رازهای فاش نشده Alan Wake 2

رازهای فاش نشده Alan Wake 2 که منتظر پاسخی قاطع برای آن‌ها هستیم!

بار دیگر به انتظار می‌نشینیم تا رمدی غوغایی جدید بر پا کند!

راز آلودی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی‌های رمدی بوده که البته همین موضوع ما را شیفته این استودیو و آخرین بازی آن‌ها کرده است. اما رازهای فاش نشده Alan Wake 2 به قدری زیاد هستند که نمی‌توانیم برای نسخه بعدی صبر کنیم! با ما همراه باشید تا نگاهی به رازهای فاش نشده Alan Wake 2 داشته باشیم.

بازی Alan Wake 2 پاسخ پرسش‌های زیادی از نسخه اول خود و همچنین دیگر بازی‌های رمدی (Remedy) را در اختیار ما قرار داد. اما این بازی پس از ۱۳ سال به شکلی ظاهر شد که ما حالا پرسش‌های بیشتری که بیشتر شبیه به راز هستند نه تنها درباره دنیای آلن، بلکه همچنین درباره دنیای بازی Control داریم!

هر دو بازی Alan Wake 2 و Control در حالی به پایان رسیدند که مخاطب در حالت تعلیق بود. حال ما بر این باور هستیم که چندین سال دیگر برای رسیدن به پاسخ پرسش‌های راز آلود خود باید منتظر بمانیم. اما پرسش‌های ما از بازی Alan Wake 2 چه چیزهایی هستند؟

آقای دور کیست؟

نام آقای دور (Mr. Door) اولین مرتبه در بازی Control شنیده شد، اما هرگز چیز بیشتری از او فاش نشد. او در بازی Alan Wake 2 در قالب میزبان یک برنامه تلویزیونی که مهمان آن آلن بود ظاهر شد. علاوه بر آن نمایش موسیقی راک در این بازی وجود داشته که آقای دور نیز در آن ایفای نقش می‌کند. در فصل آخر این بازی نیز ما با نام کوچک آقای دور که وارلین (Warlin) است آشنا می‌شویم. وارلین دور سال‌ها پیش به شهر برایت فالز آمده و اینگونه به نظر می‌رسد که توسط آلن وارد مکان تاریک (Dark Place) شده است. اما چه بر سر او گذشته است؟ او شخصیتی مثبت است یا منفی؟

سرنوشت خانواده ساگا چه شد؟

با توجه به اتفاقات رخ داده در پایان بازی، اینگونه برداشت می‌کنیم که آلن زنده است؛ اما ما خبری از وضعیت ساگا (Saga Anderson) نداریم. زمانی که ساگا شلیک کرد و آلن کتاب را به پایان رساند، آیا داستان ساگا بازنویسی شده بود؟ آیا ساگا به دنیای حقیقی برگشته و نزد همسر و فرزند خود برگشته یا در مارپیچ مکان تاریک گیر افتاده است؟ ما فکر می‌کنیم توسعه نسخه بعدی حول محور دو شخصیت در مکان تاریک کاری سخت است که البته می‌تواند سبب زایش گیم پلی حتی نوآورانه‌تر از نسخه دوم شد!

لوپ زمانی و مارپیچ زمانی چه هستند؟

در آخرین لحظات بازی، آلن متوجه می‌شود که او نه در یک لوپ زمانی، بلکه در یک مارپیچ زمانی قرار گرفته است. علاوه بر آن، ما متوجه می‌شویم که گلوله ساگا سبب قتل آلن نشده است. این یعنی ما یک موضوع کمتر برای نگرانی داریم! اما این موضوع چه معنی برای آلن دارد؟ تفاوت لوپ زمانی با مارپیچ زمانی چیست؟ آیا مارپیچ زمانی شبیه راه پله‌ای است که آلن با خواست خود به بخش پایین آن رفته و تهدید اصلی را در انتهای آن از بین می‌برد؟

چه کسی در مکان تاریک با ساگا تماس می‌گیرد؟

در بخشی از بازی که آلن در مکان تاریک در شهر نیویورک حضور دارد، او چندین تماس از شخصی ناشناس دریافت می‌کند. در ادامه مشخص می‌شود این تماس‌ها از سوی تام زین (Tom Zane) شاعر و کارگردان فیلم‌های الکس کیسی (Alex Casey) است. در ادامه مشخص شده که الکس کیسی خود نسخه‌ای دیگر از آلن است! درک این موضوع سخت است، نه؟ حال، ما در فصل آخر داستان ساگا، با او وارد دنیای تاریک می‌شویم و دقیقا مانند آلن چندین تماس دریافت می‌کنیم. اما شخصی که با ساگا تماس می‌گیرد کیست؟ ما صدای یک زن را در تلفن شنیدیم، اما هیچ اشاره‌ای به نام این شخص نشد!

چه بلایی بر سر مردم و فرقه‌های برایت فالز آمد؟

یکی از بزرگ‌ترین رازها که حول محور ساگا گشته مربوط به فرقه‌های درون بازی است. آن‌ها چه چیزی می‌خواهند و چه کسی مسئول آن‌ها است؟ حقایق پشت پرده گروه مهم بازی که فرقه درخت (Cult of the Tree) نام داشت بر ملا شدند. ما متوجه شدیم که هدف این فرقه مثبت بوده و برادران کاسکلا (Koskela Brothers) مسئول آن بودند. این فرقه اعمال مثبت انجام داده و از شهر و مردم آن در برابر هیولاهای تاریکی محافظت می‌کنند. اما ایلمو (Illmo)، از فرقه‌ای دیگر که در حقیقت فرقه آن‌ها برای پیش برد مسیر این فرقه بنا شده صحبت می‌کنند. نام دیگر فرقه در بازی مشعل داران یا همان Torchbearers است. ما دو پرسش درباره این گروه داریم. پرسش نخست؛ فرقه مشعل داران چیست و آیا شاهد معرفی آن‌ها خواهیم بود؟ پرسش دوم؛ ایلمو و مردم برایت فالز در چه وضعیتی قرار دارند؟

آتی کیست و چیست؟

سرنخ‌های قابل توجه زیادی از دنیای Control در بازی Alan Wake 2 دیده می‌شود. برای مثال، زمانی که آلن وارد آپارتمان تام زین شده، ما شاهد حضور شخصیت اصلی بازی Control یعنی جسی فیدن (Jesse Faden) و آتی (Ahti) در تلویزیون او هستیم. به طور کلی ایستراگ‌های زیادی در بازی Alan Wake 2 وجود داشته، اما آتی بیشتر از یک ایستراگ است! آتی در دنیای حقیقی و مکان تاریک حضور داشته و این یعنی احتمالا او راه فراری از مکان تاریک پیدا کرده است یا شاید آتی اصلا انسان نبوده و موجودی است که ما از حقیقت او خبر نداریم! علاوه بر آن، چرا آتی همیشه تلاش داشت رمزی صحبت کند؟

چه بلایی بر سر برادران اندرسون آمد؟

در بخش پیشین اشاره شد که آتی دارای قدرت عجیب حضور در دو مکان در زمانی واحد است. او به آلن در جهان تاریک و به ساگا در دنیای حقیقی کمک می‌کند. دو شخصیت دیگر نیز وجود داشته که در هر دو جهان درون بازی حضور دارند؛ ادین (Odin) و تور (Tor). ادین و تور، اعضای گروه راک خدایان کهن ازگارد (Old Gods of Asgard) هستند. تور پدر بزرگ ساگا بوده و ادین برادر تور است. در جهان تاریک، تور و ادین سن کمتری نسبت به جهان حقیقی دارند. آیا در جهان تاریک، افراد در بهترین دوران زندگی خود باقی می‌مانند؟ علاوه بر آن، تور و ادین به دنبال آلن رفته تا او را به دنیای حقیقی باز گردانند؟ اینگونه به نظر رسیده که آن‌ها برای نجات ساگا دل به دریاچه(!) زدند، اما هرگز از نو دیده نشدند!

رازهای فاش نشده Alan Wake 2 کم نیستند، اما این طبیعت دنیای رمدی بوده و وجود چنین پرسش‌های حیاتی را باید به فال نیک گرفت! اما چه آینده‌ای در انتظار ما، آلن، ساگا، آتی، آقای دور، تور و ادین و دیگر شخصیت‌های دنیای متصل رمدی است؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما از این بازی هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا