شیائومی ۱۴؛ پرچم‌داران شیائومی تا ۱۰ روز دیگر با دوربین‌های لایکا رونمایی می‌شوند

عرضه‌ی جهانی در هفته‌های نخست سال ۲۰۲۴

شیائومی ۱۴ لایکا

در حالی که تا رونمایی از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ حدودا ۵ روز دیگر زمان باقی مانده، به تازگی شاهد انتشار خبری بودیم مبنی بر اینکه شیائومی می‌خواهد طی ۱۰ روز آینده گوشی‌های سری شیائومی ۱۴ را با دوربین‌های ساخت لایکا رونمایی کند.

سری شیائومی ۱۴ پرچم‌داران نسل جدید شیائومی را شامل می‌شوند که در دو مدل استاندارد و پرو عرضه خواهند شد. تاکنون اطلاعات زیادی از این گوشی‌ها منتشر نشده اما با این حال گفته می‌شود دوربین قدرتمندی در آن‌ها به کار گرفته خواهد شد و وظیفه‌ی ساخت لنز این دوربین‌ها هم بر عهده‌ی لایکا خواهد بود؛ همان شرکتی که تا چند سال پیش با هواوی رابطه‌ی نزدیکی داشت.

اینطور که به نظر می‌رسد، لایکا می‌خواهد برای سری شیائومی ۱۴ از لنزهای Summilux استفاده کند که گفته می‌شود بهترین لنزهای این شرکت خواهند بود و در نتیجه انتظار می‌رود پرچم‌داران شیائومی عملکرد فوق‌العاده‌ای از لحاظ عکاسی و فیلم‌برداری از خود به نمایش بگذارند. همچنین گفته می‌شود سنسور به کار رفته در این محصولات ارتقا خواهد داشت اما نمی‌دانیم چه دوربینی و در کدام مدل.

از جمله اطلاعاتی که از سری شیائومی ۱۴ می‌دانیم، پردازنده‌ی آن‌هاست. طبق روال همیشه، این گوشی‌ها جدیدترین پردازنده‌ی کوالکام را به عنوان قلب تپنده درون خود خواهند داشت که در رابطه با این نسل باید بگوییم اسنپدراگون ۸ نسل ۳ را در آن‌ها شاهد خواهیم بود. پردازنده‌ای که کوالکام ۵ روز دیگر و در جریان رویداد Summit خود در هاوایی آمریکا از آن رونمایی خواهد کرد. مثل همیشه باید انتظار داشته باشیم لی جون، مدیرعامل شیائومی سر صحنه حاضر شده و از رابطه‌ی تنگاتنگ این شرکت با کوالکام صحبت کند و در آخر هم بگوید که پرچم‌داران شیائومی به زودی راهی بازار می‌شوند.

همانطور که در بالا اشاره شده، انتظار می‌رود پرچم‌داران جدید شیائومی در دو مدل استاندارد و پرو در دسترس قرار بگیرند اما در ابتدا باید در کشور چین و با رابط جدید HyperOS شاهد عرضه‌ی آن‌ها باشیم. عرضه‌ی جهانی این گوشی‌ها به احتمال زیاد هفته‌های نخست سال ۲۰۲۴ اتفاق خواهد افتاد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا