نایب رئیس ایکس باکس: بازی های اکتیویژن در پلی استیشن باقی می‌مانند!

شرکت سونی قصد ندارد انحصار طلبی خود را کنار بگذارد!

نایب رئیس ایکس باکس: بازی های اکتیویژن در پلی استیشن باقی می‌مانند! نیما خدارحمی ۰ ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی های اکتیویژن

نایب رئیس تیم ایکس باکس، خبرهای خوشی برای کاربران پلی استیشن دارد. خرید اکتیویژن که طی سال اخیر در صدر اخبار داغ دنیای ویدیو گیم جای داشته، این روزها داغ‌تر از همیشه است. به گفته نایب رئیس ایکس باکس، بازی های اکتیویژن در پلی استیشن باقی خواهند ماند!

سارا باند (Sarah Bond)، نایب رئیس تیم ایکس باکس روز گذشته اعلام کرد بازی های اکتیویژن بلیزارد که کاربران پلی استیشن عاشق آن‌ها هستند، حتی در صورت پیوستن اکتیویژن بلیزارد به مایکروسافت، در این پلتفرم باقی خواهند ماند. در حالی که قانون گذاران سر تاسر جهان در حال بررسی خرید بزرگ اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت هستند، کاربران پلی استیشن افکار دیگری در ذهن خود دارند. قانون گذاران در این تفکر بوده که میزان رقابت در دنیای ویدیو گیم پس از این خرید چه تغییری خواهد کرد، اما کاربران پلی استیشن در این تفکر به سر می‌برند که چه بلایی بر سر بازی‌های اکتیویژن بلیزارد در پلتفرم محبوب آن‌ها خواهد آمد. سارا باند، پاسخی کامل به این پرسش مهم آن‌ها داد!

اگر اخبار مربوط به این موضوع مهم در دنیای ویدیو گیم را دنبال کنید، بدون شک مطلع هستید که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت هنوز نهایی نشده، با این وجود اتفاقات فوق العاده مثبتی طی چند هفته اخیر در این روند پیش آمده است. کمیته CMA هفته گذشته اعلام کرد که به باور آن‌ها این خرید سبب کاهش رقابت میان غول‌های بازی سازی در کشور آمریکا نشده و در نتیجه تبدیل اکتیویژن بلیزارد به بخشی از مایکروسافت از نظر آن‌ها بلا مانع است.

بر خلاف کمیته CMA، قانون گذاران قاره اروپا هنوز تصمیم نهایی خود را اخذ نکرده و نیازمند رایزنی‌ها و جلسات بیشتری برای اخذ تصمیمی درست هستند. با این حال باید این نکته را گوش زد کرد که در زمان انتشار این خبر، احتمال پیوستن اکتیویژن بلیزارد به توپ خانه مایکروسافت، بیشتر از احتمال نپیوستن آن است!

سارا باند، نایب رئیس تیم ایکس باکس طی مصاحبه با مجله Tech Radar به طور مستقیم به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت و سرنوشت بازی‌های آن در پلی استیشن و البته نگراتی کاربران پلی استیشن از حذف احتمالی آن‌ها از این پلتفرم اشاره داشت. سارا باند در این باره گفت:

بازی‌هایی که آن‌ها (کاربران پلی استیشن) عاشقشان هستند در این پلتفرم به کار خود ادامه خواهند داد.

با توجه به همه چیز مرتبط با این موضوع، گفته سارا باند بدون شک سبب تعجب همه شد. به باور ما، تیم ایکس باکس حتی اگر قصد دارد چنین چیزی را انجام دهد، نیازی به بیان علنی آن ندارد.

سارا باند در ادامه سخنان خود به قابلیت کراس پلتفرم نیز اشاره داشت و اعلام کرد که آن‌ها حتی قصد بهبود بخشیدن این قابلیت کاربردی را دارند. به عبارت دیگر، تیم ایکس باکس و شرکت مایکروسافت از داشتن پلی استیشن به عنوان یکی از پلتفرم‌های مقصد بازی‌های خود سود به دست آورده و علاقه‌ای به قطع ارتباط با آن‌ها ندارد. به این نکته نیز باید اشاره داشت که هدف اصلی سارا باند از این گفته‌ها سری بازی محبوب Call of Duty بوده که طی سال‌های اخیر پیشرفت چشم گیری به لطف قابلیت کراس پلتفرم داشته است. همانطور که واضح است، بازی‌هایی که تنها از بخش داستانی برخوردار هستند، نیازی به قابلیت کراس پلتفرم ندارند!

سارا باند پیش از به پایان رساندن گفته‌های خود، بار دیگر تلاش کرد قصد مثبت مایکروسافت از این خرید را به مخاطبین نشان دهد. او اعلام کرد که درهای شرکت مایکروسافت برای هر گونه همکاری با دیگر شرکت‌ها باز است. متوجه شدن این موضوع که مایکروسافت هرگز قصد بستن درها بر پلی استیشن را ندارد بسیار خوش آیند است و این در حالی است که ما انتظار داشتیم مایکروسافت پس از جلوگیری سونی از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، هر گونه ارتباطی را با آن‌ها قطع کند! البته نمی‌توان به طور صد در صد درباره آینده همکاری این دو شرکت سخن گفت و باید اجازه داد زمانی قابل توجه از این گفته‌ها بگذرد.

پیش از پایان مطلب همچنین باید به این نکته اشاره داشت در حالی که مایکروسافت به طور قانونی قول داده بازی‌های کالاف دیوتی محدود به پلتفرم ایکس باکس نخواهد بود و بلکه قصد دارند آن را وارد کنسول نینتندو سوییچ و چندین پلتفرم ابری کنند، سونی قصد مصالحه با آن‌ها را ندارد!

طبق شنیده‌ها مایکروسافت پیشنهادی ده ساله را به پلی استیشن برای انتشار بازی‌های کالاف دیوتی در این پلتفرم ارائه داده، با این حال سونی علاقه‌ای به قبول این پیشنهاد نداشته و ندارد. جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس تیم پلی استیشن در این باره اعلام کرد که آن‌ها هیچ علاقه‌ای به قراردادی جدید مرتبط با سری بازی کالاف دیوتی نداشته و تنها قصد آن‌ها سد کردن مسیر همکاری مستقیم مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد است! نظر شما درباره گفته‌های سارا باند و حضور یا عدم حضور بازی های اکتیویژن بلیزارد در پلی استیشن چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا