بازی‌های رایگان آوریل ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو معرفی شده‌اند

چهار بازی مختلف در نظر گرفته شده است

بازی‌های رایگان آوریل ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو معرفی شده‌اند سورنا رضایی ۰ ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی‌های رایگان آوریل ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو

در حالی که فاصله‌ی چندانی با شروع ماه جدید میلادی نداریم، مایکروسافت بازی‌های رایگان آوریل ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو را معرفی کرده است.

مایکروسافت طی سال‌های گذشته مزایای مختلفی را برای اشتراک ایکس‌باکس لایو گلد در نظر گرفت تا کاربران بیشتری به خرید اشتراک ایکس‌باکس نتورک سوق پیدا کنند. یکی از مزایا، دریافت ماهانه‌ی چهار بازی رایگان است. کاربران با دریافت عناوین در بازه‌ی زمانی مشخص، می‌توانند برای همیشه بازی‌ها را در آرشیو اکانت خود نگه داشته و در هر زمان که می‌خواهند به تجربه‌شان بپردازند.

در حالی که تنها چند ساعت تا پایان ماه جاری میلادی فاصله داریم، مایکروسافت بازی‌های رایگان آوریل ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو را معرفی کرده است. مانند گذشته اینبار هم چهار بازی رایگان برای مشترکان ایکس‌باکس لایو گلد در نظر گرفته شد. اولین بازی، Vikings: Wolves of Midgard نام داشته و در سبک اکشن نقش‌آفرینی ساخته شده است. گیم‌پلی شباهت زیادی به دیابلو دارد. کاربر در ابتدا ظاهر، ویژگی‌ها و جنسیت کاراکتر اصلی را شخصی‌سازی کرده و سپس می‌تواند مراحل اصلی و مراحل فرعی را انجام دهد. مطابق انتظار، نقشه به صورت جهان‌باز طراحی شده و کاربر قادر است به هر نقطه از دنیای بازی سفر کند. از دیگر ویژگی‌های شاخص Wolves of Midgard می‌توان به پشتیبانی از حالت همکاری آنلاین تا حداکثر چهار کاربر اشاره کرد. بد نیست بدانید این بازی نخستین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی عرضه شد.

FIA European Truck Racing Championship، دومین عنوانی است که از سوی مایکروسافت برای بازی‌های رایگان آوریل ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو انتخاب شد. این محصول در سال ۲۰۱۹ به بازار آمد و همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، روی رقابت‌های کامیونرانی تمرکز دارد. تیم توسعه سعی کرد تا جای ممکن تجربه‌ای واقعگرایانه را خلق کند. از همین رو، کاربر باید توجه ویژه‌ای به دمای ترمزها داشته باشد. گرم شدن بیش از حد آن‌ها باعث می‌شود عملکردشان مانند گذشته نباشد. او همچنین باید در هنگام دور زدن وزن کامیون را در نظر بگیرد تا حین انجام این کار از مسیر خارج نشود. از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه بازی می‌توان به حضور ۴۵ کامیون مختلف از برندهای معتبر مانند ولوو، رنو و وست استار اشاره کرد. علاوه بر این، مدهای تکنفره از تنوع خوبی برخوردار هستند.

تعداد بازی‌هایی که برای کاربران ایکس‌باکس 360 انتخاب شده‌اند، به رقم دو می‌رسد. اولین مورد، Dark Void است. این بازی در سبک اکشن سوم شخص ساخته شده و داستانش قبل از جنگ جهانی دوم روایت می‌شود. یک خلبان حین پرواز بر فراز مثلث برمودا به دنیایی تخیلی انتقال می‌یابد؛ دنیایی که شاهد نبرد انسان‌ها و نژادی از بیگانگان است. پروتاگونیست به انسان‌ها می‌پیوندد تا به آن‌ها برای پیروزی مقابل دشمنان کمک کرده و در همین حین، راهی برای بازگشت به جهان خودش بیابد. وجود مکانیک پرواز به واسطه‌ی جت‌پک یکی مواردی بود که این بازی را از محصولات مشابه خود جدا می‌کرد. دومین بازی هم Hard Corps: Uprising است که قصه‌اش در دنیای سری بازی‌های کنترل جریان دارد.

بازی‌های رایگان کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی

  • Vikings: Wolves of Midgard: دوازده فروردین الی ده اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با یک الی ۳۰ آوریل)
  • Truck Racing Championship: بیست و هفت فروردین الی بیست و پنج اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۶ آوریل الی ۱۵ مه)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360

  • Dark Void: دوازده فروردین الی بیست و شش فروردین سال ۱۴۰۰ (مصادف با یک الی ۱۵ آوریل)
  • Hard Corps: Uprising: بیست و هفت فروردین الی ده اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۶ الی ۳۰ آوریل)

بازی‌های در نظر گرفته شده برای ایکس‌باکس 360 به لطف Backward Compatibility روی ایکس‌باکس‌های جدید قابل‌دریافت هستند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا