لودینگ The Witcher 3: Wild Hunt به لطف ایکس‌باکس سری ایکس کاملا حذف می‌شود

انتظار، واژه‌ای بی‌معنی در نسل نهم!

لودینگ The Witcher 3: Wild Hunt

به لطف SSD به کار رفته در ایکس‌باکس سری ایکس که از سرعت بسیار بالایی برخوردار است، لودینگ The Witcher 3: Wild Hunt به طور کامل حذف می‌شود.

بعد از معرفی نسل جدید ایکس‌باکس و پلی‌استیشن، مایکروسافت و سونی بخشی قابل‌توجهی از تمرکز کمپین‌های تبلیغاتی خود را روی سرعت بالای حافظه‌ی داخلی قرار دادند. این دو شرکت بارها و بارها مدعی شدند به لطف SSD به کار رفته در کنسول‌های نسل نهمی‌شان، زمان صفحه‌های لودینگ به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته یا به طور کامل حذف شده و کاربر می‌تواند بدون معطلی پای تجربه‌ی عنوان مورد نظر بنشیند. مایکروسافت برای اثبات ادعایش ویدیویی را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت که عملکرد عالی ایکس‌باکس سری اس را نشان می‌دهد. طبق کلیپ، برادر کوچکتر ایکس‌باکس سری ایکس قادر است The Outer Worlds را در هفت ثانیه بارگذاری کند، در حالی که کنسول‌های نسل قبل به یک دقیقه زمان نیاز دارند.

اکانت توییتری Xbox News چندی پیش ویدیوی کوتاهی را به اشتراک گذاشت که از اجرای سومین بازی ساخته شده بر اساس رمان‌های ویچر روی ایکس‌باکس سری ایکس ضبط شده است. با توجه به این کلیپ می‌توان گفت لودینگ The Witcher 3: Wild Hunt به لطف حافظه‌ی داخلی سریعی که داخل کنسول قرار دارد عملا حذف شده است. در این ویدیو می‌بینیم که کاربر از قابلیت فست ترول برای جابجایی بین دو نقطه استفاده می‌کند. اگر به یاد داشته باشید، فست ترول Wild Hunt روی کنسول‌های قدیمی مقداری زمان‌بر بود اما روی جدیدترین کنسول ردموندی‌ها در کثری از ثانیه انجام می‌گیرد. به بیان دیگر، سرعت حافظه‌ی داخلی به قدری بالا است که نقشه‌ی بازی قبل از صفحه‌ی لودینگ بارگذاری می‌شود. به همین دلیل، صحنه‌ای را شاهد هستیم که به گلیچ گرافیکی شباهت دارد.

اگرچه بارگذاری سریع‌تر نقشه نسبت به صفحه‌ی لودینگ، صحنه‌ی چندان خوشایندی را در The Witcher 3: Wild Hunt به وجود نیاورده اما بدون شک هیچ کاربری به این موضوع توجه نخواهد کرد. موضوعی که در حال حاضر اهمیت بسیار بالایی دارد، مفهوم انتظار است که به لطف کنسول‌های جدید به تدریج معنای خود را از دست می‌دهد. در ضمن، این نکته را در نظر باشید که Wild Hunt با استفاده از قابلیت Backward Compatibility روی تازه‌ترین پرچمدار ردموندی‌ها اجرا شده و هنوز هیچ گونه بهینه‌سازی‌ای برای بهبود عملکرد فنی‌اش روی ایکس‌باکس جدید صورت نگرفته است. در نتیجه، می‌توان مطمئن بود در صورت انجام بهینه‌سازی، صحنه‌ای که در ویدیوی کوتاه دیدیم هنگام تجربه‌ی ما تکرار نخواهد شد.

اگر با The Witcher 3: Wild Hunt آشنایی ندارید، باید بگوییم در سبک‌های اکشن و ماجراجویی ساخته شده و از سوی بسیاری از منتقدان، یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده در تاریخ صنعت ویدیو گیم نامگذاری شده است. داستان حول محور یک جادوگر به نام ویچر می‌چرخد که باید دخترخوانده‌اش را قبل از وایلد هانت بیابد. او و ارتش ارواحش می‌خواهند سیری را یافته و از خون ارشدش برای رسیدن به مقاصد شوم استفاده کنند. محصول سی‌دی پراجکت رد بیش از ۲۸ میلیون نسخه فروش داشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا