بررسی تریلر فصل دوم لوکی

سریال Loki | بررسی تریلر فصل دوم لوکی

ماجراجویی دوباره خدای شرارت در مولتی ورس

در این مقاله قصد داریم به بررسی تریلر فصل دوم لوکی (Loki) پرداخته و به نکاتی اشاره کنیم که مهم بوده و احتمالاً حین تماشای آن متوجه‌شان نشده‌اید.

فاز چهارم و پنجم فرنچایز Marvel Cinematic Universe در جلب نظر مخاطبان چندان موفق نبوده است. با این حال، کمتر کسی پیدا می‌شود که نظر منفی‌ای نسبت به سریال Loki داشته باشد. این اثر جزو اولین پروژه‌های فاز چهارم بود که از طریق سرویس استریم دیزنی پلاس منتشر شد و از قضا توانست تحسین‌ها را برانگیخته و انتظارها را برای فصل دوم بسیار بالا ببرد.

فصل اول، لوکی را نشان می‌دهد که توسط سازمان اختلالات زمانی (Time Variance Authority) دستگیر می‌شود. این سازمان وظیفه دارد روی تمامی خطوط زمانی نظارت کرده و هر موجود زنده‌ای که بخواهد نظم را بهم بریزد، از بین ببرد. از آنجایی که لوکی از جهان خود به جهان دیگری رفته، طبق قانون باید از بین برود اما یک انتخاب مقابلش قرار می‌گیرد: همکاری با سازمان برای دستگیری یکی از واریانت‌های خودش.  

لوکی موفق می‌شود واریانت خودش، یعنی سیلوی را بیابد اما طی اتفاقاتی یک اتحاد میانشان شکل می‌گیرد. آن‌ها پس از پی بردن به رازهای تاریک مولتی ورس، مقابل «کسی که می‌ماند» قرار گرفته و او را کشتند. کسی که می‌ماند، یکی از واریانت‌های کانگ فاتح (Kang The Conquerer) بوده و مرگ او باعث شده نظم مولتی ورس بهم بریزد. فصل دوم سریال Loki عواقب مرگ این واریانت کانگ را به تصویر می‌کشد.

در ادامه به بررسی تریلر فصل دوم لوکی پرداخته و نکاتی را توضیح می‌دهیم که حائز امیت بوده و احتمالاً متوجشان نشده‌اید.

با همکار جدید لوکی و موبیوس آشنا شوید

مارول و دیزنی در رویداد D23 Expo 2022 اعلام کردند که هوی کوان (Ke Huy Quan) به فصل دوم لوکی پیوسته اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کردند تا مشخص نشود چه نقشی را بر عهده دارد. حالا که اولین تریلر فصل دوم منتشر شده، می‌دانیم بعنوان یکی از کارمندان TVA به نام اوبی جلوی دوربین ظاهر می‌شود.

او مسئولیت بخش Repairs & Advancement را بر عهده داشته و ظاهراً کارش تعمیر تجهیزات مربوط به مولتی ورس است. در ضمن، Loki اولین اثری نیست که که هوی کوان در آن نقش آفرینی کرده و درباره مولتی ورس است. او پیش از این در فیلم Everything Everywhere All at Once حضور داشته که جایزه بهترین فیلم اسکار را بدست آورد.

لغزش زمانی، مشکل جدید خدای شرارت 

کسی که می‌ماند، در انتهای فصل اول سریال Loki به لوکی و سیلوی هشدار داده بود که مرگ او و نابودی خط زمانی مقدس عواقب جبران ناپذیری به همراه دارد. اینطور که به نظر می‌رسد، یکی از عواقب مزبور گریبان لوکی را گرفته است. با توجه به تریلر، او دچار عارضه‌ای به نام لغزش زمانی شده و بدون اینکه کنترلی داشته باشد، طی فرآیندی دردناک و بصورت مداوم بین خطوط زمانی مختلف جابجا می‌شود.

اگرچه لغزش زمانی یک عارضه غیرعادی بوده، باعث شده لوکی از آینده‌ای شوم و تاریک مطلع شود. او در بخشی از تریلر می‌گوید: «اگه چیزی که دیدم حقیقت داشته باشه، هیچ چیز نمی‌تونه جلوی نابودی این جهان رو بگیره.»

موبیوس به رویایش می‌رسد؟

موبیوس در طول فصل اول چند باری درباره رویایش، یعنی داشتن یک جت اسکی صحبت کرد. حتی پس از اینکه به حقیقت پی برد و متوجه شد قبلاً یک زندگی عادی داشته، احتمال داد ریشه علاقه‌اش به جت اسکی به زندگی قبلی‌اش مربوط شود. اینطور که به نظر می‌رسد، موبیوس بالاخره قرار است به خواسته‌اش برسد.

تریلر فصل دوم لوکی در ثانیه‌های ابتدایی خود خدای شرارت را مقابل فروشگاهی به نام Piranha Powersports نشان می‌دهد. نکته جالب اینجاست که جلوی ساختمان فروشگاه دو جت اسکی دیده می‌شوند.

نگاهی کوتاه به جنگ مولتی ورس

در یکی از نماهای تریلر، واریانت‌های مختلف کانگ را می‌بینیم که مشغول نبرد با یکدیگر هستند. تمامی واریانت‌ها هم لباس مشهور این شخصیت در کمیک بوک‌ها را به تن دارند؛ زرهی سبز رنگ و کلاهخودی بنفش.

شورای کانگ‌ نخستین بار در فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania معرفی شد. این شورا از هزاران واریانت کانگ تشکیل شده و اینطور که به نظر می‌رسد، سه نفر از آن‌ها تصمیم گیرندگان اصلی هستند. همچنین در Quantumania متوجه شدیم این شورا مسئول تبعید کانگ به جهان کوانتومی بوده است.

چیزی که در تریلر نمایش داده می‌شود، ممکن است به همان جنگی اشاره داشته باشد که باعث تبعید یکی از واریانت‌های کانگ به جهان کوانتومی شد. احتمال دیگر این است که تصویر مزبور به نبرد انتقام جویان و واریانت‌های کانگ در Avengers: The Kang Dynasty تعلق داشته باشد.

بازگشت به سرآغاز

کسی که می‌ماند، در انتهای زمان و ساختمانی به نام سیتادل سکونت داشت. با توجه به آنچه در تریلر فصل دوم لوکی می‌بینیم، شخصیت‌های اصلی به سیتادل برمی‌گردند. اینکه چرا و به چه دلیل فعلاً مشخص نبوده و باید تا انتشار رسمی سریال یا تریلرهای منتظر ماند. هر چند، یک چیز واضح و مشخص است: سیتادل نسبت به آنچه در فصل اول دیده بودیم، به یک خرابه تبدیل شده است.

واریانت‌های شخصیت‌های قدیمی

مخاطبان حین تماشای فصل دوم نه تنها با شخصیت‌های قدیمی تجدید دیدار می‌کنند، بلکه با واریانت‌هایشان هم ملاقاتی خواهند داشت. در بخش‌هایی از تریلر به وضوح می‌توان واریانت‌های هانتر بی-15، رن اسلیر و کیسی را مشاهده کرد.

ماجراجویی در یک لوکیشن تازه

فصل دوم سریال لوکی تنها در سیتال یا ساختمان مرکزی سازمان اختلالات زمانی جریان نداشته و مخاطبان را به لوکیشن‌های جدید هم می‌برد.

یکی از لوکیشن‌های جدید، پارک Midway Plaisance است که در شیکاگو واقع شده و قبلاً محل برگزاری نمایشگاه Chicago World’s Fair بود. اینطور که به نظر می‌رسد، لوکی و موبیوس در یکی از ماجراجویی‌های خود به شیکاگوی قرن نوزدهم میلادی رفته و در نمایشگاه مزبور شرکت می‌کنند. احتمالاً این نمایشگاه همان جایی است که شخصیت‌های اصلی برای اولین بار با ویکتور تایملی ملاقات می‌کنند؛ واریانت کانگ که نخستین بار در Ant-Man and the Wasp: Quantumania با او ملاقات کردیم.

منتظر حضور یک ابرشرور معرفی نشده باشید

در یکی از نماهای تریلر فصل دوم لوکی جمعیتی را می‌بینیم که بیرون یک سالن نمایش صف بسته و منتظر هستند تا نوبت ورودشان شود. نکته اصلی ماجرا، پوستری است که بالای ورودی قرار داشته و کلمه «زونیاک» روی آن نوشته شده است.

زونیاک در کمیک بوک‌ها یک موجود متعلق به بُعد تاریکی بوده و می‌تواند انسان‌ها را به تسخیر خود دربیاورد. افرادی که به تسخیر زونیاک درآمده‌اند، معمولاً به انسان‌هایی خونخوار تبدیل شده و تمایل عجیبی برای کشتن زنان دارند.

ویکتور تایملی بسیار مهمتر چیزی است که فکرش را می‌کنید

کانگ در کمیک بوک‌ها به قرن بیستم میلادی سفر و در آنجا کارخانه‌هایی را برای تولید پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها تاسیس کرد. هدفش این بود که با استفاده از تکنولوژی‌های خود جهان را قبل از تاسیس گروه انتقامجویان تحت سلطه بگیرد. احتمال می‌رود ویکتور تایملی هدف مشابهی را در سریال Loki دنبال کند.

از میس مینت فرار کنید

طبق خلاصه داستانی که از فصل دوم منتشر شده، لوکی در ماجراجویی تازه خود باید به جستوجو پرداخته و رن اسلیر، سیلوی و میس مینت را پیدا کند. در صورتی که نمی‌دانید، تارا استرانگ در فصل اول جای شخصیت میس مینت صحبت کرد و وظیفه مشابهی را در فصل دوم انجام داده است.

تریلر فصل دوم لوکی تنها در یک نما میس مینت را نشان می‌دهد. در مقایسه با آنچه در فصل پیشین دیده بودیم، حالا ابعاد بزرگی داشته و رفتاری متخاصم دارد. بطوری که به انسان‌ها هشدار می‌دهد تا فرار کنند. در حال حاضر دو فرضیه پیرامون این قضیه وجود دارد: فرضیه اول می‌گوید میس مینت در فاصله زمانی بین فصل اول و دوم کشته شده و چیزی که در تریلر دیدیم روحش است؛ فرضیه دوم می‌گوید چیزی که دیده‌ایم، یکی از واریانت‌های این شخصیت بوده است.

ماجراجویی رن اسلیر در وید

وقتی یک شخصیت توسط کارمندان سازمان اختلالات زمانی کشته می‌شود، به جهانی به نام وُید تبعید می‌شود؛ جهانی که خروج از آن تقریباً غیرممکن است.

یکی از نماهای تریلر فصل دوم لوکی شخصیت رن اسلیر را در وید نشان می‌دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، او به این جهان رفته تا کسی که می‌ماند را ببیند. به هر حال، اشاراتی در فصل اول وجود داشته که تایید می‌کردند گذشته‌ای بین رن اسلیر و کسی که می‌ماند وجود داشت؛ گذشته‌ای که احتمالاً در فصل دوم مورد کند و کاوش قرار می‌گیرد.

فصل دوم سریال Loki از تاریخ ۱۴ مهر (مصادف با ۶ اکتبر) پخش خواهد شد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا