داستان بازی Alan Wake
1%
  • 0/10

نگاهی به داستان بازی Alan Wake به طور خلاصه

زمان آن رسیده خود را برای Alan Wake 2‌ آماده کنید

نگاهی به داستان بازی Alan Wake به طور خلاصه ۲ ۱۶ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

زمان زیادی تا انتشار بازی Alan Wake 2 باقی نمانده و با توجه به پیچیدگی داستان بازی Alan Wake، خالی از لطف نیست اگر نگاهی کوتاه به داستان این بازی و سرگذشت یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی در دهه گذشته میلادی داشته باشیم.

پس از ۱۳ سال طولانی، طرفداران به زودی موفق به تجربه دنباله بازی Alan Wake، عنوان اکشن ترسناک روانشانسی دوست داشتنی و محبوب استودیو رمدی (Remedy) می‌شوند. استودیو رمدی عموما با سری بازی محبوب خود یعنی Max Payne شناخته می‌شود، اما نمی‌توان از تاثیر بی نظیر بازی Alan Wake بر بازی‌های ویدیویی غافل شد و این در حالی است که این بازی عاری از مشکلات نبود!

با وجود مشکلات در بازی Alan Wake، این بازی به دلیل ستینگ خاص خود به سرعت مورد توجه قرار گرفت و ما هنوز با گذشت بیش از یک دهه از انتشار آن شاهد تجربه این عنوان توسط طرفداران هستیم. حال فعالان باور دارند که نسخه جدید این بازی یعنی Alan Wake 2 قرار است از نو تجربه‌ای هراس آور و البته لذت بخش را ارائه دهد.

بازی Alan Wake 2 دقیقا ۱۳ سال پس از نسخه ابتدایی رخ داده و حول محور دو شخصیت مختلف می‌گردد. در این بازی ما در کنار آلن ویک، شاهد حضور ساگا اندرسون (Saga Anderson) مامور سازمان اف بی آی خواهیم بود که شخصیتی تازه وارد به دنیای آلن ویک بوده و قصد دارد دلیل گم شدن آلن را بیابد.

به گفته توسعه دهندگان، شما حتی بدون بازی کردن نسخه ابتدایی سری بازی Alan Wake نیز می‌توانید از بازی Alan Wake 2 لذت ببرید، اما مطمئنا نگاه داشتن به داستان نسخه اول این بازی خالی از لطف نیست. در همین راستا قصد داریم نگاهی به داستان بازی Alan Wake و بخش‌های مهم آن داشت.

راز شهر برایت فالز

نسخه اول Alan Wake با توضیحاتی درباره سال‌های اخیر زندگی آلن از زبان شخص آلن آغاز می‌شود. آلن نویسنده‌ای بسیار محبوب بوده که دو سال از درگیری‌اش با سد نویسندگی گذشته و آلیس (Alice)، همسر او قصد دارد به آلن کمک کرده تا این مشکل را پشت سر بگذارد.

در نتیجه آلیس و آلن برای تفریح با کشتی به سوی شهر برایت فالز (Bright Falls) رفته که ناگهان آلن درگیر کابوس روشن شده و به مبارزه با موجوداتی سایه مانند می‌پردازد. پس از آن شخصیتی اسرار آمیز روش درست استفاده از چراغ قوه در برابر این موجودات به منظور از بین بردن آن‌ها را به او آموزش می‌دهد.

زمانی که آلیس و آلن به برایت فالز می‌رسند، آلن برای دریافت کلیدهای کلبه اجاره‌ای خود وارد رستورانی می‌شود، اما او در عوض رویارویی با کارل استاکی (Carl Stucky)، صاحب کلبه، با پیرزنی اسرار آمیز که رخت عزا بر تن داشته مواجه می‌شود. پیرزن خود را نایب کارل خوانده و دسته کلید را به آلن می‌سپارد.

پس از خروج آلن و آلیس، کارل از رستوران بیرون آمده و فریاد «شما کلیدها را فراموش کردید» سر می‌دهد! پس از رسیدن آلیس و آلن به منطقه دریاچه کالدرون (Cauldron Lake) آلیس به آلن می‌گوید که هدف آن‌ها از سفر به برایت فالز ملاقات دکتر امیل هارتمن (Dr. Emil Hartman) به منظور درمان آلن بوده، اما آلن مخالف این اتفاق با عصبانیت از کلبه بیرون می‌رود. آلن با شنیدن فریاد آلیس به کلبه باز گشته و آلیس را در حال غرق شدن در دریاچه توسط سایه‌ها دیده و به سرعت برای نجات جان آلیس شیرجه می‌زند.

پس از مدتی نامشخص، آلن در ماشین خود که در میانه جنگل تصادف کرده از خواب بر می‌خیزد! او حافظه خود را از دست داده و به منظور یافتن مکانی امن وارد جنگل می‌شود، غافل از اینکه مسیر او مملو از موجودات سایه مانند است. آلن در همان ابتدای مسیر دست نوشته‌هایی با تیتر Departure، به معنای عزیمت را می‌‌یابد.

این صفحات در حقیقت نام کتابی بوده که آلن نوشتن آن را به تازگی آغاز کرده اما در حقیقت تنها نام آن را برگزیده است! اما دست نوشته‌های مسیر او کتابی کامل بوده که اتفاقات پیش رو را برای آلن شرح می‌دهند! آلن پس از مدتی کلانتر منطقه سارا بریکر (Sarah Breaker) را می‌یابد. آلن در ابتدا از سارا درخواست کمک در دریاچه کالدرون کرده و در همان لحظه سارا به آلن گوش زد می‌کند که این منطقه سال‌ها پیش به طور کامل از بین رفته است!

پس از سر کردن شب در اداره پلیس، روز بعد شخصی ناشناس با آلن تماس گرفته و اعلام می‌کند که او آلیس را ربوده و تنها در صورت تقدیم کردن صفحات بعدی کتاب Departure‌ به او توسط آلن، آلیس آزاد خواهد شد. بری ویلر (Barry Wheeler) مدیر برنامه‌های آلن که پس از غیاب آلن به برایت فالز سفر کرده، به آلن در یافتن صفحات کتاب که در برایت فالز پراکنده شده‌اند کمک می‌کند.

این دو طی مسیر خود با مامور اف بی آی رابرت نایتینگیل (Robert Nightingale) روبرو می‌شوند که قصد دارد آلن را به دلیل قتل همسیر خود دستگیر کند. در حالی که بری حواس رابرت را پرت کرده، آلن با آدم ربا روبرو شده و در همان لحظه متوجه شکنجه او توسط پیرزن سیاه پوش می‌شود. در نهایت آدم ربا اعلام کرده که او هرگز آلیس را ندزدیده و این سایه‌ها بوده‌اند که آلن و آلیس را به سوی دریاچه کالدرون دعوت کرده‌اند!

کشف راز دریاچه کالدرون

آلن در بیمارستان دکتر هارتمن به هوش آمده و هارتمن به او می‌گوید که با مشکلات روانی پس از غیاب زنش روبرو شده است. بیمارستان پس از مدتی کوتاه تحت حمله سایه‌ها قرار گرفته و آلن با کمک بری از آنجا فرار می‌کند. پس از پرس و جو این دو متوجه می‌شوند که تاریکی (Dark Presence) در دریاچه زندگی کرده و پیش‌تر نیز قصد داشته با فریب نویسنده معروف دیگر یعنی توماس زین (Thomas Zane) از دریاچه فرار کند. تاریکی دقیقا مانند آلن، با استفاده از همسر توماس یعنی باربارا جگر (Barbara Jagger) از او خواسته تا داستانی نوشته و تاریکی را به دنیای حقیقی راه دهد!

آلن، پس از یک شب خوش گذرانی با بری به منظور فراموشی اتفاقات، به خاطر می‌آورد که کتاب Departure را یک هفته پس از شیرجه زدن در دریاچه نوشته و متوجه می‌شود که تاریکی در حال استفاده از او و کتاب برای فرار از دریاچه است و این دقیقا کاری بوده که تاریکی در برابر توماس زین نیز انجام داده است.

آلن و بری توسط نایتینگیل دستگیر می‌شوند، اما تاریکی به او حمله کرده و پس از دیدن تاریکی توسط سارا، آلن و بری به پیشنهاد او به دیدن زنی با نام سینتیا ویور (Cynthia Weaver) که از نزدیکان توماس زین بوده می‌روند. ویور آن‌ها را به داخل اتاقی با نام اتاق خیلی روشن (Well-Lit Room) برده و کلید چراغی که با نام کلیکر شناخته شده و آلن در داستان خود به آن نیرو بخشیده و برای دور کردن سایه‌ها استفاده می‌شود را به آلن نشان می‌دهد.

آلن کلیکر را در دست گرفته و بار دیگر به سوی دریاچه کالدرون می‌رود. آلن پس از رسیدن به این منطقه خود را در جهانی میان بعدی به نام مکان تاریک (The Dark Place) می‌یابد. آلن تاریکی که خود را به شکل باربارا جگر درآورده را می‌یابد و آن را با استفاده از کلیکر نابود می‌کند. با این حال، با وجود از بین رفتن تاریکی، آلن هنوز به پایان دادن داستان نیاز دارد. آلن در داستان خود را فدا کرده و به مکان تاریک رفته تا آلیس از مکان تاریک بیرون بیاید. حال پس از گذشت ۱۳ سال باید دید آلن به چه سرنوشتی در مکان تاریک دچار شده است.

بازی Alan Wake Remastered در حال حاضر برای تجربه در کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس، نینتدو سوییچ و رایانه شخصی در دسترس است. نظر شما درباره داستان بازی Alan Wake و البته داستان نسخه دوم آن چیست؟ باید در انتظار چه سرنوشتی برای آلن باشیم؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments