پروانه‌ی انتشار و رده بندی سنی ۷۴ بازی رایانه‌ای تایید شد

هنگام خرید به هولوگرام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای توجه کنید

پروانه‌ی انتشار و رده بندی سنی ۷۴ بازی رایانه‌ای تایید شد مهسا سپاهی ۰ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
پروانه‌ی انتشار و رده بندی سنی ۷۴ بازی رایانه‌ای

۷۴ بازی رایانه‌ای آنلاین و کنسولی تاییدیه‌ی رده بندی سنی و پروانه‌ی انتشار دریافت کردند.

در پی اتفاقات ناشی از شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، در ایران پویشی به‌ نام “در خانه بمانیم” راه اندازی شده که همگان را به ماندن در خانه تشویق می‌کند تا مردم از خود و خانواده‌‌‌ی خود در برابر ویروس کرونا محافظت کنند. دکتر عقیل منصوری، معاون نظارت و ارزیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، اعلام کرده است که به دلیل شرایط کنونی کشور و با توجه به این‌که همگان در خانه حضور دارند و به روزهای عید نوروز نزدیک هستیم، پروانه‌ی تایید ۷۴ بازی رایانه‌ای صادر شده است.

با توجه به شرایط کنونی کشور و حضور خانواده‌‌ها به ویژه کودکان در خانه برای حفظ سلامت خود در برابر ویروس کرونا و در آستانه‌ی فرا رسیدن ایام عید نوروز، با برگزاری جلسات فوق‌العاده‌ی شورای رده‌بندی سنی، برای ۷۴ بازی آنلاین و کنسولی جهت توزیع در کشور، تاییدیه‌ی رده بندی سنی و پروانه‌ی انتشار صادر شد. با توجه به ضرورت بررسی کیفیت و محتوای بازی‌هایی که برای استفاده عموم منتشر می‌شود، ۷۴ بازی عرضه شده توسط ناشرین مجاز، توانستند با رعایت استانداردهای کیفی مصوب، اجازه‎‌ی توزیع در کشور را بدست آورند.

معاون نظارت و ارزیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از خانواده‌ها خواسته در هنگام خرید بازی‌ها برای کودکان خود، به برچسب رده سنی روی بسته‌‌بندی آن توجه کنند تا سلامت اخلاقی و روانی آن‌ها حفظ شود. همچنین قرار است تمامی این عناوین دارای هولوگرام رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای باشند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا