چرا هیچ اطلاعاتی از بخش داستانی بازی Halo Infinite منتشر نشده است؟

استودیو 343 از پیشرفت بازی خود خبر می‌دهد

چرا هیچ اطلاعاتی از بخش داستانی بازی Halo Infinite منتشر نشده است؟ نیما خدارحمی ۰ ۰۹ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
اطلاعات بخش داستانی Halo Infinite

فاصله چندانی تا انتشار یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ یعنی Halo Infinite باقی نمانده و تیم توسعه دهنده تلاش دارد در خلال تریلر و اطلاعات دقیق از بخش داستانی این بازی، ما را از پیشرفت خوب آن آگاه کند.

زمانی که استودیو 343 Industries اولین مراحل تست بخش آنلاین چندنفره بازی Halo Infinite را با عموم به اشتراک گذاشت، نقدهای بسیار خوب و مثبتی را از طرف منتقدین و البته کاربران دریافت کرد. پس از آن ما در مراسم gamescom 2021 که هفته پیش برگزار شد نیز نگاهی تازه به این بخش از بازی Halo Infinite داشتیم، بااین حال هیچ اثر و خبری از بخش داستانی این بازی مورد انتظار نبود. تصمیم به نمایش ندادن بخش داستانی این بازی باعث نگرانی طرفداران درباره وضعیت توسعه بازی شده و در سوی دیگر طرفداران نگران تاخیر خوردن چندباره انتشار نسخه جدید سری بازی محبوب خود هستند. از همین رو استودیو 343 Industries توضیحاتی را منتشر کرده تا از نگرانی‌ها بکاهد.

طی پست اخیر منتشر شده در وبسایت Halo Waypoint، آقای جوزف استیتن (Joseph Staten) رئیس بخش هنری استودیو 343 Industries اشاراتی به منتشر نشدن اطلاعات درباره بخش داستانی بازی Halo Infinite داشت که می‌توانید آن‌ها را در ادامه مطالعه کنید.

از چند نظر به پایان رساندن توسعه یک بازی مانند آخرین کارها برای روی باند نشاندن هواپیماست و اگر حتی یک حرکت اشتباه بزنیم، تمام تیم مانند کابین خلبانی بی‌مصرف می‌شود. از همین رو ما در یکی از حساس‌ترین مراحل ساخت بازی Halo Infinite هستیم و حضور در این مرحله نیازمند دوری از هرگونه حواس پرتی و تمرکز روی اهداف فوق‌العاده حساس است. این تمرکز برای بخش داستانی به معنای صرف بیشترین میزان تلاش به‌منظور ارائه تجربه‌ای بی‌نظیر و ماجراجویانه در تاریخ ۸ دسامبر است و انتشار دمو از گیم‌پلی بازی و تریلرها نه تنها نیازمند تلاش زیاد، بلکه دوری از باگ‌ها و دیگر اهداف به پایان رساندن مراحل توسعه بازی‌ست.

منظور آقای استیتن از به پایان رساندن مراحل توسعه بازی کار کردن روی نکات ظریف بوده که باعث می‌شود ما تجربه بهتری از بازی Halo Infinite داشته باشیم. همه شاهد بودیم که اولین تصاویر منتشر شده از بازی Halo Infinite در سال گذشته میلادی بازخورد خوبی نداشت و بسیاری از طرفداران ناراضی بودند. همین مسئله باعث شد انتشار بازی با یک سال کامل تاخیر مواجه شده و از این زمان برای توسعه هرچه بهتر این بازی استفاده شد و ما ثمره این تلاش را به‌وضوح در تریلر بخش آنلاین چندنفره عنوان Infinite مشاهده کردیم، بااین حال فقدان اطلاعات درباره بخش داستانی بازی همه را نگران کرده است. آقای استیتن در ادامه گفت:

من هربار که بخش داستانی را بازی می‌کنم، آن را به‌طور ۱۰۰ درصد به پایان رسانده و تمام آیتم‌ها را جمع آوری می‌کنم. تا به‌حال چندین بار بخش داستانی را به پایان رسانده و هر مرتبه با چیزی جدید در آن روبه‌رو می‌شوم. گاهی آن چیز پایگاه نظامی آرام نیروهای مارین (Marines) در بالای کوه دور افتاده‌ایست که به‌شدت تحت حفاظت بوده و داستانی تازه برای خود دارد. (خوشبختانه Banished تک تیرانداز S7 با خشاب پر را جا گذاشته بود.) گاهی نیز مبارزه‌ایست که داستانی خارق‌العاده و کامل دارد و می‌توانم به مبارزه در پایگاه UNSC که به‌نظر متروکه بود اشاره کنم. به شکلی کاملا تصادفی صدای خنده و چرخاندن شمشیر انرژی توسط نیروهای شمشیر به‌دست با لباس نامرئی شنیدم و درهمین حال به سمت تله می‌رفتم.

گفته شده تستی دیگر از این بازی در راه بوده و باید ببینیم چه اطلاعاتی از آن منتشر شده و آیا این اطلاعات به‌شکل سرگشاده در اختیار ما قرار می‌گیرند یا خیر. توضیحات آقای استیتن تا حد زیادی این نوید را به ما داده که بخش داستانی بازی در مراحل پایانی به‌سر برده و پیشرفت خوبی داشته است، بااین حال نبود اطلاعات هدفی مثبت داشته و باعث تمرکز بیشتر تیم توسعه دهنده روی این بخش شده است. بازی Halo Infinite در تاریخ در تاریخ ۸ دسامبر سال جاری ملادی، برابر با ۱۷ آذر ماه سال ۱۴۰۰ برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس/سری اس و ایکس باکس وان و همینطور ویندوز منتشر خواهد شد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید چقدر تا انتشار اطلاعات درباره بخش داستانی بازی فاصله داریم؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا