#مهسا_امینی

سیستم پک‌های آلتیمیت تیم 21 FIFA با یک تغییر مهم و اساسی مواجه شد

انتقادها سرانجام نتیجه داد

سیستم پک‌های آلتیمیت تیم 21 FIFA با یک تغییر مهم و اساسی مواجه شد سورنا رضایی ۰ ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
سیستم پک‌های آلتیمیت تیم 21 FIFA

با توجه به پستی که در وب سایت رسمی فرنچایز فیفا قرار گرفته، سیستم پک‌های آلتیمیت تیم 21 FIFA دچار تغییری مهم شده است.

بازی FIFA 21  در اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه شد و نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه برای دریافت جایزه «بهترین عنوان ورزشی/اتومبیلرانی» در The Game Awards 2020 نامزد شد. الکترونیک آرتز تا به این لحظه صحبتی از عملکرد تجاری محصول به میان نیاورده است اما با توجه به گزارش‌هایی که از جداول فروش هفتگی منتشر می‌شود، می‌توان گفت فروش بالایی را به ثبت رسانده و احتمالا انتظارات مدیران شرکت را برآورده ساخته است.

پک‌های آلتیمیت تیم، یکی از مباحث جنجال‌برانگیز صنعت ویدیو گیم طی سال‌های گذشته بوده است. کاربران مجبور هستند بدون اینکه اطلاعی از محتوا داشته باشند، مبلغی را برای دسترسی به پک یا پک‌های مد نظر بپردازند. چنین فرآیندی از دیدگاه بسیاری از مراجع تفاوتی با قمار ندارد. از آن‌جایی که بخش عمده مخاطبان فرنچایز فیفا عموما زیر سن قانونی هستند، تحقیقات متعددی پیرامون آلتیمیت تیم صورت گرفته و حتی فشارهای زیادی به الکترونیک آرتز وارد شده تا سیستم پک‌ها را تغییر دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، فشارها سرانجام نتیجه داده است.

با توجه به مطلبی که اخیرا در وب سایت رسمی فرنچایز فیفا قرار گرفته، سیستم پک‌های آلتیمیت تیم 21 FIFA دچار تغییری مهم شده است. از این پس، پک‌هایی به بازی اضافه می‌شوند که تحت عنوان Preview Pack شناخته شده و کاربران می‌توانند قبل از خرید محتوایشان را مشاهده کنند. نکته جالب اینجا است که مشاهده محتوای پک‌ها به پرداخت سکه یا پوینت نیازی ندارد. در ضمن، یک نکته بسیار مهم وجود دارد که نباید از کنارش گذشت. الکترونیک آرتز تاکید کرده قابلیت مشاهده پیش از خرید تنها برای پک‌هایی در دسترس قرار دارد که به فروشگاه FUT تعلق دارند. بدین ترتیب، کاربر نمی‌تواند محتوای پک‌های به دست آمده از دیگر بخش‌ها مانند Divison Rivals را ببیند.

اگر کاربر یکی از پک‌ها را باز و محتوایش را مشاهده کرد اما قصد خریدش را ندارد، باید چند ساعت صبر کند تا قابلیت مزبور دوباره فعال شود. در ضمن، الکترونیک آرتز توضیحات بیشتری ارائه نداده و مشخص نیست قابلیت مشاهده محتوای پک‌ها در نسخه بعدی فیفا قرار خواهد داشت یا خیر؛ نسخه‌ای که هنوز معرفی نشده اما احتمالا طی ماه‌های آتی شاهد اعلام اخباری با محوریت آن خواهیم بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا