ساخت بازی Alan Wake 2 چند سال طول کشیده است؟

با همکاری ۱۳۰ توسعه‌دهنده

ساخت بازی Alan Wake 2 چند سال طول کشیده است؟ حمید توحیدلو ۰ ۰۷ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
ساخت بازی Alan Wake 2

رئیس کل بخش ارتباطات استودیوی رمدی اینرتیتمنت به تازگی مدت زمان روند ساخت بازی مورد انتظار Alan Wake 2 را مشخص کرد.

حدود سیزده سال از انتشار بازی ماجراجویی الن ویک می‌گذرد؛ اثری که به واسطه روایت داستان جذاب، گیم پلی مهیج و اتمسفر منحصر به فرد خود، حسابی مورد استقبال بازیکن‌ها قرار گرفت. به دنبال دستاوردهای ارزشمند بازی، ساخت دنباله آن کاملا منطقی به نظر می‌رسید، اما تا سالیان سال خبری از توسعه بازی بعدی الن ویک نبود.

در نهایت صبر و انتظارها به پایان رسید و مدتی قبل استودیو رمدی اینترتینمنت رسما از بازی Alan Wake 2 پرده برداشت. این بازی کمتر از دو ماه دیگر روانه بازار می‌شود و در حال حاضر مراحل توسعه پایانی خود را در استودیوی رمدی سپری می‌کند. در این میان، با توجه به فاصله طولانی میان عرضه نسخه اول و دوم، شاید برایتان جای سوال باشد که روند ساخت بازی الن ویک ۲ چند سال به طول انجامیده است؟

در همین راستا، ساعاتی پیش آقای توماس پوها، مدیر ارشد بخش ارتباطات رمدی اینترتینمنت، در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد که ساخت بازی Alan Wake 2 حدود چهار سال طول کشیده و طی این مدت چیزی در حدود ۱۳۰ نفر از اعضای استودیو مشغول توسعه و برنامه‌نویسی بازی بوده‌اند.

به گفته توماس پوها، مقیاس چرخه توسعه بازی جدید الن ویک با توجه به سیطح کیفی آن، باورنکردنی است. دقت داشته باشید که اشاره پوها به پروسه ساخت چهار ساله، صرفا مربوط به روند برنامه‌نویسی بازی است و بدون شک رمدی اینترتینمنت وقت زیادی را صرف ایده‌پردازی و بررسی سناریوهای مختلف بازی کرده است.

بازی Alan Wake 2 در ابتدا قرار بود در روز ۱۷ اکتبر سال جاری (۲۵ مهر) روانه بازار شود که به خاطر جلوگیری از تداخل عرضه با بازی مورد انتظار اسپایدرمن ۲، انتشار آن به تاریخ ۲۷ اکتبر پیش‌رو (۵ آبان ماه) موکول شد. گفتنی است که الن ویک ۲ برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

4 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا