به‌روزرسانی گوشی شیائومی می 6 به اندروید 9 انجام می‌شود

کاربران گوشی شیائومی می 6 نگران نباشند، چرا که اندروید 9 برای آنها هم خواهد آمد.

به‌روزرسانی گوشی شیائومی می 6 به اندروید 9 انجام می‌شود احمد مختاری ۰ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ موبایل
شیائومی می 6

شاید فکر کنید برند شیائومی چندان به به‌روزسانی مرتب گوشی‌هایش متعهد نباشد، اما این فرضیه برای گوشی شیائومی می 6 صدق نمی‌کند. چرا که به‌روزسانی به اندروید 9 هم‌اکنون برای این گوشی در دسترس است.

در ماه آوریل بود که گوشی شیائومی می 6 نسخه‌ی بتای اندروید 9 یا Pie را دریافت کرد. پس از آن ظاهراً مشخص شد که آزمایش‌های صورت گرفته در مرحله‌ی بتا با موفقیت انجام شده است، چرا که به‌روزرسانی نسخه پایدار(stable) هم‌اکنون در حال عرضه برای کاربران این محصول می‌باشد.

به‌روزرسانی اندروید نسخه 9 برای گوشی‌های Xiaomi Mi 6 در سطح جهانی انجام شده و با نام MIUI 10.4.1.0 و حجم 1.6 گیگابایت عرضه می‌شود. همانطور که در بین اکثر گوشی‌های اندرویدی مرسوم است، ممکن است تا چند روز به‌روزرسانی تمام گوشی‌های شیائومی می 6 طول بکشد. بنابراین اگر اعلان به‌روزرسانی را هنوز دریافت نکرده‌اید، جای هیچ نگرانی‌ای نیست.

البته اگر برای دریافت این به‌روزرسانی لحظه‌شماری می‌کنید و صبر برایتان سخت است، می‌توانید به لینک منبع سری زده و با کلیک کردن بر روی آن، برای دانلود مستقیم اقدام کنید و دستورالعمل نصب آن را اجرا کنید.

باید به شما بگوییم که انتظار هیچ‌گونه تفاوت بصری را هنگام اجرای این به‌روزرسانی نداشته باشید. گوشی می 6 کماکان با رابط MIUI 10 اجرا می‌شود که در حال حاضر برای چندین ماه است که روال به این شکل است. قبل از این، محیط بر اساس شمایل اندروید 8.1 یا Oreo بود و الان بر اساس اندروید 9 یا Pie است. امکانات جدید همگی در دستور کار قرار دارند – چرا که فلسفه‌ی شیائومی به این شکل است و قابلیت‌های جدید با به‌روزرسانی‌های اصلی MIUI به گوشی‌ها راه پیدا می‌کند.

در زمان عرضه‌ی گوشی می 6، اندروید نوقا و رابط MIUI 8 بر روی آن عمل می‌کرد و حالا این گوشی به اندروید 8 و 9 در کنار MIUI 9 و MIUI 10 هم به‌روزرسانی شده است. این روالی بوده است که از زمان عرضه و رسیدن این گوشی به دست کاربرانش، توسط این شرکت دنبال شده است.

نکته‌ی پایانی این مطلب که شایان ذکر است، باز شدن مجدد انجمن MIUI برای کاربران ایرانی است. ظاهرا همین چند هفته پیش به دلایلی نامعلوم این وب‌سایت از ایران قابل دسترسی نبود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا