#مهسا_امینی

مدت زمان فصل اول سریال Alien اعلام شد

تاریخ دقیق انتشار فعلا مشخص نیست

مدت زمان فصل اول سریال Alien

ریدلی اسکات کارگردان و تهیه‌کننده بریتانیایی در بخشی از مصاحبه اخیر خود با وب سایت Variety مدت زمان فصل اول سریال Alien را فاش کرده است.

در صورتی که کراس اورها با Predator را نادیده بگیریم، سری فیلم‌های بیگانه فراز و نشیب‌های زیادی داشته است. دو فیلم نخست که در سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۹ میلادی اکران شدند، نه تنها تحسین منتقدان را برانگیختند، بلکه توانستند ارقام قابل‌توجهی را در باکس آفیس جهانی به ثبت برسانند. موفقیت‌های تجاری، سازندگان را به ساخت دنباله‌های بیشتر سوق داد. قسمت‌های سوم و چهارم در دهه ۹۰ میلادی روی پرده نقره‌ای آمده و برخلاف انتظار ظاهر شدند؛ آثاری که به هیچ وجه نتوانستند رضایت طرفداران را بدست آوردند.

ریدلی اسکات (Ridley Scott) یک کارگردان و تهیه‌کننده بریتانیایی بوده و کارگردانی Alien را در پرونده هنری خود دارد؛ اثری که در لیست بهترین‌های تاریخ سینمای جهان دیده می‌شود. با وجود عملکرد بسیار خوب، اسکات نقشی در قسمت‌های بعدی نداشت. پس از چند دهه، فیلمساز بریتانیایی تصمیم گرفت پیش درآمد فیلم‌ها را بسازد؛ اتفاقی که باعث هایپ طرفداران شد. اولین پیش درآمد توانست از پس انتظارات مالی بربیاید اما دومین پیش درآمد ضعیف ظاهر شد تا شرایط برای ساخت قسمت بعدی مهیا نباشد. در همین، فاکس قرن بیستم که سازنده بیگانه محسوب می‌شود، به مدیریت والت دیزنی درآمد تا اصطلاحا قوز بالای قوز شده و آینده سری فیلم‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. البته شرایط تغییر کرده و حالا می‌دانیم یک سریال لایو اکشن در دست ساخت قرار دارد.

ریدلی اسکات اخیرا پای مصاحبه با وب سایت Variety نشسته و در بخشی از آن مدت زمان فصل اول سریال Alien را فاش کرده است. طبق گفته او، فیلمنامه قسمت اول هم اکنون در حال نوشتن بوده و تماشای فصل نخست بین ۸ الی ۱۰ ساعت زمان خواهد گرفت. در شرایطی شاهد مشارکت اسکات در سریال تلویزیونی بیگانه هستیم که چندی پیش مصاحبه‌ای انجام داده و در آن تاکید کرده این اثر هرگز به خوبی قسمت اول فیلم‌ها نخواهد بود. در ضمن، نوا هاولی (Noah Hawley) شورانر سریال است. در پرونده هنری او نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی سریال‌های مختلف از جمله Fargo و Legion دیده می‌شود.

Alien، اولین تلاش برای ساخت یک اثر بر اساس فرنچایز بیگانه نیست. فاکس قرن بیستم در سال ۱۹۷۹ میلادی تصمیم گرفت یک سریال بر اساس قسمت اول بسازد. استودیو آمریکایی در آن برهه زمانی امیدوار بود ABC وظیفه پخش را بر عهده بگیرد اما این پروژه بنا به دلایلی متنفی شد. با گذشت مدتی، سریال انیمیشنی بیگانه در دست ساخت قرار گرفت که آن هم هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفت. در ضمن، Alien تنها پروژه مرتبط با فرنچایز بیگانه نیست که مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد.

در رویداد CinemaCon 2019 و پس از اینکه فاکس قرن بیستم تحت مدیریت والت دیزنی قرار گرفت، رسما اعلام شد داستانسرایی در جهان بیگانه ادامه می‌یابد. با گذشت مدت کوتاهی، یک گزارش اختصاصی روی خروجی وب سایت Variety قرار گرفت که از ساخت پیش درآمدی دیگر با مشارکت ریدلی اسکات خبر می‌داد. فیلمساز بریتانیایی خبر مزبور را در سپتامبر ۲۰۲۰ تایید و اعلام کرد پروژه در فاز ابتدایی قرار دارد. در حال حاضر، اطلاعات بیشتری از فیلم سینمایی موجود نیست.

در انتها، بد نیست بدانید سریال تلویزیونی Alien برای پخش در سال ۲۰۲۳ میلادی برنامه‌ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا