1%
  • 0/10

اندروید 15 یک قابلیت جذاب برای افراد مسن عرضه خواهد داشت

با اندروید 15 مامان‌بزرگ‌ها راحت‌تر با گوشی کار می‌کنند!

اندروید 15 یک قابلیت جذاب برای افراد مسن عرضه خواهد داشت ۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اندروید 15 قابلیت

گوگل قصد دارد قابلیت جذابی را در اندروید 15 قرار دهد که به لطف آن افراد مسن می‌توانند خیلی راحت‌تر از حالا با گوشی‌های هوشمند خود کار کنند.

به تازگی میشل رحمان، کدنویس معروف اندرویدی، با مشاهده‌ی یک قابلیت در بتای QPR3 اندروید ۱۴، دریافته که گوگل ظاهرا قصد دارد به اندروید 15 قابلیت جدیدی را اضافه کند.

گوگل ظاهرا در نظر دارد قابلیت جدیدی را تحت عنوان easy pre-set به اندروید بعدی اضافه کند. این قابلیت، رابط کاربری سیستم را برای بهبود خوانایی جملات، بهینه می‌کند. بدین ترتیب افرادی که خیلی از فناوری سر در نمی‌آورند یا بینایی ضعیفی دارند، مثلا افراد مسن، می‌توانند راحت‌تر با گوشی خود کار کنند.

اندروید در حال حاضر آنقدر از قابلیت‌های مختلف پر هست که گاهی اوقات بعد از چند سال استفاده هم باعث سردرگمی شما می‌شوند. قابلیت easy pre-set ظاهرا نه تنها آیکون‌ها و نوشته‌ها را بزرگ‌تر، بلکه با تغییر سیستم ناوبری، استفاده از گوشی را خیلی راحت‌تر می‌کند.

آیا این قابلیت جدید واقعا به اندروید 15 می‌آید؟

هنوز مشخص نیست اما میشل رحمان، از کدنویس‌های مشهور اندروید صفحه‌ی تنظیمات مربوط به این قابلیت را در بتای QPR3 اندروید دیده است.

گوگل در توضیحات مربوط به این کد به وضوح به این نکته اشاره کرده که قابلیت easy pre-set آیکون و متن‌ها را بزرگ‌تر می‌کند، کنتراست آن‌ها را افزایش می‌دهد و گشت و گذار را آسان‌تر می‌کند.

میشل رحمان توانست به صورت دستی، تنظیمات مربوط به این قابلیت احتمالی آیفون 15 را اجرا کند. اما نتوانست از آن استفاده کند.

از آن جایی که اندروید ۱۵ هنوز چندین ماه تا عرضه فاصله دارد، خیلی زود است بخواهیم از همین حالا راجع به امکاناتش حرف بزنیم. قطعا در آینده‌ی نزدیک خبرهای بیشتری را پیرامون آن شاهد خواهیم بود. هرچند قابلیت easy pre-set هم چییز خاصی نیست که بخواهیم عرضه‌اش در اندروید ۱۵ را اتفاق بزرگ و انقلابی بدانیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments