1%
  • 0/10

اپل اکانت توسعه‌دهنده اپیک گیمز را روی App Store بست

اپل اکانت توسعه‌دهنده اپیک گیمز را روی App Store بست ۱ ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
اکانت توسعه‌دهنده اپیک گیمز

اکانت توسعه‌دهنده اپیک گیمز که به این کمپانی اجازه می‌داد نرم‌افزار و بازی‌های خود خود را روی Apple’s App Store منتشر کند توسط اپل بسته شد.

این موضوع به دنبال قانونی که اخیرا اتحادیه اروپا از آن خبر داده بود منتشر شده که بیان می‌داشت شرکت اپل باید جایگزین‌هایی را در پلتفرم فروش خود راه دهد تا بدین طریق امکان رقابت بین اپل و سایر اپ استورهای دیگر وجود داشته باشد. از همین رو شرکت اپیک گیمز (Epic Games) اظهارنظرهای مختلفی در خصوص تمایل خود به انتشار Epic Games Store روی آیفون در چند وقت اخیر داشته است.

اکنون اپیک در بلاگ رسمی خود نوشت: “با بسته شدن اکانت توسعه‌دهنده اپیک گیمز شرکت اپل علنا یکی از بزرگ‌ترین رقیب‌های احتمالی برای Apple App Store را از صحنه خارج کرده است. آن‌ها با این کار خود، توانایی ما را برای حضور به عنوان یک رقیب بادوام تضعیف کرده و به دیگر سازندگان نشان می‌دهند چه اتفاقی می‌افتد وقتی شما بخواهید با آن‌ها رقابت کنید و یا روش‌های غیرمنصفانه آن‌ها را مورد انتقاد قرار دهید.”

به گفته اپیک، شرکت اپل به برخی از پست‌های منتشر شده در شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق اشاره داشته که در آن تیم سوئینی (Tim Sweeny) رئیس اپیک گیمز، روش‌های کسب و کاری اپل را مورد انتقاد قرار داده بود. اپل هم‌چنین به این موضوع نیز اشاره کرده بود که اپیک، تهدیدی برای اکوسیستم آن‌ها به شمار می‌رود. اپیک در ادامه به سابقه همکاری این دو شرکت اشاره داشت که در آن با همکاری یکدیگر اپلیکشن‌های مختلف، تکنولوژی‌ها و بازی‌های متفاوتی روی سخت‌افزار اپل منتشر کرده بودند.

از سوی دیگر شرکت اپل بیانیه مخصوص خود را منتشر کرده و طی آن رفتارهای گذشته و اکنون اپیک و هم‌چنین تخلفات فاحش اپیک در تعهدات قراردادی خود نسبت به اپل را، دلیل بستن اکانت این کمپانی روی پلتفرم خود عنوان کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments