#مهسا_امینی

یکی از بهترین بازی‌های ترسناک دهه‌ی اخیر را به رایگان دانلود کنید

بازی Alien: Isolation فقط امروز رایگان است

بازی Alien: Isolation

به لطف جشنواره‌ای که فروشگاه اپیک گیمز در حال برگزاری است، هم اکنون می‌توانید بازی Alien: Isolation را به صورت رایگان دریافت کنید.

چند روز پیش فروشگاه اپیک گیمز از برگزاری یک جشنواره‌ی دو هفته‌ای به مناسبت فرا رسیدن روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داد. هدف از چنین اقدامی، اهدای ۱۴ بازی رایگان به تمامی کاربران است. اپیک گیمز لیست کامل عناوین را به اشتراک نگذاشت اما چند روز پیش یکی از کاربران توییتر لیستی را منتشر کرد و مدعی شد به جشنواره‌ی بازی‌های رایگان تعلق دارد؛ لیستی که حالا با اطمینان می‌توان واقعی است زیرا هدیه‌ی پنجمین روز را هم به درستی پیش‌بینی کرد.

با توجه به اعلام رسمی اپیک گیمز، بازی Alien: Isolation هم اکنون رایگان شده و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای قابل‌دریافت است. این عنوان در زیرژانر بقا و ترس ساخته شده و داستانی‌ را روایت می‌کند که اتفاقاتش ۱۵ سال پس از فیلم Alien محصول سال ۱۹۷۹ میلادی رخ می‌دهند. آماندا ریپلی متوجه می‌شود جعبه‌ی سیاه سفینه‌ی مادرش پیدا شده و در ایستگاه سواستوپل نگهداری می‌شود. پروتاگونیست به پیشنهاد کریستور ساموئلز تصمیم می‌گیرد یک تیم تشکیل داده و راهی ایستگاه مزبور شود تا بتواند پس از مدت‌ها اطلاعات جدیدی درباره‌ی سرنوشت مادرش به دست آورد. هر چند، بعد از ورود به ایستگاه متوجه می‌شود بسیاری از تاسیسات تخریب شده و امکان برقراری ارتباط رادیویی با دیگر مراکز نیست. آماندا همچنین پی می‌برد یک بیگانه در ایستگاه حضور دارد.

بازی‌های ویدیویی که قبل از این بر اساس فرنچایز بیگانه ساخته شده بودند به Aliens محصول سال ۱۹۸۶ شباهت داشته و روی المان‌های اکشن متمرکز بودند اما کریئتیو اسمبلی دنبال ارائه‌ی یک تجربه‌ی اکشن محور نبود. در نتیجه، گیم‌پلی روی مخفی‌کاری و اجتناب از مواجهه‌ی مستقیم با دشمنان تاکید دارد. البته کاربران در طول روند بازی به انواع سلاح‌ها مانند شاتگات، هفت‌تیر و آتش‌افکن دسترسی پیدا می‌کند اما گلوله‌ها و مهمات بسیار محدود هستند. در نتیجه، نباید روی استفاده از آن‌ها برای کشتن دشمنان حساب باز کرد. در ضمن، زنومورف تنها آنتاگونیست موجود در بازی نیست. آماندا ریپلی در جریان ماجراجویی خود با ربات‌ها و انسان‌ها متخاصمی روبرو می‌شود که بنا به دلایلی قصد کشتنش را دارند.

اگرچه کریئیتو اسمبلی در ساخت بازی‌های استراتژیک تبحر داشته و از تجربه‌ی چندانی در ساخت عناوین بقا و ترسناک برخوردار نبود، به خوبی توانست از پس ساخت Alien: Isolation بربیاید. این بازی به واسطه‌ی گرافیک هنری، طراحی صدا و صد البته هوش مصنوعی زنومورف بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد. البته Isolation بی‌نقص بود و به خاطر ماموریت‌های تکراری و مدت زمان بیش از حد طولانی مورد انتقاد قرار گرفت. علی‌رغم فروش ضعیف، استودیوی بریتانیایی قصد داشت نسخه‌ی دوم را بسازد اما جدایی اکثر افرادی که روی قسمت اول کرده بودند، مدیران را منصرف کرد.

در انتها، اگر با نحوه‌ی دریافت بازی‌های رایگان از فروشگاه اپیک گیمز آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا