1%
  • 0/10

فیل اسپنسر عاشق کمپانی نینتندو است!

اسپنسر از نینتندو و دلیل متمایز بودنش می‌گوید

فیل اسپنسر عاشق کمپانی نینتندو است! ۰ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
Phil Spencer

آقای فیل اسپنسر طبق گفته‌ی خود در مستند Playing With Power: The Nintendo Story عاشق خلاقیت نینتندو و رویکرد منحصر به فردش نسبت به بازی‌های ویدئویی است.

 

آقای فیل اسپنسر که ریاست اکس‌باکس را بر عهده دارد، یکی از طرفداران پر و پا قرص نینتندو است. مایکروسافت و نینتندو در سال‌ها اخیر چندین همکاری با یک‌دیگر انجام دادند و آقای فیل اسپنسر هم به تازگی در مستند نینتندو حضور داشته است.

Playing With Power: The Nintendo Story یک مستند پنج قسمتی رایگان روی پلتفرم Crackle است. این مستند شامل مصاحبه‌هایی با افراد شاخص صنعت ویدیوگیم و افراد معروف این مدیوم است. بنا بر VGC، آقای اسپنسر نینتندو رو به دلیل تمرکز Family-friendly یا همان مناسب بودن برای تمامی اعضای خانواده، تحسین کرده و همچنین اظهار داشته که:

تمام صنعت ویدیوگیم یک طرف و نینتندو یک طرف دیگر!

همچنین اسپنسر گفته که به هیچ وجه طراحی کنترلر نینتندو ۶۴ را نفهمیده است (حقیقتا افراد بسیار زیادی این طراحی فراشاهکار را درک نکردند!). البته او نینتندو را به دلیل نوآوری‌های به شدت متفاوتش تحسین می‌کند.

آقای اسپنسر همچنین گفته که برند‌هایی که نینتندو در اختیار دارد، برای مثال Pokemon Go (نینتندو صاحب بخشی از کمپانی پوکیمان است) نقطه‌ی قوت نینتندو به شمار می‌روند و مایکروسافت هم از موفقیت پوکیمان گو و آینده‌ای که برای تکنولوژی AR رقم خواهد خورد، آگاه است.

مایکروسافت و نینتندو از نظر فنی، رقیب یک‌دیگر هستند ولی نمی‌شود روابط هم‌زیستی این دو کمپانی را در سال‌های اخیر کتمان کرد. مایکروسافت بازی‌هایی مانند ماینکرفت را برای کنسول‌های نینتندو منتشر می‌کتد و البته، هر دو کمپانی برای چندین بازی، قابلیت کراس-پلی را فعال کرده‌اند. البته سونی هم به تازگی سوار قطار کراس-پلی شده و از همین جهت هم آینده‌ی مدیوم ویدیوگیم از همیشه روشن‌تر به نظر می‌رسد.

مستند Playing With Power: The Nintendo Story هم‌اکنون روی Crackle موجود است و می‌توانید آن را تماشا کنید.

راستی شما در مورد آینده‌ی صنعت ویدئوگیم چه فکری می‌کنید؟ آیا درگیری‌های گذشته میان نینتندو،سونی و مایکروسافت برای شما جذاب‌تر بود و به بهبود این سه کمپانی کمک می‌کرد یا این‌که روابط نزدیک و دوستی‌ بین این سه غول، برای مدیو ویدئوگیم مفید‌تر است؟ لطفا نظر خود را با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments