#مهسا_امینی

پیشرفت‌ها و بهبودهای سرویس ایکس باکس گیم پس در آینده نزدیک

مایکروسافت به فکر کاربران غیر فعال خود است!

پیشرفت‌ها و بهبودهای سرویس ایکس باکس گیم پس

سرویس ایکس باکس گیم پس به خودی خود دل بسیاری را برده و به گفته مایکروسافت تغییراتی بنیادین بسیاری در راه است که ما گمان داریم بیش از پیش کاربران را به سمت این سرویس سوق می‌دهد.

به لطف تحقیقات و پیگیری‌های اخیر موسسه مسابقات و بازارهای بریتانیا (CMA) درباره اشتراک‌های آنلاین گیمینگ، شرکت مایکروسافت به زودی تغییراتی بنیادین برای بهبود استفاده از اشتراک ایکس باکس گیم پس عرضه کرده که بیشتر به نفع اشتراک‌های غیر فعال این سرویس خواهند بود.

اینگونه به نظر می‌رسد که از این پس حساب‌هایی که اشتراک ایکس باکس گیم پس آن‌ها بدون استفاده باقی مانده، به طور خودکار غیر فعال شده تا هیچ مبلغی از حساب بانکی شخص صاحب ایکس باکس و سرویس ایکس باکس گیم پس کسر نشود. مایکل گرنفل (Michael Grenfell) در همین راستا گفت:

گیمرها نیازمند اطلاعات واضح و زمان بندی شده هستند تا بتوانند تصمیم درست را در زمان خرید و تمدید اشتراک‌ها بگیرند. از همین رو ما خوشنود هستیم که مایکروسافت به طور رسمی به موسسه مسابقات و بازارها اعلام کرده روند استفاده از اشتراک‌های خود را عادلانه‌تر خواهد کرد و از کاربران خود محافظت می‌کند و در صورت نیاز پول مشتریان را به آن‌ها استرداد می‌کند.

در ادامه شما را به مطالعه تمام پیشرفت‌ها و بهبودهای سرویس ایکس باکس گیم پس دعوت می‌کنیم.

ارائه اطلاعات بهتر

شرکت مایکروسافت از این پس اطلاعات دقیق و واضح‌تر در اختیار کاربران قرار داده تا بتوانند انتخابی بهتر داشته باشند. برای مثال کاربر مطلع خواهد شد سرویس‌های خریداری شده به طور خودکار تمدید خواهند شد یا کاربر باید تمدید آن را به طور دستی فعال یا غیر فعال کند یا در صورت تمدید، هزینه تمدید سرویس چه میزان خواهد بود و البته کاربران چگونه می‌توانند مبلغ پرداختی را استرداد کنند.

استرداد مبلغ پرداخت شده

مایکروسافت با کاربران در ارتباط خواهد بود و به آن‌ها اجازه خواهد داد سرویس خریداری شده را در هر زمانی به دلخواه کاربر لغو کرده و بخشی از مبلغ پرداخت شده را به حساب کاربر بازپس می‌دهند.

کاربران غیر فعال

مایکروسافت از این پس با کاربرانی که مدت زمان طولانی از اشتراک‌های خریداری شده استفاده نکرده‌اند، با این حال به تجربه دیگر بازی‌ها می‌پردازند ارتباط برقرار کرده تا آن‌ها را از اشتراک فعال مطلع سازد و در صورت نیاز آن را غیر فعال کند و در صورت پاسخ ندادن به پیام از طرف کاربران، مایکروسافت تمدید خودکار و کسر مبلغ از حساب بانکی کاربر را به طور خودکار لغو می‌کند.

ارائه اطلاعات بهتر درباره افزایش قیمت‌ها

شرکت مایکروسافت شما را درباره افزایش قیمت‌ها به طور دقیق و واضح مطلع ساخته و با اطلاع رسانی به کاربران اطمینان حاصل می‌کند که مشترکین سرویس‌ها از فعال یا غیر فعال بودن گزینه تمدید خودکار مطلع هستند و به همین سبب از کسر مبالغ افزوده شده به طور نا خواسته جلوگیری می‌شود.

پیش از این مایکروسافت قصد داشت تمام بهبودها و پیشرفت‌های گفته شده را تنها در اختیار کاربران بریتانیا قرار دهد، ولی آن‌ها تصمیم خود را تغییر داده و طبق مصاحبه اخیر با وبسایت The Verge اعلام کردند که این پیشرفت‌ها و بهبودها برای تمامی کاربران سرویس ایکس باکس گیم پس در دسترس قرار خواهند گرفت. شرکت‌های سونی و نینتندو نیز تحت بررسی CMA که از آوریل سال ۲۰۱۹ آغاز شده قرار گرفتند، با این حال تابدین لحظه هیچ خبری مبنی بر پیروی از پیشرفت‌های مایکروسافت توسط این دو شرکت ژاپنی منتشر نشده است.

سرویس ایکس باکس گیم پس قدمی بسیار بزرگ برای شرکت مایکروسافت و برند ایکس باکس بوده و توانسته بیش از ۱۸ میلیون کاربر را پس از انتشار در ژوئن سال ۲۰۱۷ جذب کند و حال اینگونه به نظر می‌رسد که سونی نیز در صدد انتشار اشتراکی شبیه ایکس باکس گیم پس برآمده است. نظر شما درباره پیشرفت‌های ایکس باکس گیم پس و سیاست‌های مایکروسافت چیست؟ به نظر شما سرویس ایکس باکس گیم پس می‌تواند برگ برنده مایکروسافت در نسل نهم باشد؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا