#مهسا_امینی

تریلر گیم‌پلی فصل پنجم بازی Apex Legends بخش جدید را نشان می‌دهد

ماموریت‌های PvE نقش پررنگی در فصل پنجم بازی خواهند داشت

تریلر گیم‌پلی فصل پنجم بازی Apex Legends بخش جدید را نشان می‌دهد سید مجتبی محمودی ۰ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ تریلر بازی

دیشب اولین تریلر رسمی از گیم‌پلی فصل پنجم بازی Apex Legends منتشر شد که نشان داد به‌زودی باید منتظر تغییر و تحولات تازه و همچنین محتواهای جدید باشیم.

تریلر زمان انتشار پنجمین فصل Apex Legends به طور رسمی حضور شخصیت Loba به عنوان لجند را نمایش و همچنین از تغییراتی در نقشه‌ی Kings Canyon خبر می‌داد. حال تریلر جدید اطلاعات تازه‌ای را به اشتراک می‌گذارد. اولین و مهم‌ترین مورد، اضافه شدن بخش جدید Quests به بازی است. بخش Quests شامل ماموریت‌هایی در حالت PvE می‌شود که به صورت عادی در دسترس نیستند و شرط آزاد شدن‌شان، یافتن یک سری قطعه‌ی خاص در بازی‌های معمول است که در بخش‌های مختلف مثل Trios، Duos، بخش رنکد و رویدادهای ویژه تجربه می‌کنید. در مورد این بخش در ادامه توضیح بیشتری خواهم داد.

مورد دیگری که در تریلر گیم‌پلی فصل پنجم بازی Apex Legends می‌بینیم، تغییر کامل بخش‌هایی از نقشه‌ی Kings Canyon است. پس از انفجاری که لوبا باعثش شد، مناطق Skull Town و Thunderdome به زیر آب رفته‌اند و در عوض محیط‌های جدیدی اضافه شده‌اند که در تریلر آن‌ها را می‌بینیم. مورد آخر هم توانایی‌های لوبا بود که دیدیم در بازی چگونه اجرا می‌شوند. در حال حاضر از دو توانایی لوبا مطلع هستیم؛ یکی عصای او که می‌تواند لوت را از فاصله‌ای معین به‌سرعت جذب کند و دومی دستبند او که به قابلیت تلپورت سریع مجهز است. تمام‌کننده‌ی او مقابل Revenant هم واقعا جالب به نظر می‌رسید.

حال بپردازیم به بخش Quests که سازندگان به طور جداگانه درباره‌اش توضیحاتی ارائه داده‌اند. کوئست‌ها به صورت فصلی ارائه می‌شوند که آغازش از فصل پنجم خواهد بود و تا پایان آن جریان خواهد داشت. کوئست فصل پنجم Broken Ghost نام دارد و طی آن باید ۹ قطعه از یک شی قدیمی را برای لوبا پیدا کنید.

اما چگونه باید آن‌ها را پیدا کرد؟ در بخش‌های رقابتی بازی مثل Trios و رنکد و دیگر حالت‌ها، می‌توانید بسته‌های گنج یا Treasure Packs دریافت کنید که روزانه حداکثر یکی از آن‌ها برای‌تان دراپ می‌شود. این پک‌ها در کوله‌پشتی قرار نمی‌گیرند و نیاز نیست نگران از دست رفتن‌شان باشید. با دریافت این پک‌ها، پاداش دریافت و به بخش PvE دسترسی پیدا می‌کنید تا در آن‌ها به جستجو برای یافتن قطعه‌های شی باستانی بپردازید. در واقع این بخش به صورت عادی در دسترس نیست و شرطش، جمع‌آوری بسته‌های گنج است. البته این پک‌ها که در کل فصل پنجم ۴۵ تا از آن‌ها وجود دارد، می‌تواند شامل متریال برای آزادسازی آیتم‌های ظاهری، امتیاز تجربه یا لوت‌باکس باشد.

ماموریت‌های PvE با نام Hunts به صورت هفتگی در دسترس هستند و در هر کدام که در شب اتفاق می‌افتند، یکی از قطعه‌ها ها را به‌دست می‌آورید. البته باید از سد دشمنان هم بگذرید و زنده از ماموریت بیرون بیایید. قابلیت تجربه‌ی این ماموریت‌ها به هر دو صورت تک‌نفره و گروهی هم وجود دارد و حتی اگر باز نشده باشد هم می‌توانید با دوستانتان به تجربه‌ی آن بپردازید، ولی در این صورت پاداشی دریافت نخواهید کرد.

بخش Quests علاوه بر ارائه‌ی این محتواها، طی چند قسمت داستانی برای تعریف کردن هم دارد که در Broken Ghost به پیشینیه‌ی این شی باستانی مربوط می‌شود. با جمع‌آوری تمام این قطعه‌ها، ماموریت جدیدی باز خواهد شد که جزئیات داستانی جالبی خواهد داشت.

فصل پنجم بازی Apex Legends از سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت در دسترس قرار خواهد گرفت. این عنوان برای رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 به صورت رایگان در دسترس است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا