آیفون ۱۵ به شما اجازه می‌دهد میزان شارژ شدن باتری را خودتان مشخص کنید

یک قابلیت عالی و کاربردی مخصوص آیفون ۱۵

آیفون ۱۵ باتری

یکی از بهترین قابلیت‌هایی که به تازگی متوجه شدیم در سری آیفون ۱۵ وجود دارد این است که کاربر می‌تواند میزان شارژ شدن باتری را محدود کند.

گوشی‌های سری آیفون ۱۵ اکنون رسما رونمایی شده‌اند و در نتیجه فرصت این را پیدا کرده‌ایم که به صورت قطعی از تمام قابلیت‌های آن باخبر شویم. یکی از این قابلیت‌ها، مربوط به باتری آیفون ۱۵ است که ظاهرا این اجازه را به کاربران می‌دهد که تا یک حد خاص آن را شارژ کنند.

یکی از بزرگ‌ترین معضلات کاربران این است که گوشی وقتی تا ۱۰۰٪ شارژ می‌شود، آن‌ها ممکن است خواب باشند یا به هر دلیلی نتوانند آن را از شارژ جدا کنند. این موضوع به باتری صدمه‌ی زیادی وارد می‌کند که شرکت‌ها با ارائه‌ی یک قابلیت نرم‌افزاری توانستند کاری کنند تا باتری بیشتر از ۸۵٪ شارژ نشود.

اپل قابلیتی را در گوشی‌هایش قرار داده که اجازه می‌دهد با یاد گرفتن عادت خواب آن‌ها، وقتی گوشی هنگام شب زیر شارژ است، تا زمانی که کاربر از خواب بیدار نشود گوشی را به صورت کامل شارژ نمی‌کند. در عوض چند دقیقه مانده به بیدار شدن، فرایند شارژ از سر گرفته شده و محصول دوباره شارژ می‌شود تا به ۱۰۰٪ برسد.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، حالا کاربران آیفون می‌توانند خودشان مشخص کنند گوشی چقدر شارژ شود. با این کار مدت زمانی که گوشی زیر شارژ می‌ماند محدود می‌شود که از لحاظ تئوری باید به افزایش طول عمر مفید آن منجر شود. البته این کار سبب می‌شود نتوانید از تمام پتانسیل باتری گوشی خود استفاده کنید اما به نظر می‌رسد ارزشش را دارد که باتری سالم‌تر بماند.

سیستم‌عامل iOS وقتی این قابلیت فعال باشد به شما هشدار می‌دهد که شارژ گوشی فقط تا همان میزانی که خودتان تعیین کردید افزایش پیدا می‌کند. البته مشخص نیست کاربران دقیقا تا چه اندازه می‌توانند میزان شارژ شدن باتری را تعیین کنند که انتظار می‌رود به زودی اطلاعاتی راجع به این موضوع منتشر شود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا