تایید ساخت نسخه‌ی جدید Yakuza، با خبر جدایی خالق این سری همراه شد!

یک خبر خوب + یک خبر بد!

خروج خالق Yakuza از سگا

خالق سری بازی Yakuza با زاده خود خداحافظی می‌کند، ولی راه یاکوزای او ادامه داشته و در غیاب او به رشد کردن ادامه می‌دهد.

خالق سری بازی Yakuza یعنی توشیهیرو ناگوشی (Toshihiro Nagoshi) خروج خود از استودیو ریوگا گوتوکو و البته شرکت سگا را تایید کرد و درهمین حین برای پایداری این استودیو و ادامه راه ساخته شده توسط او، توسعه دنباله بازی Yakuza: Like a Dragon تایید شد. اخبار منتشر شده توسط استودیو ریوگا گوتوکو پس از اخبار دیدار، برای به خدمت گیری ناگوشی توسط توسعه دهنده و ناشر چینی یعنی NetEase منتشر شدند. ناگوشی از سال ۱۹۸۹ در سگا فعالیت داشت.

ناگوشی در همین راستا نامه‌ای را منتشر کرد تا جدایی خود از سگا و ریوگا گوتوکو را تایید کند. اون در این نامه نوشت:

درحالی که از سگا خارج می‌شوم، صندلی خود در استودیو ریوگا گوتوکو را نیز خالی می‌کنم. از تمام طرفدارانی که ما و سری Yakuza را برای سال‌های بسیار حمایت کردند تشکر می‌کنم. شما قدردانی ویژه و همیشگی مرا همراه خود دارید. ادامه می‌دهم و از تمام کسانی که از آن‌ها چیزی یاد گرفتم تشکر می‌کنم. این تشکر برای همکاران من که حمایت کرده و به من اجازه دادند تفکراتم را عملی کنم برمی‌گردد. از امروز استودیو ریوگا گوتوکوی تازه‌ای متولد شده و گرچه نمی‌دانم در آینده چه چیزی توسعه می‌دهند، ولی باور دارم که نسل جدید، پایه و اساسی را که بنا نهادیم تقویت کرده و بازی‌های عالی را در اختیار جهانیان قرار می‌دهد. برای دستیابی به این امر آن‌ها نیز باید چیزهای تازه یاد بگیرند، خودشان را به چالش کشیده و رشد کنند. از شما خواهش می‌کنم که به حمایت سازه‌های استودیو ادامه دهید. بار دیگر می‌خواهم از همه شما تشکر کنم. ممنون برای حمایت‌هایتان و منتظر شروع‌های تازه باشید.

ناگوشی به همراه کارگردان سری بازی Yakuza یعنی دایسوکه ساتو (Daisuke Sato) که نه سال ریاست استودیو را در اختیار داشت از آن‌جا خارج می‌شود. در ادامه باید اشاره داشت که از این پس ماسایوشی یوکویاما (Masayoshi Yokoyama) دیگر کارگردان سری Yakuza در مقام ریاست این استودیو نشسته و به گفته او آن‌ها درحالی در مسیرهای جدید پا می‌گذارند که مسیرهای پیش‌تر ساخته شده را نیز تقویت می‌کنند. یکی از اولین قدم‌های آن‌ها ساخت دنباله بازی Yakuza: Like a Dragon و ادامه داستان ایچیبان کازوگاست. یوکویاما در این باره گفت:

گذشتگان در استودیو ریوگا گوتوکو ایده‌ها و باورهای خود را پیاده ساخته و آن را به تمام اعضای ما انتقال داده‌اند. شما می‌توانید این باورها را در بازی اخیر ما یعنی Lost Judgment و البته ادامه داستان ایچیبان کازوگا و Yakuza: Like a Dragon تماشا کنید. این بازی درحال حاضر توسط ساکاموتو (Sakamoto)، هوری (Horii) و میتاکه (Mitake) دردست توسعه است. من نیز به همراه تاکئوچی (Takeuchi) و فوروتا (Furuta) داستان این بازی را می‌نویسیم. تفاوتی ندارد که این بازی شش ماه یا یک سال به طول بیانجامد، ما امیدواریم عنوانی در اختیار شما قرار دهیم که بدانید استودیو ما جدید و درعین حال همان ریوگا گوتوکو قدیمی‌ست و شما حس کنید این همان چیزی‌ست که می‌خواهید. من دوست دارم زندگی‌ام را به عنوان یک توسعه دهنده بازی ادامه دهم.

ناگوشی چندین و چند سال پیش و زمانی که سگا بازی‌های آرکید مانند Virtua Racing و Monkey Ball منتشر می‌کرد به آن‌ها پیوست و سا‌ل‌ها بعد ما شاهد تولد استودیو ریوگا گوتوکو و سری بازی محبوب Yakuza بودیم. راه یاکوزاها در غیاب پدر ادامه داشته و باید ببینیم ایچیبان چه آینده‌ای دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا