قیمت اشتراک‌های ایکس‌باکس لایو گلد افزایش و سپس کاهش یافت

بازی‌های رایگان دیگر احتیاجی به اشتراک ندارند

قیمت اشتراک‌های ایکس‌باکس لایو گلد

در پی اعتراض شدید کاربران فضای مجازی، مایکروسافت عقب‌نشینی کرد و قیمت اشتراک‌های ایکس‌باکس لایو گلد را به حالت اولیه برگرداند.

ایکس‌باکس لایو اوایل قرن بیست و یک میلادی راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون، به دارندگان کنسول‌های مایکروسافت خدمات ارائه کرده است. ردموندی‌ها هر چند سال یکبار قیمت اشتراک‌های این سرویس را افزایش داده‌اند تا بتوانند تغییرات مد نظر را ایجاد کرده و تجربه‌ی کاربران را بهبود ببخشند. پیش‌بینی می‌شد با شروع نسل نهم چنین اتفاقی را شاهد باشیم؛ پیش‌بینی‌ای که حالا به حقیقت تبدیل شده است.

مایکروسافت با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی در فضای مجازی از افزایش قیمت اشتراک‌های ایکس‌باکس لایو گلد خبر داد. بر این اساس، اشتراک یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه با قیمت‌های ۱۰.۹۹ دلار، ۲۹.۹۹ دلار و ۵۹.۹۹ دلار به فروش می‌رسند. افزایشی که در قیمت اشتراک یک ماهه رخ داده تنها یک دلار بوده به هیچ وجه برای کاربران قابل‌توجه نیست اما قیمت اشتراک‌های سه ماهه و شش ماهه به ترتیب پنج دلار و ۲۰ دلار بیشتر شده‌اند. با گذشت مدت کوتاهی از اعلام قیمت‌های جدید، موجی از اعتراض در شبکه‌های اجتماعی راه افتاد. کاربران که تعدادشان کم هم نبوده، سعی کردند با ارسال توییت انتقاد خود را به افزایش قیمت‌ها نشان داده و خواستار کاهش قیمت‌ها شوند؛ اقدامی که نتیجه داد.

تیم ایکس‌باکس با انتشار یک بیانیه در وب سایت رسمی Xbox اعلام کرد افزایش قیمت اشتراک‌های ایکس‌باکس لایو گلد لغو شده و کاربران هم اکنون می‌توانند با پرداخت مبالغ قبلی اشتراک مد نظر را خریداری کنند. به بیان دیگر، اشتراک‌های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله هم اکنون ۹.۹۹ دلار، ۲۴.۹۹ دلار، ۳۹.۹۹ دلار و ۵۹.۹۹ دلار قیمت دارند. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه را مطالعه کنید:

امروز اشتباه بزرگی را مرتکب شدیم و شما این حق را داشتید که به ما یادآوری کنید. اتصال به اینترنت و تجربه‌ی بازی‌ها در کنار دوستان بخش بسیار مهمی از صنعت ویدیو گیم بوده و ما نتوانستیم انتظارات کاربران در این زمینه را برآورده کنیم. در نتیجه، افزایش قیمت اشتراک‌های ایکس‌باکس لایو گلد متنفی شده است.

می‌خواهیم از این شرایط نهایت استفاده را برده و تغییری را در ایکس‌باکس لایو به وجود بیاوریم. از این پس برای اجرای بازی‌های رایگان (Free-to-Play) روی کنسول‌های ایکس‌باکس به اشتراک ایکس‌باکس لایو گلد نیاز نخواهید داشت. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا این تغییر طی ماه‌های آتی روی سرویسمان اعمال شود.

دارندگان رایانه‌های شخصی برای اجرای بازی‌های رایگان نیازی به اشتراک نداشته و بدون پرداخت کوچک‌ترین هزینه‌ای می‌توانند به تجربه‌شان بپردازند. شرایط برای دارندگان کنسول‌های سونی هم به همین منوال است. آن‌ها برای تجربه‌ی بازی‌های رایگان نیازی به پلی‌استیشن پلاس ندارند. مایکروسافت بنا به دلایلی ترجیح داده در مسیر متفاوتی قدم گذاشته و هر گونه استفاده از خدمات ایکس‌باکس لایو را پولی کند. ردموندی‌ها به خاطر اتخاذ این تصمیم انتقادهای فراوانی را طی سال‌های گذشته دریافت کردند.

مایکروسافت احتمالا قصد داشت پس از افزایش قیمت ایکس‌باکس لایو گلد، قیمت ایکس‌باکس گیم پس را هم افزایش دهد. با رخ دادن اتفاقات اخیر، بدون شک فعلا افزایشی در کار نخواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا