1%
  • 0/10

اندروید ۱۵ اطلاعات ارزشمندی از باتری به کاربران می‌دهد؛ از سلامت تا باتری تعویضی!

اندروید ۱۵ اطلاعات ارزشمندی از باتری به کاربران می‌دهد؛ از سلامت تا باتری تعویضی! ۰ ۰۶ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک

اینطور که پیداست، گوگل می‌خواهد در اندروید ۱۵ قابلیتی را اضافه کند که به کاربران اطلاعات کاملی از ظرفیت، سلامت و نو بودن باتری ارائه دهد.

پیش‌تر خبری منتشر شد مبنی بر اینکه گوگل می‌خواهد در نسخه‌ی بعدی اندروید یعنی اندروید ۱۵ قابلیتی را اضافه کند که کاربران بتوانند اطلاعات کامل و جامعی از باتری را دریافت کنند. یکی از بهترین قابلیت‌های سیستم‌عامل رقیب یعنی iOS در این زمینه این است که به کاربران می‌گوید چند درصد از سلامت باتری حفظ شده و آیا نیاز به تعویض آن دارند یا خیر اما در اندروید چنین چیزی دیده نمی‌شود.

اینطور که از گفته‌های یک متخصص برنامه‌نویس اندروید یعنی میشل رحمان متوجه شده‌ایم، ظاهرا سه قابلیت جدید در این رابطه قرار است به گوشی‌های اندرویدی اضافه شود؛

  • ظرفیت از دست رفته‌ی باتری در طول زمان
  • ظرفیت باقی‌مانده‌ی واقعی باتری
  • اینکه آیا باتری تعویض شده یا خیر.

مهم نیست با گوشی هوشمند خود چطور رفتار می‌کنید، هر اتفاقی بیفتد، شما باز هم بعد از مدتی باید باتری آن را تعویض کنید چون این ماهیت باتری لیتیومی است که پس از مدتی دیگر عملکرد اولیه‌ی خود را از دست بدهد. اگر خوش‌شانس باشید، شاید این فرایند کمی طول بکشد اما رخ خواهد داد. اما متأسفانه در اندروید راهی برای متوجه شدن سلامت باتری وجود ندارد و کاربر خودش باید با توجه به شواهد، متوجه این موضوع شود.

از آن جایی که در اندروید ۱۴ کارهای اولیه برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با باتری صورت گرفته، می‌توان انتظار داشت که در اندروید ۱۵ واقعا تمام اطلاعات گفته شده در بالا در رابطه با سلامت باتری حضور داشته باشد.

پیش‌تر هم تصویری از تنظیمات گوشی‌های پیکسل در اندروید ۱۴ لو رفت که نشان می‌داد گوگل حتی همین حالا هم API مورد نظر را طراحی کرده و مشغول کار روی آن است تا بتواند اطلاعات کاملی را در اختیار کاربران قرار دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments