آیفون ۱۵ پرو مکس در تست دوربین DxOMark رتبه‌ی دوم را کسب کرد

آیفون ۱۵ پرو مکس دوربین

آیفون ۱۵ پرو مکس موفق شد در تست دوربین وب‌سایت DxOMark با کسب امتیاز عالی، رتبه‌ی دوم را به خود اختصاص دهد.

آیفون ۱۵ پرو مکس یکی از بهترین گوشی‌های بازار از لحاظ دوربین است که با توجه به عملکرد عالی اپل در این زمینه طی چند سال اخیر، انتظار داشتیم عملکرد بسیار خوبی را در تست‌ها از خود به نمایش بگذارد که ظاهرا در عمل هم چنین عملکرد خوبی را از آن شاهد هستیم.

طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط وب‌سایت DxOMark، آیفون ۱۵ پرو مکس توانست در تست دوربین امتیاز فوق‌العاده‌ی ۱۵۴ را در مجموع کسب کند که این امتیاز عالی به خصوص به خاطر عملکرد عالی این گوشی در بخش عکاسی و فیلمبرداری به دست آمد. البته در بخش زوم هم امتیاز کسب شده به لطف دوربین تتراپریزم جدید آیفون ۱۵ پرو مکس با زوم ۵ برابری اپتیکال، بسیار خوب بود.

آنچه که سبب شده DxOMark آیفون ۱۵ پرو مکس را از این حیث یک گوشی فوق‌العاده قدرتمند و بی‌رقیب در نظر بگیرد، عملکرد استثنائی آن در بخش‌هایی نظیر نوردهی، رنگ‌بندی، بافت و جزئیات، بوکه، فوکوس خودکار، میزان نویز و لرزشگیر بود که در تمامی این بخش‌ها این گوشی توانست رتبه‌ی نخست را کسب کند. البته در نور شب، کمی عملکرد این گوشی در مقایسه با بهترین‌ها ضعف دارد چرا که گستره‌ی دینامیکی آن در فضای بیرون آنطور که باید نیست اما اختلاف آن با بهترین گوشی از این حیث بسیار کم است.

با کسب این رتبه‌ی استثنائی در DxOMark، با در نظر گرفتن اینکه حتی همین حالا هم بزرگ‌ترین رقیب اپل در ساخت گوشی هوشمند یعنی سامسونگ نماینده‌ای در بین ۱۰ گوشی برتر لیست این وب‌سایت ندارد، کار برای گلکسی اس ۲۴ اولترا بسیار سخت‌تر از قبل شده و باید دید آیا می‌تواند انتظارات را برآورده کند یا خیر. هرچند گفته می‌شود این گوشی در مقایسه با قبل نه تنها پیشرفت خاصی نخواهد داشت بلکه میزان بزرگ‌نمایی دوربین زوم آن از ۱۰ به ۵ برابر کاهش پیدا خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا