جنا اورتگا در سریال ونزدی

هفت باری که جنا اورتگا در سریال ونزدی لبخند زد

ونزدی همیشه پوکر فیس نیست!

ونزدی آدامز برخلاف اکثر شخصیت‌های خیالی خیلی جدی، سرد و بی‌روح است اما با این حال همچنان مثل همه انسان‌ها احساسات دارد. به‌همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب تمامی لحظاتی که شخصیت جنا اورتگا در سریال ونزدی لبخند زده را باهم بررسی کنیم.

ونزدی یکی از فرزندان خانواده آدامز است که در دهه ۳۰ میلادی توسط چارلز آدامز (Charles Addams)، یکی از بزرگترین کاریکاتوریست‌های آمریکایی به‌عنوان بخشی از یک مجموعه کمیک خلق شد و در طول دهه‌ها به محبوبیت زیادی رسید. بعد از چندین اقتباس لایو اکشن، نتفلیکس با فصل اول مجموعه تلویزیونی Wednesday که طبق آمار رسمی پربازدیدترین سریال این شبکه بوده، شخصیت ونزدی آدامز با بازی جنا اورتگا (Jenna Ortega) را درگیر معمایی جدید کرد. این سریال ترسناک، کمدی و فراطبیعی توسط آلفرد گاف (Alfred Gough) و مایلز میلر (Miles Millar) ساخته شده و تیم برتون (Tim Burton) که یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی مجموعه است، چهار قسمت اول را کارگردانی کرده است. برتون پیش از این با دو پروژه مرتبط با خانواده آدامز در ارتباط بوده، فیلم سال ۱۹۹۱ که کارگردانی‌ آن را رد کرد و فیلم انیمیشن استاپ‌موشنی که ساختش به‌دلایل نامعلوم لغو شد.

داستان سریال معمایی فراطبیعی Wednesday به دختر خانواده آدامز می‌پردازد که تلاش می‌کند بر توانایی‌های روانی نوظهور خود تسلط پیدا کند، قتل‌های هیولایی که یک شهر محلی را به وحشت انداخته خنثی کند و همچنین معمای قتلی را به سرانجام برساند که ۲۵ سال پیش والدینش را درگیر کرده بود. درست مثل اقتباس‌های قبلی، ونزدی شخصیتی جدی است که تنها مجذوب چیزهای تاریک، شیطانی و مرده می‌شود. او برخلاف نود درصد انسان‌ها از رنگ، نور و هر کسی که شادی در وجودشان هست متنفر است (حداقل دوست دارد مردم اینطور درباره‌اش فکر کنند). البته این بدان معنا نیست که هیچ چیزی ونزدی را خوشحال نمی‌کند چون در طول فصل اول شادی حتی به‌‌ندرت هم که باشد در چهره ونزدی نمایان می‌شود و جنبه‌های عمیق شخصیتی او را آشکار می‌کند.

هفت باری که جنا اورتگا در سریال ونزدی لبخند زد

۷. سکانس پیرانا که آغازگر ماجراجویی جدید ونزدی بود

قبل از اینکه ونزدی مجبور شود به آکادمی نومور (Nevermore) برود، او در دبیرستانی عادی مشغول تحصیل کردن بود. از آنجایی که دختر خانواده آدامز حتی در مدرسه‌ای که برای افراد طرد شده وجود داشت، عجیب به حساب می‌آمد، تصور اینکه او با همکلاسی‌هایش کنار نیاید، کاملا منطقی است. با این حال، ونزدی باید تا حد زیادی از جلب توجه خودداری می‌کرد تا اینکه متوجه شد برادرش پاگزلی توسط چندین قلدر در کمدی زندانی شده است.

بعد از پی بردن به ماجرا، ونزدی با کیسه‌ای پر از ماهی پیرانا وارد استخر مدرسه شد و به قلدرها درسی فراموش نشدنی داد (به‌معنای واقعی کلمه). این رسما اولین باری بود که مخاطبان لبخند ونزدی را می‌دیدند. شاید در نگاه اول به‌نظر برسد که ونزدی از درد کشیدن بقیه لذت می‌برد، اما واقعیت این است که او کاملا اشتیاق به عدالت دارد و به‌راحتی از قلدری چشم پوشی نمی‌کند.

۶. وقتی تصمیم گرفت آکادمی نومور را دوست داشته باشد

نومور به وضوح برای ونزدی مناسب‌تر از یک دبیرستان عادی بود، اما همانطور که انتظار می‌رفت مدتی طول کشید تا خودش متوجه این موضوع شود. او در ابتدا نسبت به زندگی کردن در نومور حس خوبی نداشت چون این چیزی بود که والدینش، به خصوص مورتیشیا می‌خواستند. با این حال وقتی متوجه شد که شخصی قصد دارد او را به قتل برساند و یک هیولای قاتل در جریکو پرسه می‌زند، به این نتیجه رسید که زندگی در نومور نمی‌تواند خیلی بد باشد.

۵. باران خون در پیست رقص آکادمی

بدون شک سکانسی که به‌طرز غیرقابل باوری در فضای مجازی وایرال شد و حسابی سر و صدا کرد، رقص Rave’N بود. اگر بخواهیم درباره رقص محبوب ونزدی صحبت کنیم مطلب زیادی طولانی می‌شود بنابراین کمی جلو می‌رویم تا برسیم به زمانی که پسران اهل جریکو رنگ قرمز را در سیستم اسپرینکلر آکادمی ریختند و پیست رقص را به حمام خون تبدیل کردند. اگرچه او از اینکه رنگ، خون خوک واقعی نیست، ناامید شده بود ولی بازهم از اتفاق رخ داده خوشحال بود. مثل همیشه ونزدی خوشحالی خود را با لبخندی ریز نشان داد تا کسی متوجه نشود او نیز مثل همه انسان‌ها احساسات دارد.

۴. وقتی در مسابقه قایقرانی شرکت کرد

اگرچه ونزدی اغلب به درد و بدبختی کسانی که احساس می‌کرد سزاوار آن هستند لبخند می‌زد، اما لحظاتی نیز وجود داشت که نمی‌توانست خوشحالی خود را پنهان کند. انید یکی از معدود دانش ‌آموزان نومور بود که ونزدی نمی‌توانست علاقه‌اش را نسبت به او انکار کند، به‌همین خاطر وقتی فهمید تیم Poe Cup به‌لطف بیانکا بارکلی، در آستانه شکست قرار دارد، بسیار متاثر شده بود. اگرچه ونزدی برای کمک مردد بود، اما در نهایت به این نتیجه رسید که بیانکا فرد دیگری است که به حضور او نیاز دارد. او و ثینگ برنامه‌ریزی کوچکی انجام داده و به انید کمک کرد تا پیروزی خود را تضمین کند. درحالیکه سعی داشت بعد از پیروزی تیمش خونسردی خود را حفظ کند، اما نتوانست خوشحالی خود را پنهان کند و لبخند نزند.

۳. پس از کشف سرنخ دوبار بشکن زدن

وقتی ونزدی در حال بررسی نقاشی بود که روآن لاسلو سعی کرد به‌خاطرش او را بکشد، او موفق به رمزگشایی مجسمه ادگار آلن پو می‌شود که از مقر انجمن Nightshade محافظت می‌کرد. این سازمان یک مدرسه مخفی بود که قرن‌ها قبل توسط اجداد ونزدی، گودی آدامز، تاسیس شده بود. همانطور که مشخص شد، راز ورود به اتاق مخفی پشت مجسمه پو این بود که یک آهنگ ساده و در عین حال آشنا را برای طرفداران خانواده آدامز بسازید. ونزدی با حل کردن مجموعه‌ای از معماها متوجه شد که باز شدن درب اتاق مخفی مستلزم دو بار بشکن زدن است. مسلما حل کردن چنین معمایی باعث می‌شود تا خنده برلب هر کسی بیاید، ظاهرا ونزدی نیز از این قاعده مستثنا نبوده چراکه به محض پیدا کردن راز مجسمه لبخندی زیبا روی صورتش نقش بست.

۲. هنگام نواختن ویولن سل و سوزاندن مجسمه کراکستون

ونزدی که از هرج و مرج و آشوب به‌پا کردن لذت می‌برد، نمی‌توانست تنها فرصت خود را برای به جنون کشاندن کل جمعیت جریکو از دست بدهد. این شهر در واقع بت زائر جوزف کراکستون بود که بدون اطلاع شهروندان امروزی، زمانی گروهی از طردشدگان را زنده زنده سوزاند. این موضوع باعث شد تا اجداد ونزدی یعنی گودی آدامز او را نفرین کند. هنگامی که ونزدی به ماجرا پی برد نتوانست اجازه بدهد مجسمه کراکستون بدون چالش برپا شود. به‌همین خاطر او و ثینگ ترتیبی دادند که کل رویداد با خاک یکسان شود. درست زمانیکه مردم شهر فرار می‌کردند، ونزدی ویولن سل خود را برداشته و هنگام سوختن مجسمه، نوتی زیبا نواخت. او به قدری از آن لحظه لذت می‌برد که حین نواختن نوت لبخند می‌زد.

۱. وقتی بعد از مدت‌ها عمو فستر را دید

در طول فصل اول ونزدی تنها یک بار از ته دل لبخند زد، لحظه‌ای که متوجه شد چهره مرموزی که مدت‌ها دنبالش بوده عمو فستر است. البته، این یک افشاگری هیجان‌انگیز برای مخاطبان بود زیرا فستر مدت‌ها عضو مورد علاقه خانواده آدامز بوده است. در اقتباس‌های پیشین، ونزدی و عمویش همیشه ارتباط خاصی داشتند که خوشبختانه در فصل اول اقتباس نتفلیکس نیز به‌خوبی احساس می‌شد. امیدواریم که فستر در فصل دوم حضور پررنگ‌تری داشته باشد، شاید اینگونه دانش آموز محبوب آکادمی نومور بیشتر لبخند بزند.

فصل ابتدایی سریال Wednesday هم اکنون برای تماشا از شبکه نتفلیکس در دسترس است.

4.4 158 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

62 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا