1%
  • 0/10

یکی از بهترین قابلیت‌های iOS به زودی به اندروید می‌آید؛ میزان سلامت باتری!

اندرویدی‌ها این قابلیت را مدیون اپل هستند!

یکی از بهترین قابلیت‌های iOS به زودی به اندروید می‌آید؛ میزان سلامت باتری! ۰ ۳۰ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اندروید باتری

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا کاربران اندروید بالاخره قرار است متوجه شوند چه زمانی باید باتری گوشی‌های خود را تعویض کنند.

طبیعی است هرچه از گوشی خود بیشتر استفاده کنید، باتری آن زودتر به پایان عمر خود نزدیک می‌شود. این موضوع با خالی شدن سریع شارژ باتری، خاموش شدن ناگهانی گوشی زمان‌هایی که شارژ باتری کم است و کاهش قدرت سخت‌افزاری خودش را نشان می‌دهد اما برخلاف iOS، در اندروید هیچ گزینه‌ی خاصی هم وجود ندارد که هر وقت بخواهید بتوانید سلامت باتری خود را چک کنید.

گوشی‌های اندرویدی این روزها مدت زمان زیادی توسط شرکت سازنده آپدیت می‌شوند و طبیعی است کاربران اندروید بخواهند بدانند چه زمانی باید باتری گوشی‌شان را تعویض کنند. اندروید در حال حاضر کلی قابلیت مربوط به باتری در خود دارد اما هیچ بخشی وجود ندارد که با مراجعه به آن بتوانید به راحتی سلامت باتری را چک کنید.

اما گوگل به تازگی آپدیتی را برای سری پیکسل منتشر کرده که به لطف آن، گزینه‌ای تحت عنوان Battery Information به قسمت About phone در تنظیمات اضافه شده است. در این صفحه شما نه تنها می‌توانید اطلاعاتی در رابطه با شرکت سازنده‌ی باتری به دست بیاورید بلکه در رابطه با تعداد چرخه‌ی شارژ هم اطلاعاتی در دسترس قرار دارد.

همچنین اطلاعات جذاب دیگری از جمله تاریخ اولین استفاده، سیاست شارژ، وضعیت شارژ و وضعیت سلامت باتری هم در دسترس قرار خواهد گرفت. گزینه‌ی آخر همان قابلیت جذابی است که در iOS در دسترس قرار دارد اما اندرویدی‌ها سال‌هاست که منتظرش هستند. یعنی همان بخشی که می‌گوید سلامت باتری چند درصد است.

البته در تصویر بالا می‌بینید که همه‌ی اطلاعات گفته شده دیده نمی‌شود اما در آینده و با آپدیت‌های بیشتر، آن‌ها را هم شاهد خواهیم بود. در تصویر زیر می‌توانید ببینید که خبری از سلامت باتری نیست اما گفته شده که باتری به مرور زمان ضعیف‌تر شده و کمتر شارژ نگه می‌دارد.

اینکه گوگل چه زمانی این قابلیت را به سیستم‌عامل خود اضافه می‌کند اصلا مشخص نیست ولی قطعا این اتفاق باید حداقل همزمان با عرضه‌ی اندروید ۱۵ یا اواخر دوره‌ی اندروید ۱۴ رخ دهد. هرچند هنوز چیزی در این رابطه قطعی نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments