بسته الحاقی Night Springs در Alan Wake 2
1%
  • 0/10

بسته الحاقی Night Springs در Alan Wake 2 و ارتباط با جهان متصل رمدی!

نامی مهم در جهان متصل رمدی

بسته الحاقی Night Springs در Alan Wake 2 و ارتباط با جهان متصل رمدی! ۰ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بسته الحاقی Night Springs در Alan Wake 2 بزرگ‌ترین پروژه پیش روی استودیو رمدی بوده که اطلاعات کمی از آن در دست است. اما چه انتظاراتی از داستان و شخصیت‌های این بسته الحاقی داریم؟

استودیو فنلاندی رمدی (Remedy Entertainment) طی سال‌ها تجربه خود به ما ثابت کرده که آن‌ها به بهترین شکل ممکن قدرت خلق جهان‌هایی در هم تنیده و جذاب را دارند. ما این موضوع را بهتر از هر موقع دیگر در دو سری بازی Alan Wake و Control تجربه کردیم، جایی که مسیر آلن ویک و جیسی فیدن (Jesse Faden) با یکدیگر تلاقی پیدا کردند.

اما موضوعی که جهان متصل رمدی را برای ما جذاب‌تر از پیش کرده، این است که کار رمدی هنوز با بازی Alan Wake 2 به پایان نرسیده و طبق اطلاعات رسمی انتشار یافته باید در انتظار تجربه دو بسته الحاقی متفاوت برای بازی آلن ویک ۲ در سال ۲۰۲۴ باشیم.

خوشبختانه نام هر دو بسته الحاقی بازی Alan Wake 2 مشخص شده و ما می‌توانیم طبق اطلاعات و تجربیات خود حدس بزنیم چه محتوایی در این بسته‌ها عرضه خواهد شد. یکی از این بسته‌های الحاقی Night Springs نام داشته و نام بسته الحاقی دیگر، The Lake House است. در این مطلب نگاهی به بسته Night Springs‌ خواهیم داشت که برای ما بسیار مهم است. اما چرا؟

اگر به تجربه دو بازی Alan Wake و Control پرداخته باشید، می‌دانید که نام Night Springs‌ در هر دو بازی معنی دار بوده و همین موضوع به ما گوش زد می‌کند که باید بار دیگر در انتظار ارتباط مستقیم هر دو سری بازی جذاب استودیو رمدی باشیم.

چرا نام Night Springs برای دو بازی Alan Wake و Control حائز اهمیت است؟

در اولین نسخه از سری بازی Alan Wake، گهگاه از تلویزیون‌های درون بازی بخش‌هایی از برنامه‌ای با نام Night Springs پخش می‌شد که به بررسی برخی اتفاقات فراطبیعی می‌پرداخت. هر قسمت از این برنامه شخصیتی جداگانه داشت که با اتفاقات فراطبیعی متفاوت دست و پنجه نرم می‌کرد. اما این برنامه زمانی برای ما جذاب‌تر شد که در بخشی از بازی متوجه شدیم که این برنامه سال‌ها پیش به پایان رسیده و در زمان شرح داستان آلن، دیگر از تلویزیون پخش نمی‌شود.

بخش‌های بسیار کوتاهی از این برنامه تلویزیونی در بازی Quantum Break نیز پخش شد، با این حال تعداد و زمان آن‌ها بسیار کم بود. بازی Quantum Break به شکل رسمی بخشی از جهان متصل رمدی نبوده و پخش این برنامه تلویزیونی در کوانتوم بریک در حقیقت ایستر اگی از بازی الن ویک بوده است!

از سوی دیگر در بازی Control، ما کاکتیبلی با نام Television Proposal دریافت کردیم که از نحوه استفاده مدیوم یا مدیوم‌های مختلف برای نمود خارجی اتفاقات فراطبیعی توضیح می‌داد. این کالکتیبل در حقیقت به ما تفهیم کرد که با استفاده از برنامه‌ای تلویزیونی، حقایق فراطبیعی به مردم عادی نشان داده شده‌اند. از سوی دیگر، این حقایق از آنجایی که به صورت داستانی بیان شده و جنبه سرگرمی دارند، چندان توجه مردم را جلب نمی‌کنند!

این اسناد همچنین به ما تفهیم می‌کنند که برنامه نایت اسپرینگز در اختیار سازمان اف بی سی (FBC) بوده و آن‌ها در عوض انتشار برنامه تلویزیونی تازه، برنامه نایت اسپرینگز را بازسازی کرده‌اند. حال از همین رو، این احتمال وجود داشته که بسته الحاقی Night Springs در بازی Alan Wake 2 از اثر مستقیم جسی فیدن در اتفاقات فراطبیعی این برنامه تلویزیونی پرده برداری کند!

چه انتظاراتی از بسته الحاقی Night Springs در Alan Wake 2 داریم؟

در زمان انتشار این مطلب، تیم رمدی اطلاعات رسمی بسیار کمی از این بسته الحاقی منتشر کرده و طبق شناختی که از این استودیو داریم، تا زمان انتشار این بسته نیز نباید انتظار انتشار اطلاعات رسمی داشته باشیم. استودیو رمدی تنها اعلام کرده که شما در این بسته با چندین شخصیت مختلف از دنیای الن ویک، به تجربه قسمت‌های مختلف نایت اسپرینگز می‌پردازید.

به باور ما، داستان این بسته مسیر بازی اصلی را دنبال کرده که جهان داستان، به جهان حقیقی راه پیدا می‌کند. علاوه بر آن، انتظار می‌رود که به سرعت داستان‌های الن ویک که به جهان واقعی راه یافته و اطلاعات سازمان اف بی سی در مسیر با یکدیگر تلاقی کنند. به دنبال آن، ما باور داریم که داستان بسته الحاقی تحت نظر شخص الن ویک پیش خواهد رفت، با این حال نباید فراموش کرد که احتمال حضور و تاثیر مستقیم تیم بریکر (Tim Breaker) در این بازی بسیار زیاد است.

در ادامه اشارات به بازی Quantum Break، بد نیست به یاد آوریم که کلانتر دنیای الن ویک، تیم بریکر، به طور مداوم در حال زمزمه کردن موسیقی متن نایت اسپرینگز بود. در نسخه دوم سری بازی، تیم بریکر هرگز از مکان تاریک خارج نشد و داستان او نیمه کاره ماند.

اگر ما شاهد حضور او در بسته الحاقی نایت اسپرینگز باشیم، در حقیقت توسعه دهندگان از بازی کوانتوم بریک نیز استفاده کرده‌اند. بازیگر نقش تیم بریکر، شان اشمور (Shawn Ashmore) بوده که وظیفه ایفای نقش جک جویس (Jack Joyce) در کوانتوم بریک را نیز بر عهده داشته است. علاوه بر آن، نام Tim Breaker بسیار شبیه به عبارت Time Breaker به معنی زمان شکن بوده که اشاره‌ای جالب به داستان بازی کوانتوم بریک است!

در نهایت باید افزود که زمانی نام رمدی به میان آمده، حدس زدن تقریبا غیر ممکن می‌شود. این استودیو همیشه در تلاش بوده تا مخاطب را فریب داده و البته فکر او را درگیر کند و حال همانطور که می‌بینید همه این‌ها برای بسته الحاقی Night Springs در Alan Wake 2 نیز صدق می‌کنند. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید بسته الحاقی نایت اسپرینگز موفق می‌شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments