محافظ صفحه شیائومی ۱۴ از تمام شیشه‌های محافظ صفحه مقاوم‌تر است!

حتی بهتر از گوریلا گلس ویکتوس ۲، سرامیک شیلد اپل و کنلون گلس هواوی!

محافظ صفحه شیائومی ۱۴

شیائومی برای محافظت از نمایشگر سری شیائومی ۱۴ از شیشه‌ی محافظ صفحه Dragon Crystal Glass استفاده کرده که مقاومت بی‌نظیری دارد.

شیائومی طی چند سال اخیر در زمینه‌ی تولید گوشی هوشمند رشد بسیار خوبی را تجربه کرده اما نتوانسته جایگاهی بهتر از سوم کسب کند. با این حال این شرکت هر سال و با معرفی محصولات جدید و باکیفیت، در حال افزایش محبوبیت خود در سراسر جهان است. جدیدترین نوآوری این شرکت چینی هم مربوط به شیشه محافظ صفحه سری شیائومی ۱۴ می‌شود.

اینطور که پیداست، ظاهرا نتایج تست‌های مختلف نشان داده که شیائومی توانسته یک شیشه‌ی محافظ صفحه فوق‌العاده باکیفیت برای سری شیائومی ۱۴ تولید کند. در حالی که انتظار می‌رود این شرکت برای این منظور به سراغ کورنینگ و محافظ صفحه‌های گوریلا گلس برود (مثل هر شرکت اندرویدی دیگر)، اما شیائومی ترجیح داد محافظی با نام Dragon Crystal Glass (به فارسی، شیشه‌ی اژدها) را برای پرچم‌دارانش در نظر بگیرد.

طبق گفته‌های لی جون، مدیرعامل شیائومی، این شیشه در برابر خط و خش مقاومت فوق‌العاده‌ای دارد چرا که در ساخت آن از نوعی سرامیک با میلیون‌ها میکروکریستال در ابعاد نانو استفاده شده که همه‌ی آن‌ها در یک فرایند بسیار پیچیده، به صورت خیلی فشرده در کنار هم قرار گرفته‌اند.

شیائومی مدعی شده که محافظ صفحه سری شیائومی ۱۴ توانسته در تست‌های مختلف، امتیاز عالی ۸۶۰ را کسب کند که این میزان بسیار بیشت راز امتیاز ۶۷۰ گوریلا گلس ویکتوس ۲، ۸۱۴ سرامیک شیلد اپل و ۸۳۰ کنلون گلس ۲ هواوی است. با چنین ادعای بزرگی، باید انتظار داشته باشیم به زودی تست‌های مقاومت زیادی از شیائومی ۱۴ و ۱۴ پرو منتشر شود.

البته سوا از شیشه محافظ صفحه، شیائومی در ساخت مدل پرو از پرچم‌داران جدید خود از تیتانیوم (فقط در یک مدل) استفاده کرده که هم ظاهر بسیار جذابی به گوشی بخشیده و هم انتظار می‌رود مقاومت آن را در حالت کلی در برابر صدمات خارجی افزایش دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا