را تجربه کرده است. اپل اخیرا اعلام کرده که فقط از فروش آیفون‌ها در سه ماه سوم ۲۰۲۳ توانسته ۴۳٫۸ میلیارد دلار درآمدزایی کند که حدودا ۳٪ بیشتر از آمار سال گذشته است.

جالب اینجاست که در آمار یادشده توسط اپل، ماه اکتبر اصلا محاسبه نشده و این آمار شگفت‌انگیز فقط مربوط به دو ماه است. در ماه اکتبر، ۷۴٪ از پنل‌های آیفون‌های جدید توسط سامسونگ، ۲۵٪ توسط ال جی و ۱٪ هم توسط BOE ساخته شدند.

اینطور که پیداست، سامسونگ کار بسیار دشواری برای پشت سر گذاشتن سری آیفون ۱۵ دارد چون محبوبیت این گوشی‌ها روز به روز در حال افزایش است به شکلی که گویا اصلا کسی منتظر سری گلکسی اس ۲۴ هم نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments