چگونه ددپول میمیرد

چگونه ددپول میمیرد؟ 7 اتفاقی که میوتنت سخت‌جان را تا پای مرگ برده است!

وید به هر طریقی بازمی‌گردد

اینکه چگونه ددپول میمیرد یکی از سوال‌های بزرگی است که در دنیای مارول، هنوز هم به صورت ۱۰۰ درصدی جواب داده نشده، اما آیا راهی وجود دارد که بتوان این کاراکتر را از بین برد؟

احتمالا بسیاری از شما شخصیت ددپول (Deadpool) را با نسخه سینمایی آن می‌شناسید. رایان رینولدز (Ryan Reynolds) توانست خیلی خوب در سری فیلم‌های Deadpool این کاراکتر را به تصویر بکشد و از طرفی، طرفداران بسیار زیادی را هم پیدا کرد. با این حال ما در فیلم‌ها هم دیده‌ایم که شخصیت ددپول قابلیت نامیرا بودن را دارد؛ طوری که هر عضو بدن او که قطع شود یا اگر از ساختمان خودش را به پایین بیندازد، قطعا کشته نخواهد شد!

حال این موضوع در کمیک‌های مارول کمی ریشه‌ای‌تر پیگیری شده، طوری که ددپول پس از اینکه به بانوی مرگ علاقه‌مند می‌شود، تانوس (Thanos) از روی حسادت، او را با زندگی نفرین می‌کند! این یعنی قاعدتا ددپول تحت هیچ شرایطی نمی‌میرد! اما آیا واقعا راهی برای کشتن این شخصیت خاص مارول وجود ندارد؟ در ۷ مورد از نزدیک‌ترین تجربه‌های این کاراکتر با مرگ را با همدیگر مرور می‌کنیم تا ببینیم که چطور می‌توان ددپول را کشت!

۷. آب شدن

کمیک شماره 5 – Cable And Deadpool

در این کمیک ما شاهد یک همکاری عجیب بین ددپول و شخصیت کیبل (Cable) هستیم، اما هر دو آن‌ها در نهایت به یک ویروس ناشناخته درگیر می‌شوند و در نهایت، آب می‌شوند! اما هنگامی که ددپول در حال دوباره بازگشتن به حالت اصلی خود است، دی ان ای او با کیبل قاطی می‌شود و به نحوی کیبل کنترل شخصیت تازه‌ای که از این اتفاق بیرون آمده را به دست می‌گیرد.

به هرحال اگر جواب چگونه ددپول میمیرد را نه بدهیم، حداقل می‌توان جسم او را به فرد دیگری واگذار کرد تا ماهیت ددپول از آن حذف شود. این در حالی است که بعدها دوباره ددپول توانایی‌های خود را به دست می‌آورد و همان شخصیت کامل می‌شود.

۶. پختن

کمیک شماره 3 – Deadpool Vs. Carnage

مبارزه‌های ددپول و کارنیج خیلی جالب دنبال می‌شود، طوری که یکبار در یک صحنه خشن، کارنیج موفق می‌شود تا ددپول را داخل یک مقر نظامی زندانی کند. سپس او ددپول را آتش را می‌زند و بعد از مدتی می‌ایستد تا آتش گرفتن او را تماشا کند. اما متاسفانه، مشکل اصلی کارنیج اینجاست که پس از گذشت چند دقیقه، مکان را ترک می‌کند، بدون اینکه مطمئن شود ددپول کشته شده!

اگر کارنیج بیشتر به کار خود دقت می‌کرد و صبر می‌کرد تا ددپول کاملا پخته شود، شاید شاهد مرگ ددپول در دنیای مارول بودیم. اما متاسفانه کارنیج روند کشتن این میوتنت را نیمه‌کاره رها می‌کند و به همین ترتیب نیز می‌بینیم که بعد از این جریان، ددپول دوباره برمی‌گردد و حتی کارنیج را در آينده شکست می‌دهد!

۵. خاکستر شدن

کمیک شماره 1 – Annual Deadpool

در دنیای کمیک‌های مارول هر چیزی ممکن است؛ به جز مرگ ددپول! در کمیک شماره 1 سری Annual Deadpool می‌بینیم که ددپول به دنبال دردویل (Daredevil) است تا او را بکشد. اما او از این موضوع مطلع نیست که ثور (Thor) هم با دردویل همکاری می‌کند و از همین جهت، در یک حمله رعد برق قدرتمند با میلونیر (Mjolnir)، ثور ددپول را عملا با خاک یکسان می‌کند!

خاکستر ددپول روی زمین می‌ماند و ثور اظهار می‌کند که او مثل یک جنگجو کشته شده است. اما نکته قابل توجه اینجاست که دردویل و ثور خاکستر ددپول را رها می‌کنند؛ همان اشتباهی که کارنیج هم انجام داده بود و در نهایت، به دوباره زنده شدن ددپول در آينده منجر شد.

۴. ضربه هالک

کمیک شماره 39 – Deadpool

ددپول خود پس از مدتی که قابلیت نامیرا بودن را به دست می‌آورد، بارها سعی کرده تا خودش را بکشد. اما چگونه ددپول میمیرد و به چه روشی می‌توان برای نابود کردن او متوصل شد؟ شاید یک ضربه کاری هالک (Hulk) کافی باشد!

در یکی از ماجراهای ددپول،‌ می‌بینیم که او سراغ دکتر بنر (Banner) می‌رود و حتی سر به سر او می‌گذارد تا با تبدیل شدن به هالک، کارش را یکسره کند. این امر در نهایت هم انجام می‌شود و پس از تبدیل شدن به هالک، او یکی از ضربه‌های معروف خود را به محکم‌ترین شکل ممکن به ددپول می‌زند.

پس از این ضربه، ددپول رسما مثل یک بادکنک آبی می‌ترکد، اما ظاهرا نویسندگان مارول قصد دارند تا صرفا با نوشتن این داستان‌ها، میزان مقاومت ددپول در برابر اتفاقات مختلف را نشان بدهد. بعد از اینکه هالک ضربه را می‌زند، ددپول بعدها دوباره به همان حالت قبلی خود باز می‌گردد.

۳. نگاه گوست رایدر

کمیک شماره 26 – Deadpool

گوست رایدر (Ghost Rider) قابلیت خاصی دارد که اگر به کسی خیره شود، او نابود خواهد شد! این قابلیت می‌تواند هر شخصیتی را متلاشی کند، به جز تانوس (Thanos)، پانیشر (The Punisher) و ددپول!

هنگامی که گوست رایدر با خیره شدن قصد کشتن تانوس را داشت، او به نگاه او واکنش متفاوتی نشان داد و کشته نشد، در حالی که وقتی این کار با ددپول انجام شد، عملا بی‌تاثیر بود. هنگامی که گوست رایدر به کسی خیره می‌شود، فرد مقابل وقایع بسیار وحشتناکی را می‌بیند که او را از درون نابود می‌کند. اما آیا دیدن وقایع وحشتناک برای ددپول مهم است؟ هرگز. بهتر است سراغ پاسخ دیگری برای اینکه چگونه ددپول می‌میرد برویم.

۲. بریدن سر

کمیک شماره 7 – Avengers and X-Men: AXIS

در سری داستان‌های رویداد Axis می‌بینیم که ددپول سراغ آپوکالیپس (Apocalypse) می‌رود تا با او مذاکره کند. با این وجود داستان چنان که وید ویلسون (Wade Wilson) در سر داشت به پیش نمی‌رود و در نتیجه، می‌بینیم که آپوکالیپس، با یک ضربه سر ددپول را قطع می‌کند!

اما از آنجا که آپوکالیپس خودش را خیلی بالاتر از ددپول می‌بیند، بعد از بریدن سر او، به دنبال راه خودش می‌رود. در واقع بسیاری از دشمنان ددپول بعد از کشتن او، صبر نمی‌کنند تا به کلی نابودی‌اش را تماشا کنند و مطمئن شوند که او از بین رفته است. به همین دلیل، سر بریده شده ددپول خیلی راحت درمان می‌شود. شاید بهتر بود بعد از کشتن ددپول، آپوکالپیس بدن او را برنز می‌کرد و مثل یک کاپ در منزل خود می‌گذاشت!

۱. لیزر کردن

کمیک شماره 4 – Deadpool: Merc With A Mouth

در داستان Deadpool: Merc With A Mouth کمپانی AIM به سمت ددپول یک لیزر بسیار کشنده را می‌تابد که همه چیز را نابود می‌کند. این اتفاق مثل زدن بمب اتم (یا حتی بدتر) است و کل منطقه را نابود می‌کند. به هر حال سخت خواهد بود که وقتی چیزی از اتم متلاشی می‌شود، دوباره ساخته شود، اما ددپول ثابت می‌کند که از پس این کار هم برمی‌آيد!

در حقیقت چنان که تاکنون در دنیای مارول اتفاق افتاده، هنوز شخصیت خاصی موفق نشده تا به صورت ۱۰۰ درصدی ددپول را از صحنه روزگار محو کند و بکشد. البته این مورد را در نظر داشته باشید که ددپول وقتی که در یک رویداد رسوخ، تمامی افراد جهان کشته شوند، مثل آن‌ها می‌میرد. همچنین در فیلم Deadpool 2 دیدیم که اگر به نحوی قدرت درمان او گرفته شود، او خواهد مرد.

با این وجود، در جواب به اینکه چگونه شخصیت ددپول میمیرد فقط و فقط باید گفت که تا به حال هیچ شخصیتی در دنیای مارول، کاری انجام نداده که مستقیما به کشتن ددپول منجر شود. بلکه اکثر آن‌ها ددپول را نابود می‌کنند، سپس تکه‌های او درمان می‌شوند!

3 5 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا