فروش آیفون ۱۲ در فرانسه به خاطر تشعشعات بیش از حد الکترومغناطیسی ممنوع شد

سهام اپل پس از اعلام این خبر سقوط کرد

آیفون ۱۲

اینطور که به نظر می‌رسد سطوح تشعشعات الکترومغناطیسی در آیفون ۱۲ به قدری بوده که دولت فرانسه فروش این گوشی در کشور را ممنوع اعلام کرده است.

سازمان مخابرات فرانسه که با نام «Agence nationale des Fréquences (AFNR)» شناخته می‌شود، اعلام کرده است که اپل از این لحظه به بعد اجازه فروش آیفون 12 در فرانسه را ندارد. در یک اعلامیه رسمی، ANFR اعلام کرده که آیفون 12 با مقررات اتحادیه اروپا پیرامون تشعشعات الکترومغناطیسی ناسازگار بوده و تاکنون برای اثبات این قضیه، ۱۴۱ دستگاه از این محصول را تست کرده است.

به عنوان یک محدوده‌ی استاندارد، اتحادیه اروپا میزان SAR مجاز را برای گوشی‌های هوشمند در تماس مستقیم با بدن ۲٫۰ وات بر کیلوگرم (W/kg) و با قرار گیری گوشی در جیب شلوار یا پارچه‌ی ژاکت، ۴٫۰ وات بر کیلوگرم تعیین کرده است. Specific Absorption Rate (SAR) به آهنگ میزان جذب انرژی در بدن هنگامی که در معرض پرتوهای رادیویی قرار گیرد گفته می‌شود.

به گفته‌ی ANFR، آیفون ۱۲هایی که مورد بررسی قرار گرفتند، با مقدار آستانه‌ی نخست تطابق داشتند. اما در آزمون دوم، میزان تشعشع این گوشی هوشمند به ۵٫۷۴ وات بر کیلوگرم رسید. به عبارت دیگر، در این مورد، آیفون ۱۲ از حداکثر مجاز اتحادیه اروپا چیزی حدود ۴۳٫۵٪ فراتر رفت.

ANFR سپس گزارش مبنی بر این موضوع را به سازمان‌های مشابه در کشورهای دیگر ارسال کرد که به نظر می‌رسد منع شدن فروش آیفون ۱۲ دومینووار در کشورهای دیگر هم ادامه پیدا کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از وزرای فرانسه، ژان نوئل باروت، انتظار دارد که اپل این مشکل را طی چند هفته‌ی آینده از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری حل کند. در غیر این صورت، اپل شاید مجبور شود تمام دستگاه‌های آیفون ۱۲ را که در فرانسه به فروش رفته‌اند جمع‌آوری کند. اگر وضعیت بدتر شود، شاید مجبور شود تمام آیفون ۱۲ به فروش رفته در تمام کشورهای اطراف را هم جمع‌آوری کند.

متأسفانه اپل هنوز در مورد این موضوع بیانیه‌ای ارسال نکرده است، بنابراین مشخص نیست آیا ابزار اندازه‌گیری ANFR مشکل داشته یا واقعاً آیفون ۱۲ از لحاظ تشعشعات الکترومغناطیسی، مشکل دارد. هرچه که هست، سهام اپل بعد از انتشار این خبر به شدت افت کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا