داستان بازی Alan Wake 2
1%
  • 0/10

داستان بازی Alan Wake 2 | اتفاقات مهم، شخصیت‌ها، پایان و آینده

پاسخ پرسش‌های قدیمی را دریافت کردیم، اما پرسش‌هایی جدید داریم!

داستان بازی Alan Wake 2 | اتفاقات مهم، شخصیت‌ها، پایان و آینده ۱ ۲۲ آبان ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

داستان بازی Alan Wake 2 یکی از هنرمندانه‌ترین و در عین حال پیچیده‌ترین داستان‌ها در دنیای بازی‌های ویدیویی بوده و از همین رو در این مطلب قصد داریم نگاهی به اتفاقات مهم، پایان و البته آینده آن داشته باشیم.

داستان بازی Alan Wake 2 دنباله داستان نسخه ابتدایی این بازی در سال ۲۰۱۰ بود که پرسش‌های زیادی را برای ما شکل داد. این بازی داستان و البته عمق شخصیت‌های پیشین بازی را گسترش داد. استودیو رمدی با این کار نه تنها بسیاری از پرسش‌های مبهم ما از نسخه ابتدایی را پاسخ داد، بلکه با ورود شخصیت‌های جدید به داستان بازی، پرسش‌های مبهم جدیدی را برای ما شکل داد که البته جذابیت داستان ما را چندین برابر کردند.

پیش از پرداختن به توضیح مهم‌ترین بخش‌های داستان بازی Alan Wake 2، لازم به ذکر است که به دلیل نحوه داستان سرایی این بازی، شما نیازی به تجربه بازی Alan Wake به منظور فهمیدن داستان بازی Alan Wake 2 ندارید، با این حال تجربه نسخه اول درک شما از اتفاقات را بهتر می‌کند. هر دو نسخه و به طور کلی داستان دنیای آلن ویک حول محور پیچش زمان و ابعاد مختلف جهان گشته که سبب ظهور برخی تهدیدها برای جهان حقیقی ما می‌شوند.

داستان نسخه ابتدایی آلن ویک داستانی پیچیده حول محور پیچش‌های زمانی و موجوداتی ترسناک بوده که از دل یک دریاچه فرا طبیعی برخاسته و توسط هیولایی کنترل می‌شوند که درک حقیقت آن حتی برای نویسنده‌ای باهوش نیز بسیار سخت است. این هیولا با استفاده از هنر، قصد تسخیر دنیا را دارد.

طی اتفاقات نسخه ابتدایی بازی آلن ویک، شخصیت اصلی بازی که خود نیز آلن ویک نام دارد، از هنر خود به منظور جلوگیری از تسخیر دنیا توسط این هیولا استفاده می‌کند. او به طور کامل موفق به شکست هیولا که تاریکی (Dark Presence) نام داشته نمی‌شود. آلن به منظور عقب راندن تاریکی خود را فدا کرده و باعث می‌شود عزیزان او و البته مردم شهر کوچک کوهستانی برایت فالز کمتر آسیب ببیند. آلن خود وارد دنیای تاریکی که با نام مکان تاریک (Dark Place) شناخته شده، می‌شود.

او به مدت ۱۳ سال در مکان تاریک که به باور آلن به اندازه یک اقیانوس وسیع است، گیر افتاده و به دنبال راهی برای فرار، با استفاده از هنر خود یعنی نویسندگی است. آلن مجبور است در دنیای تاریک از قوانین تاریکی پیروی کرده و با استفاده از قوانین تاریکی در مکان تاریک به نوشتن رمانی بپردازد که بتواند تاریکی را فریب داده و از مکان تاریک خارج شود.

داستان بازی Alan Wake 2

همانطور که اشاره شد، شخصیت منفی اصلی دنیای آلن ویک تاریکی نام داشته و در بعدی دیگر با نام مکان تاریک حضور داشته و قوانین دنیای ما تقریبا هیچ معنایی در دنیای تاریکی ندارند. تاریکی هدف اصلی خود را بر هنرمندان و انسان‌هایی با دید باز و درک خوب از دنیا قرار می‌دهد. تاریکی با استفاده از هنر، واقعیت را تغییر داده و با استفاده از هنرمندان بر جهان سلطه یافته و باعث می‌شود همه افراد به پرستش او بپردازند. آلن ویک نویسنده‌ای بسیار قدرتمند بوده، در نتیجه تاریکی او را درگیر خود کرده، از او برای نوشتن رمانی در ژانر ترسناک بهره برده و اگر این داستان دقیقا طبق خواسته تاریکی پیش رود، حقیقت زندگی ما به طور کلی تغییر خواهد کرد.

آلن زمانی که به طور کامل توسط تاریکی تسخیر شده، تبدیل به نسخه‌ای شیطانی از خود یعنی مستر اسکرچ (Mr. Scratch) می‌شود. طبیعتا او داستان را دقیقا طبق خواسته تاریکی نوشته و سبب رخ دادن اتفاقاتی عجیب در واقعیت زندگی ما می‌شود. این اتفاقات به مراتب خطرناک‌تر شده، حقیقت را به طور کامل تغییر داده و در بخش‌هایی باعث ترکیب مکان تاریک با دنیای حقیقی می‌شود.

در عین حال، آلن غرق در تاریکی، در حال دست و پنجه نرم کردن با ترس‌ها و شک‌های خود است. او به طور مداوم چشم انداز‌هایی از جهان حقیقی را دیده و تلاش می‌کند با استفاده از آن‌ها حقیقت را دریابد و حافظه خود را که عاری از حقیقت بوده را از نو به دست آورد. در صورت موفق شدن، او می‌تواند در برابر مکان تاریک که حال به شکل مستر اسکرچ درآمده مقابله کند و تاریکی را از حقیقت براند!

ساگا اندرسون، الکس کیسی و آلن ویک

در داستان بازی Alan Wake 2، ما شاهد حضور ساگا اندرسون و الکس کیسی، مامورهای اف بی آی هستیم. این دو، توسط آلن به عنوان نیروهای کمکی برای شکست دادن تاریکی در داستان گنجانده شده‌اند. آلن در حقیقت وظیفه مبارزه با تاریکی در دنیای حقیقی را به آن‌ها داده است. اما آن‌ها با مشکلات زیادی از سوی تاریکی روبرو شده و به طور مداوم درگیر لوپ‌هایی عجیب و طاقت فرسا می‌شوند. زندگی آن‌ها به دلیل تغییر داستان به دست آلن و اسکرچ به طور مداوم تغییر کرده و باعث می‌شود به هشیاری خود و تمام انسان‌ها مشکوک شوند!

در نهایت، آلن متوجه شده که او می‌تواند با ساگا از طریق قدرت ذهن او ارتباط برقرار کند. زمانی که آلن ماهیت اتفاقات را برای او شرح داده، این دو برای بازگشت به دنیای حقیقی همسو می شود. تاریکی بسیار قدرتمند است، با این حال در چارچوب هنر گیر افتاده و تنها با استفاده از هنر می‌تواند بر جهان تسلط یابد. مکان تاریک دنیایی ترسناک بوده و تاریکی با ترس قصد دارد به دنیا تسلط پیدا کند، در نتیجه، آلن که مجبور به پیروی از قوانین تاریکی بوده، داستان را باید ترسناک پیش ببرد و به گفته آلن، در داستان‌های ترسناک همیشه یک قهرمان فدا می‌شود. در سوی دیگر، با پیشرفت داستان، اسکرچ خود را در قالب الکس کیسی قرار داده و به مشکلات آلن و ساگا افزوده می‌شود.

پایان و آینده داستان بازی Alan Wake 2

در ادامه، ساگا موفق شده اسکرچ را از الکس کیسی خارج کرده و بار دیگر وارد بدن آلن ویک کند و با او به مبارزه بپردازد. اینگونه به نظر رسیده که رویارویی با آلن، نه تنها سبب مرگ اسکرچ شده، بلکه آلن را نیز به کشتن داده و تقریبا همه چیز به پایان می‌رسد. آن‌ها در حقیقت مجبور به انتخاب یک پایان بد به منظور حفظ تعداد زیادی انسان هستند. در نهایت در حالی که الکس و ساگا گمان دارند وضعیت به حالت عادی برگشته، ساگا تلاش می‌کند با خانواده خود تماس برقرار کند، فارغ از اینکه پاسخی دریافت نمی‌کند! آن‌ها در حقیقت در مکان تاریک گیر افتاده و نمی‌دانند راهی برای فرار پیدا می‌کنند یا خیر!

نحوه پایان داستان به ما می‌فهماند که داستان آلن، ساگا و الکس ادامه داشته و ما بار دیگر با پرسش‌هایی بی پاسخ روبرو هستیم. در پایان بازی، آلن ما را با جمله «این یک لوپ نیست، این یک مارپیچ است!» بار دیگر به عمق تاریکی می‌برد. طبق اتفاقات رخ داده، هر سه شخصیت اصلی داستان یعنی آلن، ساگا و الکس در تاریکی گیر افتاده‌اند، با این حال تقریبا تمام ابزار و دانش مورد نیاز برای مقابله با آن را در اختیار دارند. لازم به ذکر است که در کنار داستان اصلی، پرسش‌های زیاد دیگری درباره شخصیت‌های دیگر وجود داشته که طبق شناخت ما از سم لیک (Sam Lake) و استودیو رمدی، در آینده پاسخ داده می‌شوند.

داستان بازی Alan Wake 2 یکی از هنرمندانه‌ترین داستان‌ها در تاریخ ویدیو گیم بوده و موفق شده هنرهای مختلف از جمله سینما، موسیقی و عکاسی را با هنر هشتم یعنی بازی سازی ترکیب کند. نظر شما چیست؟ شما فکر می‌کنید آینده سه شخصیت اصلی داستان ما چگونه پیش می‌رود؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments