#مهسا_امینی

آیا قسمت دوم Justice League ساخته می‌شود؟

زک اسنایدر ظاهر به ساخت دنباله امید دارد

قسمت دوم Justice League

اینطور که به نظر می‌رسد، زک اسنایدر فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی به ساخت قسمت دوم Justice League امید داشته و طرح‌ریزی‌های اولیه را انجام داده است.

Justice League که پنجمین فیلم دنیای سینمایی دی‎‌سی به شمار می‌رود، اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی به سینماها آمد تا علاقه‌مندان به آثار کمیک بوکی برای اولین بار شاهد اتحاد بتمن، واندر وومن، سایبورگ، فلش و آکوامن روی پرده‌ی نقره‌ای باشند. این فیلم بازخوردهای منفی بسیاری را از سوی کارشناسان و مخاطبان دریافت کرد؛ زیرا ساخته شدن بخش‌های مختلف آن توسط دو کارگردان متفاوت به وضوح قابل‌درک بود. اگر از روند ساخت اطلاع ندارید، باید بگوییم زک اسنایدر (Zack Snyder) به دلیل خودکشی دخترش مجبور شد پروژه را در فاز پس‌تولید رها کند. نهایتا جاس ویدون (Joss Whedon) به عنوان جایگزین به تیم پیوست.

در ابتدا به نظر می‌رسید جاس ویدون تنها تعداد انگشت شماری از صحنه‌ها را دوباره ضبط کرده اما به مرور مشخص شد او در کنار تغییر بخش‌های مختلف فیلمنامه، بسیاری از صفحات را هم به طور کامل حذف کرد؛ برای مثال، دارک‌ساید قرار بود در صحنه‌های پایانی Justice League حضور داشته باشد اما کاملا حذف شد تا استپن‌ولف تنها آنتاگونیست فیلم باشد. اسنایدر همچنین توجه ویژه‌ای به سایبورگ داشت و می‌خواست در جریان جدیدترین ساخته‌اش، جنبه‌های بیشتری از این شخصیت را به نمایش بگذارد اما ویدون عمده‌ی صحنه‌های مربوط به او را حذف کرد. همچنین در بخشی از فیلمنامه‌ی اصلی فاش می‌شود ژنرال سوان‌ویک یک بیگانه به نام مارتین من‌هانتر است؛ بخشی که هرگز روی پرده‌ی نقره‌ای به تصویر کشیده نشد. پی بردن به تفاوت‌ها، عطش طرفداران را برای تماشای نسخه‌ی اصلی افزایش داد تا یک کمپین راه انداخته و نهایتا نظر مثبت مدیران استودیوی برادران وارنر را جلب کنند.

اینطور که به نظر می‌رسد، زک اسنایدر به تولید قسمت دوم Justice League امیدوار بوده و حتی طرح‌ریزی‌های اولیه را انجام داده است؛ او چندی پیش در لایو استریم League of Mayhem حاضر شد و صحبت‌های مختلفی را انجام داد. فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در بخشی از گفتگو فاش کرد برای شخصیت دارک‌ساید پس از Zack Snyder’s Justice League برنامه دارد:

اگر از بازیگران فیلم بپرسی در جریان داستان چه اتفاقاتی رخ می‌دهد یا در آینده چه چیزی در انتظار مخاطبان است، آن‌ها در پاسخ می‌گویند فیلمنامه را خوانده‌ام و داستان جالبی دارد و … .من و ری پورتر [بازیگر نقش دارک‌ساید] گفتگویی درباره‌ی سوالات چنینی و ارائه‌ی پاسخی مناسب به آن‌ها انجام دادیم. راستش را بخواهید، چنین سوالاتی را باید از من بپرسید [نه از بازیگر].

وقتی دارک‌ساید به زمین بیاید چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ آیا از اتفاقات بعد از ورود این شخصیت به زمین تصوری در ذهنم دارم؟ معلوم است که می‌دانم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

اینکه حضور دارک‌ساید در Zack Snyder’s Justice League چه مقدار خواهد بود مشخص نیست اما با قطعیت می‌دانیم استپن‌ولف به عنوان آنتاگونیست اصلی در جریان داستان حضور دارد. همچنین با در نظر گرفتن صحبت‌هایی که زک اسنایدر در لایو استریم League of Mayhem انجام داده، می‌توان به این نتیجه رسید که برای قسمت دوم Justice League و تقابل ایزد شیطانی با ابرقهرمانان برنامه دارد. حالا اینکه چنین اثری ساخته می‌شود یا خیر فعلا مشخص نیست و برای یافتن پاسخ آن باید تا عرضه‌ی Zack Snyder’s Justice League صبر کرد. در صورتی که بازخوردهای کارشناسان و مخاطبان مثبت و نرخ بازدید هم بالا باشد، می‌توان انتظار داشت مدیران استودیوی برادران وارنر و سرویس استریم HBO Max مشکلی با ساخت دنباله نداشته باشند.

Zack Snyder’s Justice League چهار ساعت زمان داشته و در قالب یک سریال چهار قسمتی سال آینده منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا