1%
  • 0/10

حداقل پنج نفر از کارمندان آمازون در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند

حداقل پنج نفر از کارمندان آمازون در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
آمازون

گزارش‌ها حاکی از آن است که دست‌کم پنج نفر از کارمندان آمازون تاکنون در اثر شیوع ویروس کرونا و ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

روز سه شنبه کمپانی آمازون اعلام کرد که یکی از کارمندان انبار این شرکت در نیویورک در اثر بیماری تنفسی ناشی از ویروس کرونا درگذشته است. این کارمند آخرین بار در پنجم آوریل (۱۷ فروردین) در تاسیسات جزیره استاتن مشغول به کار بوده و هفته‌ی بعد در قرنطینه قرار گرفته است.

سخنگوی آمازون اعلام کرده که این کمپانی با خانواده کارمند در تماس بوده و به کارگران مشاوره و پشتیبانی ارائه می‌دهد. البته هنوز مشخص نشده که این کارمند با سایر کارگران در ارتباط بوده است یا خیر.

براساس اخبار رسیده، آزمایش تعدادی از کارگران انبار آمازون مثبت بوده است و حداقل پنج نفر تاکنون جان باخته‌اند. دو کارمند زنجیره‌ی سوپر مارکت نیز در این کمپانی یکی در ماساچوست و دیگری در پورتلند، اورگان جان خود را از دست داده‌اند.

آمازون بخاطر برخورد با کارگران انبار از زمان شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد شدید قرار گرفته است؛ همچنین کارگران در سراسر کشور آمریکا دست به تظاهرات زده و خواستار شرایط کاری امن‌تر شده‌اند. بسیاری از این کارگران می‌ترسند که کار در انبار زمینه‌ی پرورش بالقوه ویروس باشد و نهایتا نگران‌ هستند که این ویروس را در خانواده‌های خود و مشتریان آمازون گسترش دهند.

در ماه گذشته آمازون اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ میلیون ماسک برای مبارزه با ویروس کرونا اهدا کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments