1%
  • 0/10

شرکت AMD هک شد

خطر افشای اطلاعات مشتریان!

شرکت AMD هک شد ۰ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
هک AMD

بر اساس ادعای گروه هکری اینتل بروکر، به نظر می‌رسد که سرورهای شرکت AMD هک شده و اطلاعات کارمندها و مشتریان آن لو رفته است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در طول سال‌های اخیر شماری از شرکت‌ها با حملات گسترده سایبری روبه‌رو شده‌اند که گاها بسیاری از اطلاعات مهم شرکت از جمله سورس کدها و برنامه‌‌های تجاری به کلی لو رفته و چه بسا ضرر و زیان‌های چند میلیون دلاری را تحمیل کرده است.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که شرکت ای‌ام‌دی قربانی جدید هکرها است. ماجرا از این قرار است که گروه سایبری اینتل بروکر به تازگی ادعا کرده که در اوایل ماه جاری میلادی توانسته به سرورهای این کمپانی نفوذ و به بسیاری از اطلاعات مهم آن‌ها از جمله کارمندها و حتی مشتریان دسترسی پیدا کند.

این گروه هکری با انتشار چند تصویر مختلف مدعی است که اطلاعات کاملی از کارمندهای شرکت در اختیار دارد. همچنین، ظاهرا این گروه اطلاعاتی از مشتریان را نیز به سرقت برده که البته هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه از جمله تراکنش‌ها و حساب‌های بانکی در دسترس نیست.

از دیگر اطلاعات لو رفته در پی این هک گسترده می‌توان به مشخصات پردازنده‌های جدید شرکت AMD اشاره کرد. دقت داشته باشید که هنوز هدف IntelBroker از این حمله در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست که آیا این هکرها به دنبال باج‌گیری هستند یا اینکه صرفا قصد تهدید و افشای اطلاعات را دارند.

لازم به ذکر است که شرکت AMD در بیانیه‌ای اعلام کرده که با همکاری تیم‌های قضایی در حال بررسی حملات سایبری احتمالی است تا در صورت صحت آن، با تشکیل پرونده‌های قضایی، مراحل شکایت و رسیدگی را به طور قانونی طی کند. گفتنی است که این حمله تا به این لحظه به طور رسمی تایید نشده و طبق معمول باید منتظر انتشار خبرهای رسمی بیشتری باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments