1%
  • 10/10

چگونه در گوشی های سامسونگ حفره دوربین سلفی را پنهان کنیم؟

به لطف قابلیت One UI!

چگونه در گوشی های سامسونگ حفره دوربین سلفی را پنهان کنیم؟ ۰ ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
حفره دوربین سلفی پنهان

اگر از کاربران گوشی های سامسونگ با رابط کاربری One UI هستید می‌توانید حفره دوربین سلفی را با یک قابلیت جذاب پنهان کنید.

گوشی های سامسونگ طی چند سال اخیر تغییرات زیادی داشته‌اند. اما یک قابلیت که در آن‌ها تغییر نکرده این است که تقریبا تمام گوشی‌های بالارده، پریمیوم، میان‌رده و بعضا گوشی‌های اقتصادی از دوربین سلفی حفره‌ای، V یا U شکل بهره می‌برند که یک‌جورهایی یکپارچگی صفحه را بهم می‌زند و خیلی‌ها به دنبال پنهان کردن آن هستند.

پنهان کردن حفره دوربین سلفی در گوشی های سامسونگ

اگر شما به دنبال این هستید که نمایشگر گوشی سامسونگ شما ظاهر یکدستی داشته باشد و زیباتر شود، رابط کاربری One UIاین اجازه را به شما می‌دهد. البته پنهان کردن این حفره به این صورت است که یک خط مشکی روی قسمت بالایی کشیده می‌شود و در واقع اینطور به نظر می‌رسد که حاشیه قسمت بالایی بیشتر شده است.

برای اینکه بتوانید این قابلیت را در گوشی سامسونگ خود فعال کنید کافی است به تنظیمات رفته و در قسمت Display (نمایشگر)، روی Camera cutout کلیک کنید. البته این قابلیت در نسخه‌های قدیمی One UI با نام Full Screen Apps شناخته می‌شود.

مطابق تصویر بالا، فقط کافی است روی گزینه‌ی Hide camera cutout کلیک کنید تا تغییرات مورد نظر اعمال شود. این فرایند را باید برای هر اپلیکیشنی که می‌خواهید هنگام کار با آن، حفره دوربین سلفی پنهان شود تکرار کنید.

در حال حاضر تمام گوشی‌های سامسونگ که به رابط کاربری One UI مجهز هستند و از دوربین سلفی حفره‌ای بهره می‌برند این امکان را به شما می‌دهند که با یکدست‌کردن پنل جلو، ظاهر جذاب‌تری به گوشی خود ببخشید. توجه داشته باشید این قابلیت حتی در گوشی‌هایی که از دوربین سلفی U یا V شکل بهره می‌برند هم در دسترس قرار دارد. آیا از این قابلیت جالب گوشی‌های سامسونگ با خبر بودید؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments