ایکس باکس در ۲۰۲۴

ایکس باکس در ۲۰۲۴ پیروز رقابت انحصاری‌ها خواهد شد!

انحصاری‌های پلی استیشن در ۲۰۲۴ چنگی به دل نمی‌زنند!

با آغاز ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۳، همه گیمرها در انتظار اطلاعات بیشتر از بازی‌های سال ۲۰۲۴ نشسته‌اند. در این میان بازی‌های انحصاری نقشی مهم داشته و طبق اطلاعات انتشار یافته ایکس باکس در ۲۰۲۴ قرار است با اختلاف سونی و پلی استیشن را زمین بزند!

با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۴، چشم‌های بسیاری به سونی و مایکروسافت خیره شده که در انتظار اخباری درباره بازی‌های انحصاری کنسول‌های پلی استیشن و ایکس باکس هستند. در این بازه زمانی، این دو شرکت در بخش بازی‌های انحصاری تقریبا مساوی پیش رفته و نمی‌توان از برتری یکی از آن‌ها صحبت کرد. اما اینگونه به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۴ داستانی متفاوت خواهد داشت و با توجه به بازی‌های انحصاری پلی استیشن در ۲۰۲۴، باید گفت که ایکس باکس شانسی بی نظیر برای سبقت گرفتن از آن‌ها در امر بازی‌های انحصاری دارد.

یکی از دلایل این پیروزی احتمالی ایکس باکس در ۲۰۲۴، خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت است. در حال حاضر حقیقت این بوده که هیچکس از اختلافات میان سونی و مایکروسافت بر سر جریانات شرکت اکتیویژن بلیزارد آگاه نیست. به عبارت دیگر این دو شرکت تلاش دارند دعوای خود بر سر این شرکت را موضوعی کاملا محرمانه نگه داشته تا شاهد اعتراضات گسترده از سوی طرفداران نباشند.

همه چیز درباره ایکس باکس در ۲۰۲۴

اطلاعاتی که در هفته گذشته از پلتفرم ایکس باکس فاش شدند، برخی از تر دستی‌های آن‌ها نه تنها برای سال آینده، بلکه برای سال‌های آینده را رو کرده که می‌توانند به ضرر آن‌ها پایان یابند. البته نباید فراموش کرد که باید احتمال داد سونی هنوز از برخی پروژه‌های بزرگ خود رونمایی نکرده است. در زمان انتشار این مطلب، بازی‌های رو شده توسط مایکروسافت برای ایکس باکس نسبت به بازی‌های سونی برای پلی استیشن نه تنها بیشتر هستند، بلکه طبق اطلاعات انتشار یافته از کیفیت بالاتری برخوردارند. از جمله بازی‌هایی که در اطلاعات فاش شده برای انتشار در ایکس باکس طی سال ۲۰۲۴ به آن‌ها اشاره شده بود می‌توان Indiana Jones و نسخه ریمستر The Elder Scrolls: Oblivion را نام برد.

از جمله بازی‌های انحصاری پلی استیشن در سال ۲۰۲۴ می‌توان به دو بازی Rise of the Ronin و Final Fantasy 7 Rebirth اشاره داشت. دیگر بازی‌های انحصاری پلی استیشن در سال ۲۰۲۴ بازی‌های Pacific Drive، Helldivers 2 و Foamstars بوده که نمی‌توان انتظار شاهکار از آن‌ها داشت. البته نباید فراموش کرد که شاید شاهد انتشار بازی Marvel’s Wolverine از استودیو اینسومنیاک (Insomniac) در سال ۲۰۲۴ باشیم.

علاوه بر آن، بازی‌های انحصاری زیادی برای هر دو سو وجود داشته که تاریخ انتشار دقیقی برای آن‌ها اعلام نشده است. این بازی‌ها شامل عناوینی مهم چون Death Stranding 2 و Silent Hill 2 برای پلی استیشن بوده که ممکن است در سال ۲۰۲۵ نیز موفق به تجربه آن‌ها نشویم. البته همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، احتمال افزایش بازی‌های انحصاری پلی استیشن در ۲۰۲۴ وجود دارد.

اما زمان آن رسیده که نگاهی به انحصاری‌های ایکس باکس در ۲۰۲۴ داشته باشیم. در صدر آن‌ها بازی مورد انتظار Senua’s Saga: Hellblade 2 بوده که به گفته توسعه دهندگان یک شاهکار خواهد بود. دیگر بازی انحصاری مورد انتظار ایکس باکس بازی Avowed است. همچنین نباید فراموش کرد که بازی South of Midnight که در زمان معرفی نظر بسیاری از فعالان را به خود جلب کرد، در سال ۲۰۲۴ به طور انحصاری برای ایکس باکس به انتشار می‌رسد.

ایکس باکس در ۲۰۲۴ برنامه‌های بیشتری نیز دارد!

مانند پلی استیشن، بازی‌های انحصاری برای ایکس باکس معرفی شده که تاریخ انتشار دقیق آن‌ها مشخص نشده است. یکی از مورد انتظارترین آن‌ها عنوان Everwild بوده که برای انتشار در ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده، با این حال تاریخ انتشار دقیقی دریافت نکرده است. دیگر عنوان مهم آن‌ها Clockwork Revolution است که این بازی نیز تاریخ انتشار دقیقی ندارد. بازی State of Decay 3 نیز در میان بازی‌های مورد انتظار ایکس باکس بوده که به نظر توسعه دهندگان در بهترین وضعیت در سال ۲۰۲۵ به انتشار خواهد رسید.

در ادامه اطلاعات فاش شده درباره ایکس باکس، اشاره‌ای به نسخه جدید سری بازی DOOM نیز شده بود، با این حال به باور توسعه دهندگان این بازی در بهترین وضعیت پس از انتشار دو بازی Indiana Jones و نسخه ریمستر The Elder Scrolls: Oblivion، یعنی احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ به انتشار برسد. با این حال این احتمال وجود داشته که شاهد این بازی در سال ۲۰۲۴ نباشیم و انتشار آن به زمانی دیگر موکول شود. در کنار آن، نسخه جدید سری بازی محبوب Fable توسط استودیو پلی گراوند (Playground Games) در دست توسعه بوده که انتشار آن در سال ۲۰۲۴ به دور از انتظار است.

در نهایت، با توجه به تمام اطلاعاتی که در این مطلب بررسی شد، سال ۲۰۲۴ سالی بهتر برای ایکس باکس خواهد بود. البته که ما هنوز اطلاعی از بازی‌های مراسم گیم آواردز سال ۲۰۲۳ نداشته و این مراسم می‌تواند همه چیز را به نفع سونی تغییر داده یا حتی سبب قدرت بیشتر مایکروسافت شود. علاوه بر این مراسم مهم، این احتمال وجود داشته که هر دو سمت به معرفی برخی بازی‌های انحصاری خود در ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۴ بپردازند. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید سونی قدرت برخاستن و پیشی گرفتن از ایکس باکس در ۲۰۲۴ را دارد؟ نظرات خود را با در میان بگذارید.

3.4 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا