شیائومی در مسیر سامسونگ؛ ۴ سال آپدیت نرم‌افزاری و ۵ سال آپدیت امنیتی

شیائومی آپدیت

شیائومی قصد دارد گوشی‌های سری شیائومی ۱۳ تی و ۱۳ تی پرو را به مدت ۴ سال از لحاظ نرم‌افزاری و ۵ سال از لحاظ امنیتی آپدیت کند.

روز گذشته شیائومی رسما اعلام کرد که چه زمانی قصد دارد از گوشی‌های سری ۱۳ تی رونمایی کند. این گوشی‌ها که در دو مدل استاندارد و پلاس عرضه می‌شوند، قرار است در تاریخ ۲۶ سپتامبر یعنی حدوداً دو هفته بعد از رونمایی از سری آیفون ۱۵ (۴ مهر) رونمایی شوند.

امروز، مدیر بخش ارتباطات شیائومی به صورت رسمی، انتشار تیزر مربوط به سری شیائومی ۱۳ تی را با سیاست این شرکت چینی در زمینه‌ی آپدیت نرم‌افزاری آغاز کرد. طبق گفته‌های دنیل دسجارلیس (Daniel Desjarlais)، شیائومی در نظر دارد گوشی‌های این سری را به مدت ۴ سال از لحاظ نرم‌افزاری و ۵ سال از لحاظ امنیتی آپدیت کند تا از این حیث، شبیه به سامسونگ باشد.

البته مشخص نیست آیا این سیاست برای گوشی‌های میان‌رده هم خواهد بود یا خیر چون سامسونگ میان‌رده‌ها و حتی برخی از گوشی‌های اقتصادی‌اش را هم به مدت ۴/۵ سال آپدیت می‌کند و از این حیث بی‌نظیر است. شیائومی گوشی‌های پرچم‌دار اقتصادی سال گذشته یعنی ۱۲ تی و ۱۲ تی پرو را به مدت ۳/۴ سال آپدیت خواهد کرد و این سیاست جدید، احتمالا شامل حال آن‌ها نخواهد شد. از طرفی، سامسونگ گوشی‌هایش را هر ماه از لحاظ امنیتی آپدیت می‌کند اما شیائومی هر دو ماه یک بار. بنابراین به نظر می‌رسد از لحاظ آپدیت، هنوز این شرکت پشت سر سامسونگ قرار دارد ولی به مراتب بهتر از گوگل است.

علاوه بر این‌ها، نخستین آپدیت عمده‌ای که سری شیائومی ۱۳ تی دریافت می‌کند، اندروید ۱۴ خواهد بود و این یعنی پرچم‌داران مورد انتظار شرکت چینی با دریافت اندروید ۱۷ به کار خود پایان خواهند داد. اگر این گوشی‌ها کمی دیرتر رونمایی می‌شدند، شیائومی این فرصت را داشت که از اندروید ۱۴ به عنوان سیستم‌عامل پیش‌فرضشان استفاده کند. در این صورت این گوشی‌ها تا اندروید ۱۸ آپدیت می‌شدند. با این حال این میزان هم واقعاً عالی است و انتظار می‌رود شرکت‌های دیگری هم به زودی به این استاندارد دست پیدا کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا