تماشا کنید: تریلر ریبوت بازی Alone In The Dark منتشر شد

بازسازی بازی پس از سی سال!

تماشا کنید: تریلر ریبوت بازی Alone In The Dark منتشر شد گلناز کیانی ۰ ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ تریلر بازی

ناشران جدید بازی تنها در تاریکی به تازگی تریلری از ریبوت بازی Alone In The Dark منتشر کرده‌اند و قرار است این بازی را به محبوبیت سه دهه قبل خود بازگردانند.

شرکت اتریشی تی‌اچ‌کیو نوردیک (THQ Nordic) چندی پیش مجموعه بازی تنها در تاریکی را از صاحبان پیشین خود خرید و اعلام کرد که قرار است این بازی را به محبوبیتی که در دهه نود میلادی داشت بازگرداند. این شرکت اتریشی کار خود بر روی این مجموعه را با ریبوت قسمت اول شروع کرده و تریلری کوتاه از گیم پلی و میان پرده‌های آن نیز به اشتراک گذاشته است.

تریلر بازی Alone In The Dark 

تنها در تاریکی یک بازی ویدیویی به سبک ترس و بقا است که اولین قسمت آن در سال ۱۹۹۲ میلادی منتشر شد. گیم پلی و ویژگی‌های گرافیکی اولین قسمت در آن دهه بسیار مورد توجه قرار گرفت و با محبوبیت خود تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌ها شد. انتشار اولین قسمت آنقدر موفقیت آمیز بود که دو قسمت دیگر از آن در همان دهه ساخته شدند. قسمت چهارم این مجموعه هم در دهه بعد در قالب یک ریبوت و با نام Alone in The Dark: The New Nightmare ارائه شد، اما متاسفانه تیم سازنده کم کاری کردند و قسمت چهارم با استقبال سابق روبرو نشد. از علت‌های شکست این قسمت می‌توان به کپی بودن تعداد بسیاری از ویژگی‌های بصری و گیم پلی به مجموعه رزیدنت اویل (Resident Evil)، و قرار دادن روند داستانی در زمان حال، که متفاوت‌تر از  روند داستانی دیگر قسمت‌ها بود، اشاره کرد.

هفت سال بعد در سال ۲۰۰۸ میلادی قسمت پنجم منتشر شد. این قسمت نیز ریبوت دیگری بود که برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 ارائه شده بود. قسمت پنجم به مانند دو قسمت قبلی، از ساختار خوبی برخوردار نبود و مجموعه تنها در تاریکی برای بار دوم با شکست روبرو شد. آخرین قسمت این فرنچایز در سال ۲۰۱۵ میلادی با نام Alone in The Dark: Illumination، به سبک بازی تیراندازی و با حالت آنلاین چهار نفره منتشر شد و با اینکه سبک تازه‌ای در فرنچایز اتخاذ شده بود، ششمین قسمت نیز با شکست مواجه شد.

با انتشار آخرین قسمت، شهرت و موفقیت مجموعه تنها در تاریکی تمام شده به نظر می‌رسد. اما قرار است اوضاع برای این مجموعه فراموش شده با از راه رسیدن شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک تغییر کند. صاحبان جدید می‌خواهند با ریبوت قسمت اول مجموعه را به تنظیمات و روند داستانی اولیه‌اش بازگردانند. سبک بازی به تقلید از گذشته ترسناک و معمایی است و دو نقش اصلی داستان  یعنی امیلی هارت‌وود (Emily Hartwood) و ادوارد کارنبی (Edward Carnby) شخصیت‌های قابل بازی خواهند بود.

داستان بازی در سال ۱۹۲۰ میلادی شکل می‌گیرد؛ زمانی که امیلی هارت‌وود در جستوجوی عموی گم‌شده خود با کاراگاه ادوارد کارنبی آشنا می‌شود. بازیکنان در نقش امیلی و ادوارد عمارت اسرارآمیز درکتو (Derecto) را جستجو می‌کنند و در مسیر پیدا کردن عموی امیلی با ساکنان عجیب و غریب، مکان‌های وحشتناک و هیولاهای خطرناک روبرو می‌شوند و در نهایت از راز اتفاقات رخ داده پرده برداری می‌کنند.

اگرچه پس از سه بخش اول بازسازی‌ها ساختار خوبی نداشتند و باعث شکست این مجموعه ترسناک شدند اما طرفداران امیدوارند که تی‌اچ‌کیو نوردیک با ریبوت بازی Alone In The Dark بتواند این فرنچایز را به محبوبیت سابق خود بازگرداند.

ریبوت بازی تنها در تاریکی در سال آینده برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد. تا آن زمان منتظر اخبار جدیدتر از طرف تی‌اچ‌کیو نوردیک باشید.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا ریبوت تنها در تاریکی موفقیت آمیز خواهد بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا