1%
  • 0/10

افزایش درآمد اپ استور اپل و پلی استور گوگل در فصل اول سال ۲۰۲۰

درآمد ۲۳.۴ میلیارد دلاری اپل و گوگل از فروش اپلیکیشن

افزایش درآمد اپ استور اپل و پلی استور گوگل در فصل اول سال ۲۰۲۰ ۰ ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
فیلتر گوگل پلی استور

با وجود کاهش فروش گوشی در طول سه ماهه‌ی ابتدایی سال ۲۰۲۰، میزان درآمد فروشگاه‌های اپ استور اپل و پلی استور گوگل افزایش یافته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در طول سه ماهه‌ی ابتدایی سالجاری میلادی کاربران به طور چشمگیری وقت و هزینه بیشتری را برای اپلیکیشن‌ها صرف کرده‌اند. البته این موضوع در نتیجه‌ی انتشار و همه‌گیری جهانی ویروس کرونا (COVID-19)‌ اتفاق افتاده و نشان دهنده‌ی افزایش میزان استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه در سراسر جهان است.

بر اساس این گزارش، میانگین زمان هفتگی برای استفاده از برنامه‌ها و بازی‌های مبتنی بر اندروید، حدود ۲۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در سراسر جهان افزایش پیدا کرده است. به طور خاص، کاربران چینی روزانه ۵ ساعت را صرف کار با گوشی کرده‌اند، كاربران آمریكایی، ایتالیایی و فرانسوی نیز در ساعت‌های هفتگی كه به کار اختصاص داشته حالا زمان بیشتری را به بازی و کار با گوشی‌های موبایل می‌پردازند.

کاربران از ژانویه تا ماه مارس ۲۰۲۰ (دی تا اسفندماه ۱۳۹۸) حدود ۳۱.۵ میلیارد برنامه دانلود کردند که ۲۲.۵ میلیارد مربوط به کاربران گوگل پلی و ۹ میلیارد مربوط به اپ‌استور اپل بود.

به این ترتیب کل پول صرف شده برای هر دو پلتفرم ۲۳.۴ میلیارد دلار برآورد شد که ۱۵ میلیارد دلار از این رقم صرف خرید برنامه‌های مبتنی بر iOS  و ۸.۳ میلیارد دلار صرف خرید برنامه‌های اندرویدی شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که برنامه‌های دانلود شده بیشتر مربوط به اپلیکیشن‌هایی غیر از بازی بوده با این حال هنوز نسبت به سایر برنامه‌ها، کاربران مبلغ قابل توجهی را برای خرید بازی یا سرویس‌های درون برنامه بازی خرج می‌کنند.

بیشتر مبالغ خرج شده در فروشگاه‌ اپ استور اپل توسط کاربران چینی و آمریکایی هزینه شده، در حالی که Google Play Store بیشترین درآمد خود را از کره جنوبی، ژاپن و ایالات متحده به دست آورده است. هند و برزیل بیشترین کاربران و خریداران فروشگاه Google Play بودند در حالی که چین و ایالات متحده بیشتر از فروشگاه‌ اپ استور اپل هزینه کردند.

بیشترین برنامه دانلود شده در iOS و اندروید در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۰ مربوط به تیک‌تاک، واتساپ و فیسبوک بوده و پس از آن اینستاگرام و فیس‌بوک مسنجر قرار دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments