طراحی بد، عامل اصلی داغ کردن آیفون ۱۵ پرو است

تراشه‌ی A17 پرو مشکلی ندارد!

داغ کردن آیفون ۱۵

پیش‌تر اعلام شده بود تراشه‌ی A17 پرو دلیل عمده‌ی داغ کردن آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس است اما ظاهرا مقصر اصلی این اتفاق، خود اپل است.

چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس زیر فشار سنگین به شدت داغ می‌کنند. این خبر را وب‌سایت PhoneArena پس از بررسی دقیق این دو گوشی منتشر و وب‌سایت AndroidAuthority هم با بررسی دقیق این گوشی و مقایسه‌ی آن با گلکسی اس ۲۳ اولترا و پیکسل ۷ پرو زیر فشار سنگین کارهای مختلف، تأیید کرد.

تقریبا مطمئن شده بودیم داغ کردن آیفون ۱۵ پرو به تراشه‌ی A17 پرو مرتبط است چرا که گفته می‌شد TSMC در ساخت آن با لیتوگرافی جدید ۳ نانومتری به مشکل برخورده اما اپل برای اینکه از تقاضا عقب نماند، حتی تراشه‌های مشکل‌دار را هم از TSMC خریداری کرده است و در نتیجه مشکل داغی بیش از حد گریبان‌گیر آیفون‌ها شده اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است.

اینطور که مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر نام‌آشنای اپل می‌گوید، ظاهرا مشکل اصلی از TSMC و فناوری ساخت آن نبوده، بلکه به خود اپل و طراحی ضعیف آن مربوط می‌شود. ظاهرا استفاده از تیتانیوم به جای فولاد ضد زنگ در ساخت آیفون‌ها سبب شده این گوشی‌ها نتوانند آنطور که باید، دما را دفع کنند. از طرفی، A17 پرو هم تراشه‌ی قدری است اما فقط به یک شرط می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد که سیستم خنک‌کننده‌ی توانمندی داشته باشد. اما اپل نتوانست این کار را انجام دهد.

حالا آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس از تراشه‌ای بهره می‌برند که نمی‌توانند از پس خنک کردن آن بر بیایند. انتظار می‌رود شرکت آمریکایی با ارائه‌ی یک آپدیت نرم‌افزاری، اوضاع را برای کاربرانش اندکی قابل تحمل‌تر کند اما وقتی مشکل از سخت‌افزار باشد، نرم‌افزار کار خاصی جز ضعیف‌تر کردن قدرت پردازشی و گرافیکی برای جلوگیری از ایجاد دمای زیاد نمی‌تواند انجام دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا