تماشا کنید: مود جدید Apex Legends با نام Arenas به صورت کامل معرفی شد

ایپکس، دیگر به بتل رویال خلاصه نمی‌شود!

تماشا کنید: مود جدید Apex Legends با نام Arenas به صورت کامل معرفی شد سورنا رضایی ۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ تریلر بازی

استودیوی آمریکایی ریسپاون اینترتینمنت با انتشار یک تریلر طولانی به صورت کامل از مد Arenas بازی Apex Legends رونمایی کرده است.

جیسون مک‌کورد (Jason McCord) کارگردان طراحی ریسپاون اینترتینمنت است. او اواسط فروردین سال جاری شمسی در یک برنامه ویدیویی حضور یافت و به تعدادی از پرسش‌ها پاسخ داد. مک‌کورد در بخشی از مصاحبه گفت گروهی از کاربران دوست دارند با جهان و کاراکترهای Apex Legends وقت بگذرانند اما علاقه‌ای به بتل رویال ندارند. او در ادامه گفت تیم توسعه به دنبال حل این مشکل است. به زبان آوردن چنین جملاتی کافی بود تا یک گمانه‌زنی مبنی بر انتشار مودهای جدید به وجود بیاید؛ گمانه‌زنی‌ای که سرانجام تایید شد. استودیوی ریسپاون چندی روز پیش اطلاعات اولیه را از Arenas به اشتراک گذاشت و وعده داد در آینده نزدیک مود جدید را به صورت کامل معرفی می‌کند.

ریسپاون اینترتینمنت به وعده خود عمل و مود Arenas بازی Apex Legends را با انتشار یک تریلر طولانی معرفی کرده است. مود مزبور، شامل رقابت‌های ۳ علیه ۳ می‌شود. به بیان دیگر، به جای اینکه چندین جوخه سه نفره در محیطی وسیع به نبرد با یکدیگر بپردازند، اینبار شاهد نبرد فقط دو جوخه هستیم. مطابق انتظار، بسیاری از قوانین نسبت به بتل رویال فرق دارند. کاربران در ابتدای رقابت کاراکترهای خود را انتخاب کرده و سپس داخل اتاق اسپاون قرار می‌گیرند. در اینجا، به کاربران وقت داده می‌شود تا سلاح، آیتم‌ها و قدرت‌هایی که می‌خواهند را به واسطه منابع خریداری کنند. توجه داشته باشید، در اولین راند مقدار یکسانی از منابع در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این رقم در راندهای بعدی بسته به عملکرد کاربر افزایش می‌یابد. در ضمن، کاربران در راندهای بعد می‌تواند سلاح خود را آپگرید کند.

پس از اتمام مدت فرآیند خرید و آپگرید در اتاق اسپاون، رقابت دو جوخه سه نفره با یکدیگر آغاز می‌شود. جوخه‌ای که بتواند ۳ راند را بدون باختن ۲ راند ببرد، پیروز خواهد شد. به بیان دقیق‌تر، تنها راه دستیابی به پیروزی نتایج ۰-۳ یا ۱-۳ هستند. در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، تیم پیشرو باید دو راند پشت سر هم و تیمی که عقب افتاده هم چهار راند پشت سر هم را ببرد. اگر هیچ کدام از جوخه‌ها نتوانند به پیروزهای مورد نظر دست یافته و رقابت به راند نهم کشیده شود، شاهد مبارزه نهایی خواهیم بود. تعداد راندها در رقابت پایانی اهمیتی نداشته و هر جوخه‌ای که بتواند حریف را شکست دهد به عنوان برنده معرفی خواهد شد. از دیگر نکات مهم پیرامون رقابت باید گفت قابلیت Revive کردن جوخه‌ای هم وجود دارد اما امکان ریسپاون آن‌ها موجود نیست.

در نقشه‌های مود Arenas شامل جعبه‌های تجهیزات (Supply Bin) و قوطی منابع (Material Canister) می‌شود. جعبه‌های تجهیزات هیچ گونه سلاحی را شامل نشده و تنها آیتم‌های ضروری مانند زره، آیتم احیای سلامتی یا نارنجک را در خود جای داده‌اند. قوطی هم مانند گذشته تنها شامل منابع می‌شود. در رقابت‌های این مود تنها یک ایردراپ (Airdrop) رخ می‌دهد. این ایردراپ سه سلاح و گلوله‌هایش را در خود جای داده است. ویدیویی که ریسپاون اینترتینمنت به اشتراک گذاشته، تنها به این موارد خلاصه نمی‌شود. در بخش دیگری از تریلر با نقشه‌های اختصاصی Arenas آشنا می‌شویم. مطابق انتظار، بخش‌های کوچکی از نقشه‌های اصلی بازی به عنوان محل رقابت‌ها در نظر گرفته شده‌اند.

در سومین بخش ویدیو، با والکری ملاقات کرده و قابلیت‌هایش را بیشتر از قبل می‌شناسیم. او از قابلیت پرواز برخوردار بوده و می‌تواند به واسطه تایتاتی که به تن دارد به سمت دشمنان موشک شلیک کند. در بخش انتهایی تریلر هم شاهد رونمایی از سلاح جدید هستیم که یک کمان بوده و می‌توان عملکردش را با پاپ‌-آپ‌ها بهبود داد. در انتها، لازم به ذکر است مود Arenas امروز به ایپکس لجندز می‌آید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا