شرکت Valve دو رویداد مهم Dota 2 را لغو کرد

کرونا به Dota 2 رسید

شرکت Valve دو رویداد مهم Dota 2 را لغو کرد نیکان صبوری ۰ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸
لغو رویداد Dota

طبق اعلامیه‌ی رسمی شرکت Valve دو رویداد OGA Dota PIT Minor 2020 و EPICENTER Major 2020 سری مسابقات Dota 2 به طور کلی لغو شد.

ویروس کرونا تاکنون مشکلات بسیار زیادی را برای کشور‌ها به وجود آورده است. در کنار لغو رویداد‌ها و نمایشگاهای مهم در صنعت بازیسازی، حال اتفاقات اخیر و ترس از کرونا به ورزش‌های الکترونیک هم سرایت کرده است. پیش از این خبر دار شدیم که شرکت اکتیویژن بلیزارد، رویداد فصلی Overwatch را به مدت دو ماه به صورت آنلاین برگزار می‌کند. از طرفی دیگر شرکت الکترونیک آرتز هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی تمام رویداد‌های ورزشی بازی‌های این شرکت به حالت تعلیق در آمده است.

حال شرکت Valve هم به تازگی در توییتر رسمی خود اعلام کرد که دو رویداد OGA Dota PIT Minor و EPICENTER Major که تاثیر مستقیمی روی امتیازات تیم‌ها برای حضور در مسابقه‌ی جهانی The International 2020 می‌گذارند، به طور کلی لغو شد. Valve در این بیانیه نوشت:

بعد از بررسی دقیق در خصوص اتفاقات اخیر و همه‌گیر شدن ویروس Covid-19، تصمیم گرفتیم که برای حفظ بازیکنان، کارکنان و طرفدارانمان چهارمین مسابقات minor و major فصل DPC را لغو کنیم.

مسابقه‌ی OGA Dota PIT Minor 2020 قرار بود، ماه دیگر برگزار شود در کنار این موضوع احتمال دارد که چند رویداد دیگر Dota 2 از جمله The ONE Esports Singapore Major 2020 هم به سرنوشتی مشابه دچار شوند. با حساب امسال برخلاف دیگر سال‌ها شاهد امتیاز‌های کمتری برای تیم‌ها خواهیم بود. از طرفی بلیت‌های این دو رویداد از صاحبانشان پس گرفته می‌شود و مبلغ آن توسط Valve بازگردانده خواهد شد.

لازم به ذکر است که سازمان ESL در بیانیه‌ای تایید کرد که مسابقات ESL One Los Angeles Major به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا با تاخیر برگزار می‌شود. با این حساب رقابت برای تیم‌ها بسیار حساس‌تر می‌شود زیرا آن‌ها شانس کمتری برای به دست آوردن امتیاز لازم برای حضور در مسابقات The International 2020، خواهند داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا