برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

پتنت شیائومی برای ساخت گوشی با دوربین سلفی چرخان

پتنت شیائومی برای ساخت گوشی با دوربین سلفی چرخان ۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
دوربین سلفی چرخان

شیائومی پتنتی ثبت کرده که بر اساس آن در گوشی‌های آینده‌اش احتمالا به جای بریدگی یا حفره در بالای نمایشگر، بخشی چرخان اضافه می‌شود و دوربین سلفی در این بخش جاسازی خواهد شد.

شیائومی پتنی را در اداره مالکیت فکری چین به ثبت رسانده که بر اساس آن نمایشگر به دو بخش تقسیم شده و بخش بالایی که شامل دوربین می‌شود، قابلیت چرخش دارد.

با این روش احتمالا نیازی به تعبیه دو نوع دوربین یکی اصلی و دیگری سلفی نیست و برای عکاسی سلفی کافی است بخش بالایی نمایشگر را چرخانده تا دوربین اصلی تبدیل به دوربین سلفی شود.

پیشتر سامسونگ در گلکسی A80 و و ایسوس در گوشی ذنفون ۶ از راهکارهای مشابه استفاده کرده‌اند و نتایج کاملا رضایت‌بخش بوده است. اما شیائومی قصد دارد این قابلیت را ارتقا داده و ویژگی‌های بیشتری به آن اضافه کند.

گفته می‌شود با چرخش بخش بالایی گوشی که شامل دوربین می‌شود، رابط کاربری با سایز جدید منطبق می‌شود و بخشی بالایی به نمایشگر ثانویه تبدیل می‌شود.

اگرچه طراحی چرخان برای گوشی بسیار هیجان انگیز است اما باید به این نکته هم توجه کرد هنگام کار با گوشی و تغییر حالت نمایشگر به شکل مداوم ممکن است آزاردهنده باشد و از سوی دیگر چرخاندن بخشی از نمایشگر، احتمال آسیب رساندن به گوشی را بیشتر می‌کند که در این صورت موجب خرابی بخش چرخان خواهد شد.

البته فعلا چنین طراحی در حد طرح اولیه است و هنوز به مرحله‌ی اجرایی نرسیده؛ باید منتظر بمانیم و ببینیم که شیائومی چنین طراحی را در گوشی‌های آینده‌اش اعمال خواهد کرد یا فقط در حد یک طرح مفهومی باقی خواهد ماند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments