1%
  • 0/10

عینک واقعیت افزوده سامسونگ در CES 2020 معرفی شد

نسخه مفهومی عینک AR سامسونگ

عینک واقعیت افزوده سامسونگ در CES 2020 معرفی شد ۰ ۱۸ دی ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
عینک واقعیت افزوده

عینک واقعیت افزوده سامسونگ طی مراسمی در نمایشگاه CES 2020 رونمایی شد، اما زمان عرضه و قمیت آن هنوز اعلام نشده است.

سامسونگ در رویداد CES علاوه بر گوشی‌های سری گلکسی نوت ۱۰ لایت و گلکسی اس ۱۰ لایت و ماشین لباسشویی از عینک واقعیت افزوده رونمایی کرد.

سامسونگ که در این نمایشگاه فقط به معرفی عینک واقعیت افزوده پرداخت و اطلاعات بیشتری از این عینک در رابطه با زمان عرضه و قیمت را ارایه نکرد، ظاهرا قصد دارد تا از اپل پیشی بگیرد و گامی جلوتر از این کمپانی بردارد.

بر اساس اطلاعاتی که سامسونگ در این زمینه منتشر کرده، ظاهرا این عینک بیشتر با تمرکز بر اندام‌ها و حرکات انسان طراحی شده است و روی شیوه راه‌ رفتن و تقویت عضلات تمرکز دارد.

گفته می‌شود این عینک به عنوان یک مربی بدن سازی واقعیت افزوده عمل می‌کند و شخصی که عینک را به چشم می‌زند خود را در یک فضای ورزشی تصور می‌کند و می‌تواند مربی خود را انتخاب کرده و تمرینات خود را به این شکل ادامه دهد.

این عینک واقعیت افزوده سامسونگ شباهت بسیاری به هولولنز۲ مایکروسافت دارد با این تفاوت که عینک سامسونگ کوچکتر از هولولنز مایکروسافت است.

به نظر می‌رسد سامسونگ در زمینه‌ای قصد دارد فعالیت کند که گوگل پیشتر شکست خورده بود و نتوانست موفقیتی به دست آورد.

البته بسیاری از کاربران به دلیل مشکلاتی که این دستگاه‌ها ایجاد می‌کنند مثل سرگیجه، که سامسونگ تلاش کرده با بهبود این عینک‌ها از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند.

سامسونگ همچنین اعلام کرده که غیر از قابلیت‌های ورزشی درصدد است تا این دستگاه‌ها برای کاربردهای دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرند.

طراحان گرافیک است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments