انیمه حمله به تایتان: ۸ نکته که شاید در قسمت آخر از دست داده‌اید!

انیمه حمله به تایتان: ۸ نکته که شاید در قسمت آخر از دست داده‌اید!

پایان یک سرنوشت از پیش نوشته شده!

پایان بندی انیمه حمله به تایتان، پر از نکات و ایستراگ‌هایی است که شاید در هنگام تماشای قسمت آخر از دست داد‌ه‌اید.

با انتشار قسمت آخر انیمه حمله به تایتان با عنوان Attack on Titan THE FINAL CHAPTERS Special 2، این انیمه بر اساس مانگا توسط هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama)، سرانجام پس از گذشت بیش از ۱۰ سال به اتمام رسید. این قسمت به خودی خود با جزئیات جالبی که از دست دادن آنها بسیار آسان است، پر شده است به خصوص برای بینندگانی که با سیر داستانی پیچیده انیمه حمله به تایتان آشنا نیستند و این واقعیت که بین نسخه‌های هر قسمت خاص شکاف‌های بزرگی وجود دارد‌، جریان را پیچیده‌تر هم کرده است. در این مقاله رسانه سرگرمی سعی کرده به هشت ایستراگ‌ و نکاتی که در داستان و یا ساخت این قسمت وجود داشت بپردازد، پس با ما همراه باشید:

۸. گروه موسیقی Linked Horizon برای ساخت اوپنینگ و اندینگ بازگشت

گروه موسیقی Linked Horizon از ابتدای انیمه حمله به تایتان با این سریال همراه بود. این گروه موسیقی ژاپنی برخی از نمادین‌ترین و هیجان‌انگیزترین اوپنینگ‌های سریال، مانند «Guren no Yumiya» و «Shinzou wo Sasageyo» را ساخته است اما در فصول بعدی مسئولیت را به گروه‌های با استعداد دیگر منتقل کردند. بالاخره، گروه Horizon Linked دوباره به فینال مورد انتظار حمله به تایتان بازگشت، اما نه با یک آهنگ بلکه دو آهنگ متفاوت. اوپنینگ آنها به تمام اوپنینگ‌های که گروه‌های دیگر روی آن کار کردند اشاره دارد و اندینگ زیبای آنها در طول تیتراژ پایانی این قسمت پخش می‌شود. با بازگشتن این گروه، سریال دقیقاً از همان جایی که شروع شد به پایان می‌رسد.


۷. تولد یک صدا پیشه جدید

یکی از مهمترین قسمت‌های فینال، زمانی است که جمعیتی که با صدای جنجال بر روی صخره هل داده می‌شود. اما هنگامی که یک مادر موفق می‌شود قبل از مرگ کودک در حال گریه خود را نجات دهد، بقیه مردم برای زنده نگه داشتن کودک شروع به قربانی کردن خود می‌کنند. این صحنه اراده بشریت را برای زندگی در برابر همه شانس‌ها نشان می‌دهد. اما یک مورد که این بخش را حتی تکان دهنده‌تر هم کرد، فریادهای کودک بود که به شدت واقعی به نظر می‌رسد. این امر به این دلیل است که فریادهای یک کودک واقعی برای این صحنه ثبت شده و این نوزاد، کودک یوکی کاجی (صدا پیشه ارن ییگر) بود.

۶. حضور تایتان شیفترهای قبلی

قدرت تایتان بنیان‌گذار به ارن این توانایی را داد که تمام تجسم‌های گذشته از نه تایتان را احضار کند. در این بخش اکشن باورنکردنی‌، مخاطبان نگاهی اجمالی به آنچه که تایتان شیفترهای قدیمی به نظر می‌رسیدند داشتند و آنها را با سوالاتی در مورد هویت آنها به وجود می‌آورد. برخی از آنها طرح‌های بسیار پیچیده‌ای برای گروه خود دارند. اما سایر شخصیت‌های آشنا وقتی آرمین با زیک صحبت می‌کند، موفق می‌شوند موج نبرد را تغییر دهند. در حالی که برخی از موارد واضح وجود دارد که نام آنها با صدای بلند شنیده می‌شود، مانند برتولت و پورکو، برخی دیگر از تایتان‌ها زیاد در بازی واضح نیستند، مانند Tom Xaver به عنوان تایتان جانور یا ارن کروگر به عنوان تایتان حمله.

۵. مرگ ارن در دهان تایتان

در اوج این قسمت، ارن ییگر سرانجام توسط میکاسا آکرمن کشته شد، و سر خود را در دهان تایتان از دست می‌دهد. موقعیت مرگ وی به ویژه جالب است، زیرا به نظر می‌رسد که بازگشتی به یک تجربه نزدیک به مرگ است که ارن قبلاً داشت. در فصل ۱، ارن توسط یک تایتان خورده می‌شود. بینندگان فکر می‌کنند که او برای یک لحظه کوتاه مرده است، اما بعد متوجه می‌شوند که او به عنوان یک تایتان شیفتر می‌تواند به تایتان حمله تبدیل شود. نکته جالب توجه این است که، قبل از اینکه تایتان او را قورت دهد، ارن برای زندگی خود می‌جنگد و می‌گوید «من نمی‌تونم اینجا بمیرم…» و با این حال در پایان، او در نهایت در دهان یک تایتان می‌میرد.

۴. صدف آرمین

وقتی آرمین آرلرت خاطرات خود را به دست می‌آورد، گفتگوی نهایی را که با ارن ییگر داشته است می‌بیند. در یک لحظه، هنگامی که هر دو در دریا ایستاده‌اند ، ناگهان آب به خون تبدیل می‌شود و ارن تمام دردی را که در جهان ایجاد کرده است به یاد می‌آورد. در همان لحظه، آرمین یک صدف دریایی را که در خون پوشیده شده است در دست می‌گیرد. این سکانس یک اشاره به فینال فصل ۳ انیمه است که سرانجام گروه دیده‌بانی به ساحل می‌رسد. هنگامی که آرمین یک صدف دریایی را از دریا بیرون می‌کشد، ارن به افق اشاره می‌کند و می‌پرسد که آیا او مجبور است هر کسی را که در خارج از پارادیس زندگی می‌کند ، بکشد. این باعث می‌شود آرمین صدف را رها کند و متوجه شود که در حالی که هر دو رویای آزادی را می‌بینند ، اما هر کدام باید به روش‌های مختلفی به آن برسند.

۳. شروع و اتمام با میکاسا

میکاسا پس از کشتن ارن، به پارادیس باز می‌گردد و ارن در زیر همان درختی دفن شده است که همیشه در زیر آن می‌خوابید. این درخت مکان مهمی برای ارن، آرمین و میکاسا است، اما ممکن است مخاطبان این واقعیت را به یاد نداشته باشند که این درخت اولین چیزی ‌بود که در این سری دیدند. در اولین سکانس این انیمه، ارن در زیر همین درخت از خواب پرید. این نه تنها به این معنی است که او دقیقاً به همان جایی که مخاطبان برای اولین بار او را دیدند به پایان رسید‌، بلکه انیمه با نگاه ارن به میکاسا شروع شد و با نگاه ارن به میکاسا نیز به پایان رسید.

۲. بازگشت میکاسا به محل دفن ارن در تیتراژ پایانی

در طول تیتراژ پایانی قسمت، به نظر می‌رسد یک زن مسن و خانواده وی در حال بازدید از قبر ارن در زیر درخت هستند. تنها مشکل این است که علاوه بر خود اعتبار‌، این تصویر از طریق یک مستطیل کوچک نشان داده می‌شود ، بنابراین دشوار است که بگوییم این افراد واقعاً چه کسانی هستند. خوانندگان مانگا جواب این سوال را دارند، زیرا آنها نگاه بسیار بیشتری به این سکانس در منبع داشتند. آن زن میکاسا است که به نظر می‌رسد با مرد دیگری ازدواج کرده و با او فرزندی داشته بنابراین بزرگترین ترس ارن به حقیقت نرسید، اما میکاسا هرگز او را فراموش نکرد و سرانجام‌، در کنار او بود.

۱. تایتان‌ها شاید دوباره بازگردند

پس از تیتراژ، مرد جوانی دیده می‌شود که به بقایای پارادیس سفر می‌کند و به درختی می‌رسد که ارن در آن دفن شده است. این صحنه آخر در انیمه حمله به تایتان است و یک لحظه مهم در تاریخ سریال است. در طول فلش‌بک یمیر فریتز، مخاطبان در مورد منشأ قدرت تایتان اطلاعات پیدا می‌کنند، وقتی دختر به یک درخت عظیم می‌رسد و موجودی را که به عنوان منبع هر چیز زنده در آن شناخته می‌شود را پیدا می‌کند. حتی اگر ارن قدرت تایتان‌‌ها را از جهان حذف کرده باشد، صحنه پس از تیتراژ دلالت بر این دارد که این کودک موجود مرموز را در داخل درخت پیدا می‌کند و تایتان ها دوباره بازمی‌گردند.

5 4 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا