۱۰ کمیک بوک که باید پیش از تماشای فیلم Zack Snyder's Justice League خوانده باشیم

۱۰ کمیک بوک که باید پیش از تماشای فیلم Zack Snyder’s Justice League خوانده باشیم

دارکساید در راه است

فیلم Zack Snyder’s Justice League یا همان اسنایدر کات (Snyder Cut) به‌زودی به مقصد خود می‌رسد و طرفداران سینمای کمیک بوکی پس از این همه سال نسخه‌ی مخصوص زک اسنایدر (Zack Snyder) از این فیلم را مشاهده خواهند کرد. به همین مناسبت، در این مقاله به سراغ ۱۰ کمیک بوک رفتیم که باید پیش از تماشای فیلم Zack Snyder’s Justice League خوانده باشیم. البته مطالعه‌ی کمیک بوک‌های پیشنهاد‌شده برای تماشای فیلم هیچ لزومی ندارد، اما اگر می‌خواهید هنگام دیدنش با سوالات کمتری روبه‌رو شوید و لذت بیشتری از روایت داستان ببرید، با ما همراه شوید تا با هم سفری به دنیای کمیک بوک داشته باشیم.

۱۰. Justice League: The Darkseid War

بزرگ‌ترین تفاوت فیلم Zack Snyder’s Justice League و Justice League که در سال ۲۰۱۷ بر پرده‌ی سینما اکران شد، حضور یکی از شاخص‌ترین سوپرویلن‌های دی‌سی است. در اسنایدر کات شاهد حضور دارکساید (Darkseid) خواهیم بود؛ شخصیتی که بسیاری از طرفداران، او را معادل ثانوس (Thanos) در دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe/MCU) می‌دانند. این در صورتی است که در فیلم Justice League جاس ویدون (Joss Whedon)، تنها شاهد اشاراتی کوچک به این شخصیت بودیم و هرگز با شخص شخیصش روبه‌رو نشدیم. کمیک بوک Justice League: The Darkseid War نقطه‌ی اوج داستان‌های The New 52 کمیک بوک‌های دی‌سی به حساب می‌آید. اگر دنبال یک داستان مدرن کمیک بوکی با حضور دارکساید می‌گردید تا پیش از تماشای فیلم Zack Snyder’s Justice League آشناییتان را با این شخصیت بیشتر کند، این کمیک بوک باید اولین انتخابتان باشد.

۹. Deathstroke: Rebirth

شخصیت دث‌استروک (Deathstroke) یکی از ماهرترین قاتل‌های دنیای دی‌سی است که نخستین بار در صحنه‌ی عجیب و غریبی پس از تیتراژ فیلم Justice League جاس ویدون سر و کله‌اش در دنیای توسعه‌یافته‌ی دی‌سی (DC Extended Universe/DCEU) پیدا شد. پس از گذشت چهار سال هنوز مشخص نیست هدف جاس ویدون و سازندگان فیلم از به تصویر کشیدن آن صحنه چه بود و آن سکانس چه تاثیری در آینده‌ی DCEU ایفا کرد. با همه‌ی این تفاسیر، به لطف فیلم Zack Snyder’s Justice League قرار است دث‌استروک را باری دیگر در یک فیلم سینمایی ببینیم. طرفداران این شخصیت امیدوارند حداقل در این فیلم سکانس‌هایی درخور شخصیت دث‌استروک وجود داشته باشد. کمیک بوک Deathstroke: Rebirth که برداشتی مدرن و امروزی از داستان‌های شخصیت دث‌استروک محسوب می‌شود، به خوبی شما را با این شخصیت و فلسفه‌ی فکری‌اش آشنا می‌کند. در مجموع اگر می‌خواهید درک خوبی از اهمیت این شخصیت داشته باشید، Deathstroke: Rebirth همان کمیک بوکی است که باید به سراغش بروید.

۸. Justice League: Origin

اگر فیلمی با عنوان Justice League بخواهد اکران شود، منطقی‌ترین کار این است که به سراغ کمیک بوک‌هایی بروید که نامی مشابه دارند و داستان‌های این گروه سوپرهیرویی محبوب را روایت می‌کنند. البته عجله نکنید! کمیک بوک‌های Justice League به‌قدری زیادند که ممکن است شما را در مسیر مطالعه، منصرف کنند. یکی از بهترین داستان‌های گروه لیگ عدالت (Justice League)، سری Justice League: Origin است. این سری، برای نخستین بار نسخه‌ی The New 52 لیگ عدالت را به دنیای کمیک بوک وارد کرد. زک اسنایدر به دفعات از تاثیری که Jusice League: Origin در روند ساخت فیلمش داشته، سخن گفته و این سری کمیک بوک را منبع اقتباس فیلم Zack Snyder’s Justice League نیز می‌توان دانست. نکته‌ی خوبی که درباره‌ی Justice League: Origin وجود دارد، این است که حتی اگر هیچ پیشینه‌ای از کمیک بوک‌های دی‌سی نداشته باشید هم از آن لذت خواهید برد؛ چرا که این سری کمیک بوک یک ریبوت برای داستان‌های لیگ عدالت محسوب می‌شود و شما را با نسخه‌ی جدیدی از ماجراجویی‌هایشان آشنا خواهد کرد.

۷. The Sinestro Corps War

در همان زمان که طوفانی از انتقادات سمت دی‌سی روانه و فیلم Green Lantern اکران شده بود، قرار بود فیلمی با عنوان Green Lantern Corps ساخته و اکران شود که پس از چندین و چند سال، به نظر می‌آید باید قبول کنیم دیگر هرگز این اتفاق نمیفتد. سال ۲۰۱۷ شایعه‌هایی مبنی بر حضور دو شخصیت Green Lantern در فیلم Justice League مطرح شد. قرار بود این دو شخصیت در سکانسی پس از تیتراژ فیلم Justice League جاس ویدون با بتمن (Batman) دیدار کنند. فیلم اکران شد و شاهد چنین سکانسی نبودیم. بعد مشخص شد دیدار این دو شخصیت و بتمن از نسخه‌ی اصلی حذف شده است. حال شایعاتی وجود دارد که ما را به دیدن این سکانس در اسنایدر کات امیدوار می‌کند. سری کمیک بوک The Sinestro Corps War که به نبرد Green Lantern و Yellow Lantern می‌پردازد، به خوبی شما را با پیشینه‌ی این گروه سوپرهیرویی آشنا می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید لذت بیشتری از سورپرایزهای فیلم Zack Snyder’s Justice League ببرید، به واسطه‌ی The Sinestro Corps War با Green Lantern آشنا شوید. ناگفته نماند که برادران وارنر (.Warner Bros) به‌زودی پای Green Lantern را دوباره به سینما و تلویزیون باز می‌کند و قرار است در آینده بیشتر از این سوپرهیروهای دی‌سی ببینیم و بشنویم.

۶. The New Gods

یکی از بزرگ‌ترین انتقاداتی که به Justice League سال ۲۰۱۷ وارد شد، شخصیت‌پردازی اسفناک استپن‌وولف (Steppenwolf) بود. این شخصیت آنتاگونیست اصلی فیلم Zack Snyder’s Justice League نیز خواهد بود. از آن‌جایی که ممکن است تمرکز اصلی اسنایدر کات به سمت دارکساید متمایل شود و پتانسیل‌های شخصیتی مثل استپن‌وولف نادیده گرفته شود، بهتر است با خواندن کمیک بوک زمینه‌ی آشنایی با این شخصیت را فراهم کنیم. یکی از بهترین کمیک بوک‌هایی که حول محور استپن‌وولف و هم‌نژادهایش روایت می‌شود، The New Gods است. سری کمیک بوک‌های The New Gods نزدیک به چهار دهه قدمت دارند و یکی از غنی‌ترین منابع آشنایی با ویلن‌های فضایی دی‎سی نیز محسوب می‌شوند. اگر می‌خواهید کمی با استپن‌وولف کمتردیده‌شده‌ی مظلوم Justice League آشنا شوید، به شما The New Gods را پیشنهاد می‌کنیم.

۵. Justice League: Rebirth

پیش‌تر در این مقاله، سری Justice League: Origin را برای آن‌هایی که به دنبال داستان‌های پیچیده‌ی کمیک بوکی هستند، معرفی کردم. این‌بار سراغ یکی از آخرین کمیک بوک‌های گروه لیگ عدالت می‌رویم. Justice League: Rebirth پس از وقایع پیچیده و مولتیورسی The New 52 دنیای دی‌سی را ریبوت کرد و نسخه‌ی جدیدی از لیگ عدالت به دوست‌داران این گروه معرفی کرد. اگر Justice League: Origin و دنباله‌هایش در The New 52 برایتان غیر قابل هضم و دشوار است، Justice League: Rebirth دقیقا همان چیزی است که احتیاج دارید.

۴. Final Crisis

«روزی که شر پیروز شد». همیشه قرار نیست داستان‌های کمیک بوکی با پیروزی سوپرهیروها تمام شود و پایان خوشی داشته باشد. Final Crisis از آن دسته داستان‌هایی است که طعم شکست و حقارت را به گروه لیگ عدالت و سوپرهیروهای محبوبمان می‌چشاند. آنتاگونیست این سری نیز دارکساید است. خلاصه اگر قبل یا بعد از تماشای فیلم Zack Snyder’s Justice League دلتان یک نبرد جانانه بین دارکساید و لیگ عدالت خواست، Final Crisis یادتان باشد. روایت سرگذشت سوپرهیروهای داستان و مسیری که در Final Crisis طی می‌کنند، یکی از بهترین روایاتی است که در کمیک بوک‌های دی‌سی می‌توانید شاهد باشید.

۳. Reign of the Superman

از همان ابتدا که قرار بود زک اسنایدر Justice League را تولید کند، طرفداران چشم انتظار دیدن سوپرمن (Superman) مشکی‌پوش بودند؛ رویایی که با روی کار آمدن جاس ویدون از بین رفت و دیگر اتفاق نیفتاد. چند ماه پیش، زمانی که انتشار فیلم Zack Snyder’s Justice League تایید شد، زک اسنایدر از فرصت استفاده کرد و دیدار با سوپرمن مشکی‌پوش را به طرفداران خود وعده داد. از این لباس مهم با نام Recovery Suit نیز یاد می‌شود. دلیل این نام‌گذاری هم آن است که لباس مشکی سوپرمن با قابلیت‌هایی که دارد، روند درمان و بهبودش پس از مرگ را سرعت می‌دهد. حال که قرار است سوپرمن را با لباس و ظاهر جدیدش ببینیم، پس چه بهتر که سری به گذشته بزنیم و ریشه‌های این اتفاق را در دنیای کمیک بوک بررسی کنیم. سری Reign of the Superman دقیقا اینجا وارد داستان می‌شود. Reign of the Superman پس از وقایع رویداد The Death of Superman اتفاق میفتد؛ زمانی که سوپرمن پس از مرگ احیا می‌شود و لباسی سیاه‌رنگ به تن می‌کند. به گفته‌ی عوامل فیلم، Zack Snyder’s Justice League نیز برداشت‌های مستقیم و غیرمستقیمی از Reign of the Superman داشته که پس از تماشای فیلم بهتر می‌توان درباره‌شان اظهار نظر کرد.

۲. Cyborg: Rebirth

قلب فیلم Zack Snyder’s Justice League شخصیت سایبورگ (Cyborg) است؛ این جمله‌ای است که بارها از سوی زک اسنایدر به آن اشاره شده تا بیشتر و بیشتر به اهمیت این شخصیت در لیگ عدالت DCEU پی ببریم. از همین رو، مطالعه‌ی کمیک بوکی درباره‌ی پیشینه و سرگذشت سایبورگ پیش از تماشای فیلم، می‌تواند بسیار مفید و حتی واجب باشد؛ چرا که از طرفی سایبورگ تنها شخصیتی است که فیلم اختصاصی برایش ساخته نمی‌شود. کمیک بوک Cyborg: Rebirth در این قضیه شما را کمک خواهد کرد. سایبورگ در ابتدا در گروه تایتان‌های جوان (Teen Titans) حضور داشت، اما با تولد سری The New 52، نقش بزرگ‌تری به او سپرده شد و به عضویت لیگ عدالت درآمد. ادامه‌ی داستان‌های سایبورگ که با ریبوتی همراه بود، به Cyborg: Rebirth ختم شد. این سری کمیک بوک به صورت اختصاصی به نحوه‌ی ظهور این سوپرهیرو می‌پردازد و ما را تا اندازه‌ی کافی با سایبورگ آشنا می‌کند.

۱. Flashpoint

شاید بتوان گفت شاخص‌ترین کمیک بوک دی‌سی در عصر The New 52، سری Flashpoint است. سری Flashpoint نخستین کمیک بوکی بود که The New 52 را وارد کمیک بوک‌های دی‌سی کرد. از این سری به عنوان یکی از انقلابی‌ترین داستان‌های دی‌سی نیز یاد می‌شود. تصور کنید یک روز صبح چشم از خواب باز کنید و ببینید خبری از بتمن بروس وین و دیگر سوپرهیروهای دی‌سی نیست. این دقیقا اتفاقی است که برای فلش (Flash) میفتد. او در این داستان با دنیایی عجیب و غریب و متفاوت از آنچه تا کنون در دی‌سی دیده‌ایم، سر و کله می‌زند. مطالعه‌ی Flashpoint نه تنها اطلاعات بسیار خوبی از شخصیت فلش برای تماشای فیلم Zack Snyder’s Justice League فراهم می‌آورد، بلکه شما را برای فیلم The Flash نیز آماده می‌کند. این فیلم با اقتباس از کمیک بوک Flashpoint در دست ساخت است و به‌زودی اکران می‌شود. پس اگر به دنبال یک کمیک بوک هیجانی و متفاوت از دی‌سی می‌گردید، Flashpoint می‌تواند به بهترین شکل شما را به مقصودتان برساند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا