#مهسا_امینی

سامسونگ و اپل ۹۰ درصد سهم بازار آمریکا را از آن خود کردند

گوشی‌های گلکسی و آیفون در آمریکا بیشترین طرفدار را دارند

سامسونگ و اپل

سامسونگ و اپل با فروش گوشی‌های گلکسی و آیفون بیش از 90 درصد سهم بازار گوشی‌های هوشمند ایالات متحده را در اختیار گرفتند.

براساس این گزارش، 94 درصد از گوشی‌های فروخته شده توسط اپراتور ورایزون و 91 درصد از گوشی‌های فروخته شده در فروشگاه‌های تی‌موبایل را گوشی‌های گلکسی سامسونگ و آیفون اپل تشکیل می‌دادند.

در طول ماه تعطیلات آخر سال میلادی ۲۰۱۹، آیفون 11 اپل پرفروش‌ترین گوشی فروخته شده توسط شرکت‌های اپراتوری اسپرینت، AT&T ، ورایزون و تی‌موبایل بود. در این میان پرفروش‌ترین گوشی سامسونگ نیز گلکسی  S10بود.

البته گفته می‌شود بسیاری از گوشی‌های شرکت‌های معروف توسط این اپراتورها عرضه نمی‌شوند که این موضوع باعث می‌شود تا سامسونگ و اپل بیشترین فروش را در بازار آمریکا به خود اختصاص دهند. اما گوشی‌های موتورولا، ال‌جی و گوگل و حتی وان پلاس در فروشگاه‌های تی‌موبایل عرضه می‌شوند اما اثری از سایر برندها در قفسه‌های فروش این اپراتورها دیده نمی‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که گوشی‌های پیکسل گوگل 2-4 درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده‌اند و وان‌پلاس توانسته ۲ درصد از فروش گوشی توسط تی‌موبایل را تشکیل دهد.

آیفون 11 در ماه پایانی سال ۲۰۱۹ (آذرماه) پرفروش‌ترین گوشی در فروشگاه‌های آمریکا بود.

اکثر مصرف کنندگان آمریکایی ابتدا یک شرکت مخابراتی را انتخاب می‌کنند، سپس به فروشگاه آن شرکت مراجعه کرده و هر گوشی را که در دسترس است خریداری می‌کنند که عمدتاً تمام این فروشگاه‌ها جدیدترین پرچمداران سامسونگ و اپل را ارایه می‌دهند.

در ماه دسامبر (آبان‌ماه) سامسونگ، ال‌جی و موتورولا پرفروش‌ترین برندها در فروشگاه‌های تی‌موبایل بودند اما اسپرینت در همین زمان اعلام کرد که آیفون و سری گوشی‌های گلکسی جایگاه پرفروش‌ترین‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. این اپراتور همچنین اعلام کرد که ال‌جی Stylo 5 در لیست پرفروش‌ترین‌هایش قرار گرفته است.

گزارش‌ها حاکی است که برندهای چینی مثل اوپو، شیائومی و ریل‌می طی یک سال گذشته تلاش کرده‌اند به بازار ایالات متحده وارد شوند البته هنوز هیچ سهمی از بازار این کشور ندارند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا