ولورین

۱۰ بازیگر که می‌توانند به جای هیو جکمن نقش ولورین را بازی کنند

جایگزین هیو جکمن؟!

۱۰ بازیگر که می‌توانند به جای هیو جکمن نقش ولورین را بازی کنند نرگس کریمی پور ۲۳ ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ مارول

اگرچه انتخاب هیو جکمن به عنوان بازیگر نقش ولورین یکی از بهترین انتخاب های مارول بود اما با این حال شاید بازیگران دیگری نیز بتوانند به خوبی از پس این نقش بر بیایند.

ممکن است هیو جکمن (Hugh Jackman) برای آخرین بار در نقش ولورین در Deadpool 3 حاضر شود، اما استودیو مارول پس از آن به یک بازیگر جدید نیاز خواهد داشت تا پس از او ایفای این نقش را برعهده بگیرد. با توجه به اینکه شخصیت لوگان یا همان ولورین در سال ۲۰۲۹ مرده و داستان این ورینت از او با فیلم لوگان (Logan) پایان یافته است، اکنون به نظر می‌رسد که با توجه به برنامه‌‌های مارول برای توسعه بیشتر داستان مردان ایکس این استودیو به یک بازیگر جوان‌تر و جدید برای ایفای نقش لوگان یا همان ولورین (Wolverine) نیاز دارد.

جکمن زمانی که گروه X-Men برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ساخته شد، انتخابی بحث برانگیز برای نقش ولورین بود، این بازیگر که نماد موسیقی استرالیایی بود نقش شخصیتی را بازی می کرد که به طور کلاسیک به عنوان یک شخصیت وحشی کانادایی طراحی شده بود. با این حال، در دو دهه پس از اولین حضور او در این نقش، او شدیدا مخاطبان را به خود جذب و نقش ابرقهرمانی او به عنوان یکی از بهترین‌ها در نظر گرفته شد.

با توجه به اینکه جکمن در حال آماده شدن برای زمین گذاشتن پنجه‌های آدامانتیوم خود پس از همراهی رایان رینولدز (Ryan Reynolds) در فیلم Deadpool 3 است، استودیو مارول به زودی به یک بازیگر جدید برای نقش ولورین نیاز خواهد داشت، که کار چندان آسانی نیست. اما تصور این موضوع که شاید بازیگران خوبی وجود داشته باشند که علاوه بر جکمن به خوبی از پس این نقش بر خواهند آمد نیز خالی از لطف نیست.

۱۰. Taron Egerton 

Taron Egerton ستاره بریتانیایی ایفاگر نقش Eggsy در سری فیلم Kingsman مدتی است که یکی از بازیگران جایگزین محبوب ولورین MCU به حساب می‌آید.بسیاری بر این باورند که استودیو مارول این بار به سراغ برداشت کمیکی‌تری از ولورین خواهد رفت، که به انتخاب بازیگران قد کوتاه‌تر و عضلانی‌تر اشاره می‌کند. ستاره Rocketman حتی فاش کرده است که با رئیس استودیوی مارول، کوین فایگی نیز جلسه‌ای جالب داشته است. اگرچه به نظر می‌رسد که این جلسه بیش از چهار سال پیش رخ داده است، اما اگرتون به وضوح در رادار این استودیو برای نقش‌های جالب MCU است.

۹. Paul Mescal

پل مسکال در حال حاضر پس از بازی درخشان و حضور پررنگ خود در Normal People یک ستاره در حال ظهور است که این موضوع مطمئناً او را برای بسیاری از نقش‌های اصلی، شاید از جمله نقش‌های ابرقهرمانی، در خط ابتدایی صحنه نبرد هالیوود قرار می‌دهد. در واقع، اگرچه سپردن این نقش به بازیگری تازه‌کار کار منطقی به نظر نمی رسد اما با توجه به این که او نقش اصلی فیلم گلادیاتور ۲ را دریافت کرده است، چندان هم بعید نیست. گلادیاتور ۲ دنباله فیلمی از ریدلی اسکات است که مدت‌ها است به دلیل حذف راسل کرو از لیست اول بازیگران و انتخاب مسکال به عنوان نقش اصلی خبرساز شده است.

۸. Dacre Montgomery

داکر مونتگومری پس از ایفای نقش افسانه‌ای خود از بیلی در فصل سوم سریال محبوب Stranger Things، ثابت کرده است که ستاره‌ای بی رقیب در این صنعت است. نقش او در نتفلیکس استعداد او را برای هالیوود آشکار کرد و منجر به انتخاب او در نقش استیو بایندر در فیلم الویس شد. اما او همچنان پتانسیل ایفای یک شخصیت اصلی و محبوب را دارد که می‌تواند به دنیای ابرقهرمان‌‌ها و مارول تعلق داشته باشد. او فیزیک عالی برای ایفای نقش ولورین دارد و با توجه به کارنامه موفقش انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. تصاویر هنری طرفداران مونتگومری در نقش جیمز هاولت، با نام مستعار ولورین، مدت کوتاهی پس از اولین نمایش او در مجموعه Stranger Things در فضای مجازی منتشر شد که توجه طرفداران ولورین را نیز به خود جلب کرد. این بازیگر نیز در واقع تصویر مذکور را در آن زمان در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و نشان داد که حداقل ممکن است به این نقش علاقه مند باشد.

۷. Jeremy Allen White

با پایان یافتن سریال Shameless در یازده فصل، جرمی آلن وایت هنوز نتوانسته است واقعاً وارد دنیای سینما شود، اگرچه او اخیراً پس از ارائه یک بازی خیره‌کننده به عنوان یک سرآشپز جوان مبارز در اثر The Bear، توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است. بین این دو درام کمدی که او در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است، وایت ثابت کرده که می‌تواند به راحتی در نقش‌های متفاوت خوب عمل کند، که او را تبدیل به مهره مناسبی برای حضور در MCU می‌کند. کسانی که عکس‌های فیلیپ گالاگر Shameless را دیده‌اند، بیشتر از این آگاه خواهند بود که چرا او به ولورین شدن نیاز دارد.

۶. Brandon Perea

براندون پریا که در فیلم Nope اثر جردن پیل به عنوان یک دزد صحنه شناخته شد، اخیراً ثابت کرده است که مهم نیست او در چه جایگاهی قرار گیرد، استعداد بازیگری او باعث می‌شود تا مخاطبان مانند یک شخصیت اصلی به او توجه کنند و این هنرمند تمام توجه را از آن خود خواهد کرد، به خصوص که او هنوز اولین نقش اصلی خود را به دست نیاورده است تا او را به یک نام آشنا تبدیل کند. بدون شک استعداد‌های این هنرمند او را برای نقش‌های بی‌شماری مورد توجه قرار داده است. Perea ممکن است همان نام کوچکتر با استعداد مارول باشد که برای شروع یک راه اندازی مجدد Wolverine نیاز است.

۵. Milo Gibson

میلو گیبسون، پسر بازیگر نام‌آشنا مل گیبسون، در سال‌های اخیر وارد دنیای بازیگری شده است و نشان داده که برای این کار استعداد کافی را دارد. بسیاری در طول سال‌ها گفته‌اند که اگر مارول قرار بود در اوایل دهه ۹۰ ولورین را انتخاب کند، مل گیبسون یک انتخاب درجه یک بود. در حالی که او مطمئناً اکنون برای این نقش پیر شده است،و پسرش میلو می‌تواند تصویر جوان تر او باشد. با ظاهری که این هنرمند دارد به شدت می‌توان انتظار داشت که او یک ولورین خوب را ارائه می‌دهد. 

۴. Daniel Radcliffe

دنیل ردکلیف که از شهرت دوران کودکی خود به عنوان هری پاتر (Harry Potter) کارنامه جذابی را به دست آورده است، هنوز نتوانسته جایگاه حرفه بازیگری خود را در میدان بزرگسالان با یک نقش اصلی، محکم کند. اما اخیراً با بازی در آثار Weird، The Lost City و Guns Akimbo همه چیز برای او تغییر کرده است. ردکلیف در میان ستارگان مجذوب شایعات بازیگران جایگزین ولورین، در درجه اول به دلیل قد کوتاه و ریش‌های لوگان مانند خود، تبدیل به یک انتخاب غیر قابل رد شده است. اگرچه این بازیگر اصرار دارد که این فکر واقعاً جالب است، اما ادعا می کند که تاکنون چیزی از طرفداران در این باره نشنیده است. رفتارهای ملایم بریتانیایی او ممکن است او را به یک انتخاب واضح برای ولورین تبدیل نکند، اما بدون شک برخی جادوهای بازیگری می توانند او را به جهش یافته کانادایی گریزل تبدیل کنند.

۳. Andrew Koji

اندرو کوجی، بازیگر بریتانیایی با میراثی ژاپنی، ممکن است گزینه‌ای خارج از فضای معمول برای ولورین باشد، اما کسانی که آثار او را دیده‌اند، به‌ویژه در مجاورت هنرهای رزمی، با این نظر مخالفت خواهند کرد. کوجی قبلاً نقش‌های مهم زیادی را در آثاری همچون Warrior، Snake Eyes، و اخیراً در عنوان Bullet Train بر عهده داشته است، که همگی نشان می‌دهند چگونه او می‌تواند ظاهر ولورین، شخصیتی اکشن و شدیدا خشونت‌آمیز را به نمایش بگذارد.

۲. Dev Patel

پس از شهرت خود رد اثر معروف میلیونر زاغه نشین این هنرمند مطمئناً در طول سال‌ها نشان داده است که می‌تواند در پروژه‌هایی مانند The Green Knight و Lion نیز به خوبی بازی کند که مورد دوم حتی برای او نامزدی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را نیز به همراه داشت. بخشی از چیزی که ولورین در مورد پاتل فریاد می‌زند، از ریش جذاب او نشات می گیرد. ظاهر چشمگیر او به سبک لوگان، که مطمئناً نشان می‌دهد که او می تواند عناصر بصری نمادین این شخصیت را به خوبی به تصویر در بیاورد، در حالی که همچنان استعداد بازیگری برای تبدیل شدن به جهش یافته وحشی را نیز دارد.

۱. Jack Lowden

جک لودن، بازیگر اسکاتلندی تنها با ۳۲سال سن، پس از ایفای نقش در پروژه‌های مهمی مانند Slow Horses، Dunkirk اثر کریستوفر نولان و عنوان مری ملکه اسکاتلند، بازیگری حرفه‌ای را نیز به خوبی تجربه کرده است. این تجارب حتی منجر به تبدیل شدن او به محبوب‌ترین جایگزین نقش جیمز باند (James Bond) محبوب ترین اثر بریتانیایی، شده است. این که آیا او این نقش به دستش می‌رسد یا نه هنوز مشخص نیست، اما هیاهوی این شایعه بدون شک او را برای نقش‌های مهم و مختلف دیگری در ذهن استودیوها قرار خواهد داد. هنوز مشخص نیست که دقیقاً چه کسی نقش ولورین را به دست خواهد آورد، اما دوره دو دهه‌ای هیو جکمن مطمئناً راه سختی برای طی کردن توسط دیگران باقی گذاشته است. خوشبختانه، طرفداران این بازیگر استرالیایی هنوز حداقل یک بار دیگر در ددپول ۳ در نوامبر ۲۰۲۴ با او ملاقات خواهند کرد.


2.5 41 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

23 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا